16℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

10 věcí, které dělají úspěšní lidé. Staňte se jedním z nich

Pokud už jste někdy přemítali nad tím, jak je možné, že ostatní dosahují svých cílů, zatímco vy stojíte pořád na místě, zkuste si osvojit základní návyky lidí, kteří už úspěchu dosáhli. Úspěšní od neúspěšných se liší jenom tím, že jdou za svým cílem jinou cestou.

Reklama

Úspěšní lidé mají podobné vzory chování. Není tudíž tak těžké stát se jedním z nich, když se naučíte dělat věci, co dělají oni. Jde vlastně o maličkosti, které vám toho ovšem pomohou změnit opravdu mnoho.

1. Rozvrhne si den. Úspěšný člověk se zaměřuje na to, aby dosáhl svého cíle. Proto má každý den nějaký rozvrh. Díky tomu se může soustředit jen na důležité věci ve svém seznamu.

2. Každý den si stanoví podrobné cíle. Každý den je čeho dosahovat. Sepište si přesný seznam věcí, které chcete udělat během dne. Úspěšný člověk ví, co je potřeba udělat a má to na papíře. To jej odlišuje od neúspěšných.

Čeští kuchaři jsou nejlepší na světě! Naše svíčková měla úspěch i v Singapuru

3. Buduje vztahy. Každý úspěšný člověk vyhledává lidi na podporu, s kterými se může intelektuálně spojit. Proto najděte svůj „kmen“ lidí a spolupracujte s nimi. Využijte jejich silné stránky. Jak by řekl Jim Rohn, jste průměrem svých pěti nejbližších přátel.

4. Vysoké EQ. Úspěšný člověk hledá způsoby, jak přispět svému okolí, používá své emocionální dovednosti a hledá řešení problémů. Pomáhá tak ostatním v tom, aby je inspiroval k tomu, být také úspěšnými. Kreativní člověk něčeho dosáhne tak, že si něco představí, pospojuje si malé kousky věcí a začne mu to dávat smysl.

5. Jedná. Úspěšný člověk nepřemýšlí nad tím, že něco nezvládne, ani nerozjímá. Naopak se toho snaží co nejvíc udělat. Skvělých výsledků dosáhnete pouze svými činy. Ty vám zároveň ukážou cestu za cílem.

10 návyků úspěšných lidí. Víte, jak si plánovat své cíle?

6. Mluví sám se sebou. Ano, správně, úspěšný člověk používá autosugesci k tomu, aby se cítil lépe. Říká si věci jako „Ano, dokážu to“, „Jsem úspěšný“, nebo „Dnešní den bude skvělý“. Opravdu to funguje, podpoří to naplňování jeho cílů.

7. Dbá na své zdraví. Je dobré dbát na svoje zdraví každý den, proto byste měli pravidelně cvičit, zdravé tělo je jedním z kroků, který povede k vašemu úspěchu. Fyzická aktivita udrží vaše tělo zdravé a zlepší i vaši psychiku.

8. Meditace. Umění uklidnit se zlepšuje koncentraci a má velký vliv na kvalitu života. Podporuje navíc kreativitu.

9. Malá vylepšení. Když se jeden úkol rozdělí na dílčí části, není tak obtížný, jako se jevil na počátku. Proto je dobré rozdělit si jej. A co víc. Zkuste každý den najít nějaké vylepšení, které vám pomůže rychleji cíle dosáhnout.

5 věcí, ve kterých jsme jako Češi nejlepší. A rozhodně na to nemůžeme být pyšní!

10. Vstává brzy. Brzké vstávání je tradicí snad všech úspěšných lidí. Za jeden den tak uděláte o dost víc práce, než kolik byste udělali v pozdních odpoledních hodinách. Důležité je nenechat se při svojí práci ničím vyrušovat.

Závěrem

Na svém úspěchu je potřeba aktivně pracovat, výsledky se nedostaví sami. Musíte být naplno odhodlaní jít za svým cílem. Jinak se vám úspěchu dosáhnout nepodaří.

Zdroj: success.com

Včera, 17:30
V protektorátu Čechy a Morava nebylo nenáviděnějšího nacisty než Karla Hermanna Franka. To on stál...
Včera, 17:09
Pražský magistrát stále hledá místo pro umístění Slovanské epopeje. V současné době prověřuje prostory, které...
Včera, 16:00
Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi...
Včera, 14:00
Zákolany u Kladna jsou u starší generace neodmyslitelně spjaty s dělnickým hnutím. Ladislav Zápotocký –...
Včera, 11:30
Což je záliba pro kapitána dopravního letadla trochu neobvyklá. Robert „Bob“ Pearson ovšem miluje létání...
Včera, 11:03
Kouzelné Jižní Čechy patří k nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Tato dvě místa nedaleko Českých Budějovic...
Včera, 10:24
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 10:00
Na zahrádce všechno kvete a bují. Za pár týdnů budeme sklízet například první rajčata. Aktuálně...
Včera, 08:30
Obliba velkých i malých pivovarů je stálá a tak není divu, že sou často cílem...
Včera, 08:00
Známý americký spisovatel a humorista Mark Twain prohlásil: „Kdyby bylo možno zkřížit člověka s kočkou,...
Reklama