27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

4 způsoby, jak se rychle zbavit úzkosti. Víme, jak se hodit do klidu

Stres a úzkost útočí na hodně lidí bez rozdílu věku a pohlaví. Naštěstí existuje několik metod, jak se můžete úzkosti rychle zbavit a uklidnit svoji mysl.

Reklama

1. Uvědomte si, že jde jen o špatnou hladinu chemických látek, které máte v mozku. Možná vám připadá, že si nemůžete nijak pomoci, že jste ohroženi. Při úzkosti se totiž tělo chová tak, že je vážně ohroženo nebezpečím. Proto si zkuste uvědomit, že jste v bezpečí a že je všechno v pořádku. Jde jenom o nevyváženou chemickou rovnováhu ve vašem mozku.

Kanna jako přírodní antidepresivum. Africká bylina snižuje úzkost, stres a pocit vyhoření

Samozřejmě, když je pro vás problém nepřekonatelný, můžete uvažovat o odborníkovi, který vám předepíše prášky proti úzkosti. Snažte se však nebrat vaše pocity ohledně sebeohrožení příliš vážně. Jsou to jen myšlenky, které jsou důsledkem vašich pocitů.

2. Uvědomte si, že nemůžete změnit svět. Lidé kolem vás budou mít vždy svou pravdu a budou vždy úplně jiní než vy. A nemůžete s tím udělat vůbec nic. Nemůžete změnit svět ani lidi v něm. Můžete však změnit sebe a svůj pohled na okolní svět – přijímejte lidi kolem sebe takové, jací jsou. Nesnažte se je upravit ani změnit jenom proto, že vám by se to tak hodilo. Nepřináší to žádný úspěch. Úzkost je často vyvolaná tím, že víte, že něco nemůžete změnit, či ovlivnit. Když přijmete věci tak, jak jsou, uleví se vám. Zkuste přijmout tuto chvíli, ve které se zrovna nacházíte.

Antidepresivní čočka jako zabiják nachlazení. Uzdraví a zahřeje

3. Naučte se reagovat na úzkost jinak. Váš mozek už je naučený jednat v obranném mechanismu na určité okolnosti, a proto vznikají vaše úzkostné stavy. Abyste se vyhnuli úzkostem, musíte změnit způsob, jakým reagujete na situace. Bude to ze začátku sice těžké, ale časem si toto jednání osvojíte a stane se z něho vaše přirozená reakce. Když vás příště přepadnou stavy úzkosti, snažte se na ni reagovat jiným způsobem.

Využijte metodu efektivního dýchání – nádech by měl trvat osm vteřin a stejně tak výdech. Takto pomalu dýchejte vědomě deset minut. Uvidíte, že se pak budete cítit o dost lépe. Dělejte to do doby, než ucítíte, jak tíživý pocit na hrudi pomalu mizí. Vytvoříte si tak pomalu novou reakci na úzkost. Až zase příště přijdete do ohrožující situace, opakujte tento postup. Časem se úzkostné stavy eliminují.

Psychedelika jako zázračný lék na deprese a úzkosti. Opravdu mohou vyléčit traumata?

4. Uvědomte si, že reálná hrozba neexistuje. Váš mozek se vás jen snaží varovat, jsou to určité pozůstatky z minulosti. Kdysi jsme totiž opravdu potřebovali takové úzkostné upozornění, že je poblíž nějaký dravec, který se na nás chystá zaútočit. A proto mozek dostal jasný signál, že je něco v nepořádku, zareagoval silnou úzkostí, adrenalinem a vy jste věděli, že nejste v bezpečí. Tohle „zvířecí“ varování je dnes už bohužel při běžných konfliktech k ničemu.

Na životě vás totiž nic neohrožuje. Bohužel se stejné tělesné reakce spustí tehdy, když se váš blízký dlouho nevrací domů, nebo když máte konflikt v práci nebo s partnerem apod. Spouštěče jsou u každého jiné. Uvědomte si ale, že jde jen o pozůstatky z minulosti a nedovolte, aby vás úzkost ochromila a vyčerpala.

Sedíte při práci? Může vám to způsobovat úzkosti, tvrdí vědci

 

Před 20 minutami
Už jako dítě se od jiných odlišoval – mnoho času trávil četbou a experimentováním s...
Před 2 hodinami
Jednalo se vlastně o největší aféru celého 18. století, v níž hlavní roli hrál unikátní...
Dnes, 10:00
Před třiceti lety se většině z nás ani nesnilo o tom, že budeme jednou létat...
lednice
Dnes, 08:00
Většina potravin má v lednici své trvalé místo. Jogurty nahoře, zelenina v krabicích dole a mléko s vajíčky...
Včera, 17:30
Lee Jun Fan, narozen v San Franciscu otci čínského a matce německého původu. Stal se...
Včera, 17:04
Středočeská města se obávají připravované reformy financování škol. Podle vedení Kladna a Slaného reforma pro...
Včera, 16:00
Jeho jméno nepatří v historii druhé světové války mezi ta „velká“ nebo dokonce úplně největší....
Včera, 15:30
Ve středních Čechách přibývá měst, která omezují sekání trávy. Důvodem je mimo jiné lepší zadržování...
Včera, 14:00
Jak dobře si pamatujete podrobnosti a fakta o lidech? Každého překvapí a potěší, když se...
Včera, 13:30
Středočeští hygienici dali v letošním prvním pololetí restauracím 392 pokut v celkové hodnotě 1,33 milionu...
Reklama