1300 kg závadného masa na kebaby našli veterináři na Prachaticku

26.10.2021
Jiří Bydžovský

Inspektoři krajské veterinární správy  v Jihočeském kraji provedli před několika dny kontrolu výrobny mražených masných polotovarů typu kebab v okrese Prachatice. V provozovně se nacházely hovězí a drůbeží výrobky neznámého původu a některé potraviny měly prošlé datum spotřeby.

„Veterinární inspektoři při kontrole zjistili, že v chladírenském skladu bylo skladováno přibližně 1300 kg zejména vakuově baleného hovězího masa, v menší míře drůbežích masných polotovarů, které nebyly značeny v souladu s platnou legislativou. Jednalo se o potraviny neznámého původu, s datem použitelnosti 18.10. ,nebo s chybějícími povinnými údaji. Inspektoři na místě potraviny znehodnotili obarvením a nařídili jejich neškodnou likvidaci,“ uvedl mluvčí Petr Vorlíček.

V mrazírenském skladu byly skladovány vyrobené mražené kebaby, u kterých nebyl z hlediska souvislosti s výrobou předchozího provozovatele jasný původ. Na dvoře byly obdobně v mrazírenském návěsu s aktivním mražením skladovány mražené kebaby a maso v přepravních bednách. Oba mrazírenské sklady byly uzavřeny úřední veterinární uzávěrou.

Provozovna neměla od KVS patřičná povolení. „Za tento přestupek může být v souladu se zákonem o potravinách udělena sankce až do výše 50 miliónů Kč,“ dodal Vorlíček.

Zdroj:vz/kvsNepřehlédněte