• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • 400 tisíc korun pro děti z dětských domovů. Bertíci pomáhají nabrat ten správný směr

  24.3.2023
  Doris Drienová

  Letní tábory, terapie i autoškola. Nadační fond Albert ocenil v Pardubickém kraji osm projektů, které pomáhají dětem ze sociálně složitého prostředí. Díky oblíbeným Bertíkům rozdělil dětským domovům a dalším organizacím 400 000 korun.

  Třiadvacátý ročník oblíbeného charitativního programu proběhl na podzim a tradičně propojil místní komunity. „Bertíci přináší skvělou příležitost, jak se může veřejnost seznámit s činností i konkrétními příběhy organizací v regionu,“ řekla Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert. „Zákazníci obchodů Albert, kterým patří velké poděkování, podpořili v Pardubickém kraji projekty zaměřené na mentální zdraví a rozvoj dětí ze sociálně složitého prostředí či aktivity směřující ke smysluplnému trávení volného času, jako jsou třeba letní tábory nebo hudební koníčky,“ doplnila.

  Slavnostní setkání u příležitosti ocenění vítězných organizací hostil Krajský úřad Pardubického kraje. „Rád bych tímto nadačnímu fondu poděkoval za tolik potřebnou podporu. Nárůst psychických potíží, kterého jsme v současné době svědky, je velkým problémem. A právě dostupnost psychologické pomoci či psychoterapie je pro řadu dětí velmi důležitá, neboť jim pomáhá překonat traumata, která si s sebou nesou,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

   

  Bertíci pomáhají dětem žít jako jejich vrstevníci

  Mezi osmičkou podpořených jsou dětské domovy z Dolní Čermné, Holic, Moravské Třebové, Pardubic a Poličky, chrudimské Centrum J. J. Pestalozziho, pardubické organizace Salesiánský klub mládeže a Dětské centrum při SKP.

  Mezi nejčastěji podporované projekty patří aktivity usnadňující socializaci dětí ze znevýhodněného prostředí mezi vrstevníky z běžných rodin. Dlouhodobou pomoc nadace ocenil Jiří Pitaš, ředitel organizace SKP-CENTRUM, která provozuje městský azylový dům pro ženy a matky s dětmi: „Díky dosavadní podpoře se nám daří rozvíjet důležitou část naší práce, což je péče o sociálně ohrožené rodiny, a její výsledky jsou obrovskou motivací pro naši další činnost.“

  Zlepšení kvality života klientů vyzdvihla také Zuzana Tvrdíková z Centra J. J. Pestalozziho: „Prostředky z grantu využijeme na účinnou a efektivní pomoc dětem a dospívajícím z ohroženého prostředí, konkrétně na psychologickou a nově také psychoterapeutickou podporu.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte