5 signálů, podle kterých poznáte, že jste láskoholik. Není ale vaše láska patologická závislost?

Každý člověk si přeje být milován a lásku dávat. Jenomže když mu to přeroste přes hlavu, stane se jedinec na druhém partnerovi úplně závislý. Potom už ale nemůžeme mluvit o lásce, ale o nepříjemné závislosti, se kterou je potřeba něco dělat.

Nutkavě potřebuje cítit se milovaně

Láskoholik je člověk, který víc než samotného partnera a jeho názory miluje samotnou lásku. Potřebuje neustále cítit, že je milován, to, co ale dává on sám, většinou nestačí. Je vlastně zamilovaný do lásky, takže potřebuje neustále s někým být nebo se zaobírat myšlenkami na partnera. Jenomže to je pro něj smyčka. Dlouho si nemůže nikoho najít a když se to přece povede, začne na tom druhém „viset“. Nemusí to ani být poznat hned.

5 důvodů, proč vám dal kopačky a důkaz, že vás nechá i ten příští. Co dělají všechny ženy špatně?

Patologicky se přizpůsobuje

Základní znak takového člověka je to, že se opravdu přizpůsobuje všemu, co dělá jeho partner. Chodí rád do fitka? Tak potom láskoholik bude chodit taky. Chce partner jít na večeři raději na sushi, zatímco návrh láskoholika byl pizzerie? No, hádejte, jak to dopadne. Bohužel tohle můžeme zaznamenat také v názorech, které daný jedinec přizpůsobuje názorům svého partnera nebo je raději vůbec neřekne, aby se mu neznelíbil.

Veškerý čas chce trávit s vámi

Vypadá jako člověk, který by udělal pro svého partnera všechno, to se ale nevyplácí. I láska by měla mít své hranice. Ty ale lidé závislí na partnerovi nemají, citově závislý má jenom jeden cíl. Aby s ním partner byl spokojený, protože nejhorší, co může zažít, je rozchod. Láskoholik se ale velmi bojí, že by ho partner opustil.

Láska pouze platonická je pro zralou ženu pouhá nicka. Nejvtipnější citáty Jaroslava Haška

Mezi další znaky patří to, že neudělá sám žádné rozhodnutí, na všechno potřebuje partnera. Nemá žádné vlastní zájmy, tráví veškerý svůj čas s partnerem, samozřejmě všechen volný čas. Nemá také žádné vlastní přátele nebo je postupně ztrácí kvůli fixaci na partnera. Souhlasí se všemi jeho názory, bojí se opuštění a chronicky se bojí rozchodu. Chová se úplně jinak s partnerem a bez něj.

Mění svou osobnost

Člověk závislý na druhém prakticky mění celou svou osobnost, a to s každým novým partnerem. V počátku se takový člověk zdá jako ideální partner, zejména proto, že vše přizpůsobuje novému objektu zájmu. Jenže když jeho vyvolený začne víc času trávit s kamarády, svými zájmy a nevěnuje všechen volný čas partnerovi – láskoholikovi, tak jeho závislý partner začne mít problém, začne panikařit, že už ho partner nemiluje.

5 tipů na to, aby se do vás zamilovala každá žena. Návod, který nezklame

Je žárlivý

Může se projevovat hysterií, žárlivostí, je vypočítavý, manipulativní. Vyčítá partnerovi všechen čas strávený jinak než s ním. Někdy může vyhrožovat i pokusem o sebevraždu, může vydírat. Když se potom láskoholik rozejde, má pocit, jako kdyby odešlo s rozchodem kus jeho vlastní osobnosti. Tak si najde nového partnera a celý koloběh se opakuje. Řešením pro takového člověka je terapie, hledání vlastní osobnosti, vlastních hodnot, zájmů a zvýšení sebevědomí. Jen tak si může najít partnera bez toho, aby se na něm stal závislý.

Dnes, 17:30
Brigitte Bardot. Sexuální symbol 50. a 60. let 20. století. Filmová herečka, zpěvačka a v...
Dnes, 16:00
Náměstí květin. Opravdu poetický název, že? Pestrá paleta barev a vůní. Lidé jsou zde na...
Dnes, 15:01
Na polohraném dokumentu Pěšky bez hranic právě pracuje režisérka Eva Toulová. Je o tom, že...
Dnes, 14:00
Meditace s předmětem je cvičení soustředěné na prožívání přítomného okamžiku – vynikající způsob, jak si...
Dnes, 11:30
V zimě, i v té letošní, pleť opravdu trpí. Můžete jí chránit několika způsoby. Ideální...
Dnes, 10:00
Gottfried Bacher se narodil 17. 11. 1838 v rakouském Mühlbachu. V roce 1861 absolvoval báňskou...
Dnes, 08:00
I když naše duše není vidět a nemá ani žádnou hmotnost, vůni či chuť, cítíme...
Včera, 17:30
„Zbláznil jsem se na zimní olympiádě v Innsbrucku. Zatáhl se mi mozek, jako kdyby přišla...
Včera, 16:00
Nápadné a velmi dekorativní čemeřice zdobí zahrady častokrát už od prosince či ledna, leckdy kvetou...
Včera, 14:00
Když v únoru roku 1923, britský, amatérský archeolog Howard Carter, odpečetil Tutanchamovu hrobku, kterou objevil...
Reklama