16℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

10 překvapivých faktů o sexu. Tlumí bolest a udělá z vás chytřejšího člověka

Že je sex zdravou a příjemnou činností, o tom už se dávno ví. Ale možná vám unikla ještě tato zajímavá fakta. Věděli jste například, že díky pravidelnému sexu vznikají nové mozkové buňky?

Reklama

1. Sex tlumí bolest. Možná už jste slyšeli, že nejlepším receptem na bolest hlavy nebo migrénu je právě sex, který dokáže bolest rozmělnit. Prokázaly to i laboratorní testy. Je dokonce třikrát účinnější než běžná dávka morfia.

2. Sex vás ochrání před demencí. U lidí starších 35 let dochází vlivem věku k tomu, že zanikají tisíce mozkových buněk. Pravidelným sexem ale dosáhnete toho, že se budou nové buňky vytvářet, tvrdí vědci. Tady platí, čím více sexu, tím lépe. Nedostatek sexu, úzkosti a deprese naopak zapříčiní jejich úbytek.

Cítíte erotickou rozkoš při hlazení, objímání a líbání stromů nebo hlíny? Vítejte mezi ekosexuály

3. Líbání zajistí lepší sex. Spouští totiž v mozku mechanismus, díky němuž se uvolní chemické látky, které potlačují stres. Navíc je ve rtech stokrát více zakončení než v konečcích prstů. Je tedy mnohem zdravější se před sexem líbat.

4. Ženy prožívají orgasmus jinak. U nich je orgasmus výsledkem naprostého uvolnění od vypětí a stresu. Proto jim pomohou více představy, kdy si mohou představovat například románek se sousedem nebo oblíbeným hercem. Partner by měl plně naslouchat jejich duši, nejen tělu. Jedině s tím pravým se dokážou uvolnit a dosáhnout vrcholu.

5 tipů na to, aby se do vás zamilovala každá žena. Návod, který nezklame

5. Láska bolí. Během sexu se uvolňuje hormon oxytocin, někdy nazýván jako hormon mazlení. Ten vytváří pocity empatie a citové pouto. Když tělo ženy vylučuje víc tohoto hormonu, snadno se do svého milence zamiluje. U mužů se vylučuje dopamin, tedy jde čistě o slast, nikoliv citové pouto.

6. Sex jako preventivní prohlídka na očním. Protože jsou oči po sexu nejvíc uvolněné, tehdy jedou na plný výkon. A proto celá řada lidí vidí po sexu špatně. Proto jestli to tak máte taky a vidíte po něm trochu rozmazaně, je na čase navštívit očního.

Homosexuální nebo heterosexuální rodiče. Kdo tráví nejvíce času se svými potomky

7. Sex zlepší spánek. Sex před usnutím je podle vědců víc prospěšný než ráno, protože je tělo pak připraveno k relaxaci. Sex účinkuje na muže jako 2 – 3 miligramy diazepamu nebo valia, takže častěji po sexu usnou.

8. Sex posílí vaše kosti. Vědci to vypozorovali u žen v menopauze, které se oddávaly radovánkám jednou týdně. Měly totiž vyšší hladinu ženského hormonu estrogenu, který ochraňuje kosti před osteoporózou.

Hormon kisspeptin zapaluje sexuální touhu. Pomůže se ženskou frigiditou?

9. Sex je účinný také v boji proti srdečním chorobám. Ti lidé, kteří se oddávají milování až třikrát týdně, mají výrazně nižší riziko mrtvice a infarktu. Platí to tedy hlavně u žen. Při sexu se uvolňují endorfiny, které dovedou neutralizovat stresové hormony.

10. Sex přispívá k větší plodnosti u mužů. Čím více se muž miluje, tím lepší má spermie. Oplodnění je totiž lepší u čerstvé spermie a ne u té, která ležela čtyři dny v prostatě.

Včera, 17:30
Mašinérie Hitlerovy Třetí říše by nemohla vzniknout, existovat a rozvíjet se bez systému a řádu,...
Včera, 16:00
Každého potká v životě bolest a smutek. Přestože se jedná o normální, zdravé emoce, vyžívat...
Včera, 14:00
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 14:00
Velké Karlovice nabízejí spoustu zážitků, navíc leží v krásné přírodě Javorníků a Vsetínských Beskyd.
Včera, 11:30
Přitom na to měla plné právo. Marie Alexandrovna Romanovová, jediná dcera ruského cara Alexandra II., se...
Včera, 10:00
25. srpna 1845 se narodil v Mnichově Maxmiliánu bavorskému a jeho ženě Marii syn, jenž...
Včera, 08:00
Jezdit do Paříže za učením je už stopadesátiletou tradicí českých výtvarníků. Žádný jiný ale tak...
16.10.2019
Moani Lunga postoupil vpřed. Popadl z otrokářových rukou naběračku, vnořil ji do nádoby, vyňal ji...
16.10.2019
Enver Halil Hodža (albánsky Enver Hoxha, 16. října 1908 – 11. dubna 1985) pocházel ze zámožné muslimské rodiny a od svého strýce...
16.10.2019
Hrdina od Zborova, jeden z nejvlivnějších českých důstojníků za druhé světové války, divizní generál. Hned...
16.10.2019
Zámek Brandýs nad Labem patří k významným renesančním památkám. Původně se jednalo o gotický hrad...
Reklama