6℃
Dnes je 12. listopad , svátek má Benedikt

11 českých herců, kteří poznali svět kriminálu. Víte, kdo kradl a vraždil?

Další fotky

I slavný člověk neboli celebrita chybuje. Někdy více a někdy méně a někdy bohužel v rozporu se zákonem. Pak přichází na řadu trest, který je v tomto případě neúprosný a nehledí na to čím člověk je , ale čeho se dopustil. Své o tom ví i čeští herci.

Jsou lidé, pro které je nepředstavitelné ocitnout se za zdmi kriminálu. Někteří tuto zkušenost za sebou mají a dnes žijí normální život, ba dokonce po všech stránkách úspěšný. Jsou mezi nimi i známí čeští herci, do kterých byste to rozhodně neřekli.

Martin Maxa

Během základní vojenské služby omylem zastřelil svého kolegu a kamaráda

Kolik si odseděl: 1 rok

Jak na to vzpomíná: „Dodnes mám v hlavě tu situaci, vteřinu po vteřině i s pocitem přítomnosti střelného prachu. Přesto jsem přesvědčený, že jsem nemohl ničemu zabránit, byla to nešťastná a tragická náhoda Je to pro mě doba temna, co trvala ještě hodně dlouho po tom neštěstí a nedá se nikdy zapomenout.

10 zajímavostí o seriálu Chalupáři. Víte, kde se natáčelo a jaký honorář herci dostali?

Jan Révai

Vyučil se automechanikem a v zápětí se dostal do dluhů, které neuměl vyřešit jinak než, že přepadl benzinovou pumpu.

Kolik si odseděl: 2 roky

Jak na to vzpomíná: „Byl jsem naivní. Prostě mladická blbost. To co jsem prožil ve vězení, se ani nedá popsat. Málokdo ví, jak se zachová, když se někdo před ním podřeže…“

Hana Hegerová

V osmdesátých letech jí na účet omylem přišel honorář, který původně patřil Karlovi Gottovi. Šlo o obnos za jeho roční práci, údajně se jednalo o milion korun. Zpěvačka si ho ovšem v tichosti nechala a dokonce i část z něj utratila.

Kolik si odseděla: 6 měsíců

Jak na to vzpomíná: „Když se z nějakého maléru dostanete, obohatí vás obrovskou zkušeností. Být to ale někdo jiný, možná by se tenkrát celá situace řešila úplně jinak.“

10 zajímavostí o komedii Slunce, seno, jahody. Herečky byly nezletilé a jezdící postel měla brzdy. Co o filmu ještě nevíte?

Vladimír Kratina

Co provedl: za totality ho zatkli za znevažování rudé vlajky, kterou našel na ulici. K tomu měl něco upito. Dostal obuškem, narvali ho do tepláků a strčili do cely.

Kolik si odseděl: za výtržnictví mu hrozilo osmnáct měsíců natvrdo. Část trestu si odseděl v ruzyňské věznici. Naštěstí se do případu vložil i jeho profesor – herec Ota Sklenčka a výsledkem byla milost od tehdejšího prezidenta Ludvíka Svobody.

Jak na to vzpomíná: „Byla to drsná zkušenost, zvlášť pro mě, tenkrát začínajícího herce, který věřil, že je král a patří mu svět.“

František Ringo Čech

Do vězení se dostal v roce 1963 kvůli recesistickým řečem, které vedl se svými kamarády. Mluvili jako tatarští politici, chtěli vyhlásit válku Československu a skvěle se u toho bavili. Jenže netušili, že je poslouchá udavač, který si myslel, že plánují státní převrat. Druhý den byl zatčen a obviněn z přípravy ozbrojeného převratu.

Kolik si odseděl: několik měsíců ve vyšetřovací vazbě v ruzyňské věznici. Následně dostal tři roky kriminálu. Naštěstí ho zachránila amnestie prezidenta Novotného.

Jak na to vzpomíná: „Bylo mi jednadvacet a tahle událost mě dost poznamenala. Měl jsem psychické potíže a uvažoval i o emigraci. Cítil jsem ale, že útěk z domova pro mě není“.

Zemřeli během natáčení. Víte, kteří herci patří do této smutné galerie?

Co provedl: v roce 1968 společně s kamarádem Aloisem Valentou byl zatčen při návratu z Německa, kde byli legálně na návštěvě, jen proto, že si v knihkupectví v západním Berlíně koupili tři knížky o Pražském jaru.

Kolik si odseděl: po půlročním soudním procesu si každý z nich odseděl třináct měsíců v berlínském vězení.

Jak na to vzpomínal: „Otřesná zkušenost, naprostá bezradnost. Absolutně jsme nečekali, že takhle skončíme.“

Pavel Sedláček

Koupil si za totality v Německu auto – Fiata 1800.

Kolik si odseděl: Nejprve byl v Berlíně odsouzen na 18 měsíců, později mu byl trest zmírněn o tři měsíce.

Jak na to vzpomíná: „Ve vězení jsem pracoval jako horník. Za dobré chování a pracovní výsledky mě naštěstí alespoň pustili na svobodu dříve.“

My všichni školou povinní. Víte, kde se seriál natáčel a proč v něm nakonec nehrál Tomáš Holý?

Marek Endal

Herec, průšvihář Rosenheim z filmu Obecná škola

Co provedl: vyráběl a šířil drogu zvanou pervitin.

Kolik si odseděl: 2 roky.

Jak na to vzpomíná: Bývalá dětská herecká hvězda s nikým nekomunikuje. Teď mu navíc hrozí další trest. Byl obviněn, že se svým kumpánem vykradli areál jedné firmy v Českém Brodě, kde měli zcizit velké množství elektromagnetických ventilů a způsobit ta škodu za více než 170 tisíc korun.

Co provedl: neplatil výživné na své dítě

Kolik si odseděl: 2 měsíce

Jak na to vzpomínal: „V kriminále jsem nedělal nic jiného, než chodil do posilovny a cvičil na kytaru.“

* Bohužel svobody si moc dlouho neužil. Surovým způsobem byl poblíž své chaty zavražděn. Zabili ho dva mladíci, tehdy ve věku osmnáct a dvacet let. Oba dva dostali patnáct let.

Adolf Hitler jako ikona nenávisti a diskriminace. Proč je tak oblíbený v internetových diskuzích?

Eva Olmerová

Co provedla: problémy s policií měla problémy už od mládí, jednak kvůli svému dědečkovi, který byl spolupracovníkem Edvarda Beneše ve Velké Británii a strýci, jenž sloužil u britského Královského letectva. Zavřená byla dvakrát. Poprvé ve svých čtyřiadvaceti letech za facku, kterou uštědřila příslušníkovi SNB. Šla po mostě, ulomil se jí podpatek, tak kulhala. Jakýsi esenbák v civilu ji pokáral, že je podnapilá… Druhá verze je o tom, že opilec s kalhotami u kotníků ji vyzval k milostným hrám a ona ho kopla do rozkroku. Místo toho, aby policista zvrhlíka chytl, legitimoval a odvedl ji… Druhý trest vyfasovala za autonehodu (tehdy měla už podmínku za předchozí dopravní nehodu).

Kolik si odseděla: v prvním případu za napadení dostala 14 měsíců, podruhé rok.

Jak na to vzpomínala: „Zažívala jsem tam muka. Nutili mě dlouho stát nahou v chladné místnosti, pak mě šoupli do temné kobky. Zestárla jsem tam o mnoho let.“

Ondřej Hejma

Co provedl: stalo se to za totality, když podnikl cestu autostopem do Nepálu. Cestování na vlastní pěst se mu ale pořádně vymstilo. Zabásli ho za to, že o den přetáhl transitní vízum.

Kolik si odseděl: dva dny v Íránu

Jak na to vzpomíná: „Nikomu bych to nepřál…“

FOTO: čeští herci ve vězení

čeští herci ve vězení - eva olmerováčeští herci ve vězení - františek sahulačeští herci ve vězení - františekčeští herci ve vězení - hana hegerováčeští herci ve vězení - hana hegerová1
Další fotky
čeští herci ve vězení - jan révaičeští herci ve vězení - martin maxačeští herci ve vězení - ondřej hejmačeští herci ve vězení - pavel sedláčekčeští herci ve vězení - vladimír kratinačeští herci ve vězení - volek
Před 20 minutami
Přestože ekonomika roste, na nejpotřebnější a nejkřehčí se nedostává. Pro Náš REGION to uvedl předseda...
Před 30 minutami
Rady, tipy a vychytávky z minulého století neztrácí lesk ani dnes. Malý domácí lexikon z roku 1980...
Před 1 hodinou
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Před 1 hodinou
Středověcí Mongolové se živili především jako pastevci, kteří museli často kočovat. Spíše než pospolitým národem...
Před 3 hodinami
Prehistorická dieta, která zaručeně funguje, to je dělená strava. Mnoho lidí si z ní udělalo doslova...
Včera, 17:30
Oranžová obluda neoddělitelně patří ke koloritu Halloweenu, Samhainu, vlastně i Svátku všech svatých. Stala se...
Včera, 14:00
Nebezpečná virová infekce dokáže pořádně potrápit. Řeč je o rotavirech, které nejčastěji útočí na ty...
Včera, 11:30
Kdo jsou a odkud vlastně pocházejí tito dnes tolik oblíbení, přítulní domácí mazlíčci?
Včera, 10:00
První světová válka skončila roku 1918, a to 11. 11. v 11 hodin. Jednoduché datum, které...
Včera, 08:00
Milujete záhadné stavby starověku? Nebo stavby ještě podstatně starší? Megalitická kultura Evropy je jistě velmi...
Reklama