16℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

10 signálů, že jste našli celoživotního partnera, kterého byste si měli udržet

Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být jisti, že je to tan pravý, či pravá? Napoví vám tyto body. Zamyslete se v klidu nad tím, jestli váš momentální partner stojí za to, abyste šli po společné cestě životem.

Reklama

1. Znáte své nedostatky. Nikdo není dokonalý a znát špatné vlastnosti toho druhého je tou nejlepší cestou k jeho přijetí. Navíc, když znáte svoje nedostatky, můžete lépe pracovat na jejich odstranění.

2. Miluje vás. Kde nejsou emoce, tam už nemá dlouhodobý vztah smysl. Cítit se milován chce snad každý člověk, a proto musí být láska vzájemná a dost silná, aby vydržela.

3. Máte společné zájmy. Je dobré, abyste měli společné zájmy a názory. Nemusíte spolu sice souhlasit úplně ve všem, ale alespoň základní životní postoje byste měli mít stejné. Nejčastěji jde o morálku, víru, politiku. Nic by vás nemělo rapidně rozdělovat.

Nedaří se vám otěhotnět? Milujte se i v neplodných dnech, radí experti

Podle odborníků máme tendenci hledat si k sobě takové protějšky, které pochází ze stejného regionu jako my, mají podobné společenské postavení, zdravotní stav, vzdělání a podobné názory na děti. Podobnosti tak rozhodně přitahují více než protiklady.

4. Lišíte se, ale jen málo. Souvisí s tím logicky i další bod. Nemusíte být rozhodně úplně stejní ve všem, to by bylo koneckonců divné. Je fajn, když jste s někým, kdo vás doplňuje. V zásadních věcech byste měli mít stejné hodnoty, či názory. Ale malá odlišnost ničemu neuškodí.

5. Umíte se spolu zasmát. Jestli se společně umíte dobře pobavit, máte společné vtipy, anebo se rozesmáváte vzájemně, je to velmi důležité. Ty páry, které se spolu víc nasmějí, dokážou se spolu zabavit a víc si hrají, mají šťastnější vztah.

6. Jste k sobě upřímní. Přiznat si, že jste udělali chybu a být k sobě upřímní, to je v každém vztahu základním pilířem. Proto byste si vzájemně neměli lhát, a to ani v maličkostech. Třeba jako v tom, jestli jste byli cvičit, nebo jste se místo toho dívali na seriál. Nelhat samozřejmě ani ve věcech jako je věrnost, finance, zdraví a podobně.

Muži preferují na vztah ženy s menšími ňadry, tvrdí experti. Kvůli čemu?

7. Dobře spolu komunikujete. Mluvit spolu je důležité, proto by váš partner měl umět vyjádřit všechny svoje pocity a potřeby tak, abyste jim rozuměli. Pak budete schopní se o něj starat a zlepšit váš vztah. Kromě toho, že umí dobře komunikovat, měl by být také dobrým posluchačem. Jedině tak je možné naplňovat vzájemně svoje potřeby a pocity.

8. Umíte najít kompromis. I když se vám nelíbí něco, co dělá váš partner, umíte vždy najít společnou cestu, jak danou situaci vyřešit. Najdete vždy společnou řeč tak, aby z toho ani jeden nevyšel jako poražený.

Manželky vysokých mužů jsou šťastnější, tvrdí experti. Čím je to způsobeno?

9. Podporujete se navzájem. Je důležité, abyste znali touhy a přání toho druhého. A je skvělé, když vás partner podporuje ve vašich snech. Nebylo by dobré mít vedle sebe člověka, který vám vymlouvá všechno, co děláte – naopak, snad každý vedle sebe chce mít někoho, kdo ho podporuje.

10. Dělá vás lepším člověkem. Partner by měl být někdo, po jehož boku nebudete chátrat, ale růst. To znamená, že můžete být naplno sami sebou, a on vás přesto bude podporovat v tom, co děláte. Být s někým, koho milujete a zároveň se od sebe vzájemně učíte, je skvělé.

Zdroj: powerofpositivity.com

Včera, 17:30
V protektorátu Čechy a Morava nebylo nenáviděnějšího nacisty než Karla Hermanna Franka. To on stál...
Včera, 17:09
Pražský magistrát stále hledá místo pro umístění Slovanské epopeje. V současné době prověřuje prostory, které...
Včera, 16:00
Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi...
Včera, 14:00
Zákolany u Kladna jsou u starší generace neodmyslitelně spjaty s dělnickým hnutím. Ladislav Zápotocký –...
Včera, 11:30
Což je záliba pro kapitána dopravního letadla trochu neobvyklá. Robert „Bob“ Pearson ovšem miluje létání...
Včera, 11:03
Kouzelné Jižní Čechy patří k nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Tato dvě místa nedaleko Českých Budějovic...
Včera, 10:24
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 10:00
Na zahrádce všechno kvete a bují. Za pár týdnů budeme sklízet například první rajčata. Aktuálně...
Včera, 08:30
Obliba velkých i malých pivovarů je stálá a tak není divu, že sou často cílem...
Včera, 08:00
Známý americký spisovatel a humorista Mark Twain prohlásil: „Kdyby bylo možno zkřížit člověka s kočkou,...
Reklama