25℃
Dnes je 17. červen , svátek má Adolf

3 kouzla pro letní slunovrat – zbavte se zlého a přičarujte si, čeho se vám nedostává

Slunovrat letos nastává přesně 21. června v 12,08 min. a čeká nás tak v tomto roce nejdelší den a nejkratší noc. Využijme tento vzácný čas pro své dobro. Vždyť nastává jen jednou do roka!

Reklama

Čarovný oheň letního slunovratu

Odnepaměti se síla tohoto dne posilovala ještě dalším světlem a teplem, zapálením očistného a čarovného svatojánského ohně. Jeho symbolika je podobná jako u ohňů pálených na čarodějnice, má zajistit plodnost, zdraví a všeobecnou prosperitu. Můžeme však v něm i symbolicky spálit všechno, co nás trápí. Stačí vypsat na papír všechno negativní, co nás svazuje a ničí a potom už jen papír spálit. Logicky k tomu nepotřebujeme nijak velký oheň, v nouzi postačí i svíčka, ovšem pamatujte, že to je rituál, obřad a kouzlo. Už jenom sepisování všeho toho negativna na papír je formou meditace a je třeba co nejvíc procítit i okamžik jeho likvidace, byť zatím jen symbolické. Oheň zapálený za tímto účelem by neměl být použit k ničemu jinému. Rituál můžete realizovat jak sami, tak spolu s dalšími stejně naladěnými lidmi.

Jak si přičarovat lásku, zdraví nebo peníze, to naše babičky dobře věděly. Vyrobte si kouzelný škapulíř

Přivolejte lásku

Obnovte pradávnou tradici pouštění věnečků po vodě. Dříve to fungovalo tak, že dívky vily věnce z čerstvých květin a pouštěly je po vodě, kde na ně kousek po proudu čekali mládenci. Došlo tak k setkání mladých lidí, kteří se cítili připraveni na život v páru, tedy i (nejen) fyzickou lásku, a své přání takto velmi obecně přijatelnou formou projevili navenek. Svůj věneček můžete samozřejmě pustit po vodě i sama a nemusí ho hned ani nikdo čekat. Jde o symbolický akt, kterým pouštíte své přání „do světa“, vyslovujete ho, což je základní předpoklad jeho splnění.

Nemusíte tak usilovat jen o lásku, i když ta patří mezi nejčastější přání, ale i o cokoliv jiného, a tomu věnec symbolicky přizpůsobit. Lásku symbolizuje červená barva, peníze, prosperitu, blahobyt a dostatek zelená, miminku naproti můžete vyjít růžovou, touhu po odpuštění a smíření vyjádřit bílou, naději symbolizuje světle modrá a ezoterické schopnosti posiluje fialová. Nic nebrání tomu uvít i věnec pestrobarevný a požádat tak o splnění několika přání najednou.

Kouzlo s věnečkem jako symbolem ženství je určeno pro ženy, vykonat je mohou však i muži. Jenom místo věnečku musí jako „nosič“ přání použít jiný předmět, třeba lodičku, pochopitelně podlouhlého tvaru se špičatou přídí.

FOTO: letní slunovrat

letní slunovrat - slunovrat 1letní slunovrat - slunovrat 6letní slunovrat - slunovrat 5letní slunovrat - slunovrat 4letní slunovrat - slunovrat 3

Očista amuletů a dalších magických předmětů

Není třeba ji vázat jen na letní slunovrat, ale v té době bude nejúčinnější. Nejprve se daný předmět zahrabe na chvíli do země, potom se zahřeje nad ohněm, ponoří do tekoucí vody a nechá usušit na vzduchu, Tím se na jeho očistě budou podílet všechny čtyři živly. Ideální je samozřejmě toto vše vykonat v přírodě, v případě nouze či nedostatku času v domácích podmínkách lze použít zem v květináči, plamen svíčky (ideálně červené), vodu tekoucí z kohoutku a vysušení fén či vlastní dech. Je pochopitelné, že daný předmět musí být z takového materiálu, aby celý rituál přestál bez úhony.

 

Před 52 minutami
Však se mu také přezdívalo architekt módy. Uplatnil v ní svůj technický smysl pro proporce,...
Včera, 17:30
Je normální, že nikdo nemá chuť na milostné hrátky každý den. Frigidita bývá však často...
Včera, 16:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 16:00
Málo známá jaderná katastrofa, které měla být utajena. Celkově třetí největší nehoda tohoto druhu byla...
Včera, 14:00
Při svém pátrání po zapomenutých památkách jsem cestou na Makovou horu, která je středočeským poutním...
Včera, 11:30
Tato málo známá kapitola německé historie značně připomínající náš 21. srpen 1968 se jmenuje „Aufstand...
Včera, 10:00
Stalo se tak horké červnové neděle 16. června 1426. Husitům už v té době začínaly...
Včera, 09:27
"Psaní poezie vychází z potřeby, cítím přetlak nebo nějaký pocit, který chci zaznamenat. Z toho...
Včera, 08:00
Pokud se chceme dostat přes ostrov Štvanice na opačnou stranu Vltavy, vydáme se po prvním...
15.6.2019
Způsob, jakým sevřete ruku v pěst, vypovídá hodně o vašich podvědomých úmyslech a také o...
15.6.2019
Milovníci historie si jistě dobře pamatují na skvělý, pětidílný seriál, slovenské televize. Je již trochu...
Reklama