25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

5 signálů, podle kterých poznáte, že jste láskoholik. Není ale vaše láska patologická závislost?

Každý člověk si přeje být milován a lásku dávat. Jenomže když mu to přeroste přes hlavu, stane se jedinec na druhém partnerovi úplně závislý. Potom už ale nemůžeme mluvit o lásce, ale o nepříjemné závislosti, se kterou je potřeba něco dělat.

Reklama

Nutkavě potřebuje cítit se milovaně

Láskoholik je člověk, který víc než samotného partnera a jeho názory miluje samotnou lásku. Potřebuje neustále cítit, že je milován, to, co ale dává on sám, většinou nestačí. Je vlastně zamilovaný do lásky, takže potřebuje neustále s někým být nebo se zaobírat myšlenkami na partnera. Jenomže to je pro něj smyčka. Dlouho si nemůže nikoho najít a když se to přece povede, začne na tom druhém „viset“. Nemusí to ani být poznat hned.

5 důvodů, proč vám dal kopačky a důkaz, že vás nechá i ten příští. Co dělají všechny ženy špatně?

Patologicky se přizpůsobuje

Základní znak takového člověka je to, že se opravdu přizpůsobuje všemu, co dělá jeho partner. Chodí rád do fitka? Tak potom láskoholik bude chodit taky. Chce partner jít na večeři raději na sushi, zatímco návrh láskoholika byl pizzerie? No, hádejte, jak to dopadne. Bohužel tohle můžeme zaznamenat také v názorech, které daný jedinec přizpůsobuje názorům svého partnera nebo je raději vůbec neřekne, aby se mu neznelíbil.

Veškerý čas chce trávit s vámi

Vypadá jako člověk, který by udělal pro svého partnera všechno, to se ale nevyplácí. I láska by měla mít své hranice. Ty ale lidé závislí na partnerovi nemají, citově závislý má jenom jeden cíl. Aby s ním partner byl spokojený, protože nejhorší, co může zažít, je rozchod. Láskoholik se ale velmi bojí, že by ho partner opustil.

Láska pouze platonická je pro zralou ženu pouhá nicka. Nejvtipnější citáty Jaroslava Haška

Mezi další znaky patří to, že neudělá sám žádné rozhodnutí, na všechno potřebuje partnera. Nemá žádné vlastní zájmy, tráví veškerý svůj čas s partnerem, samozřejmě všechen volný čas. Nemá také žádné vlastní přátele nebo je postupně ztrácí kvůli fixaci na partnera. Souhlasí se všemi jeho názory, bojí se opuštění a chronicky se bojí rozchodu. Chová se úplně jinak s partnerem a bez něj.

Mění svou osobnost

Člověk závislý na druhém prakticky mění celou svou osobnost, a to s každým novým partnerem. V počátku se takový člověk zdá jako ideální partner, zejména proto, že vše přizpůsobuje novému objektu zájmu. Jenže když jeho vyvolený začne víc času trávit s kamarády, svými zájmy a nevěnuje všechen volný čas partnerovi – láskoholikovi, tak jeho závislý partner začne mít problém, začne panikařit, že už ho partner nemiluje.

5 tipů na to, aby se do vás zamilovala každá žena. Návod, který nezklame

Je žárlivý

Může se projevovat hysterií, žárlivostí, je vypočítavý, manipulativní. Vyčítá partnerovi všechen čas strávený jinak než s ním. Někdy může vyhrožovat i pokusem o sebevraždu, může vydírat. Když se potom láskoholik rozejde, má pocit, jako kdyby odešlo s rozchodem kus jeho vlastní osobnosti. Tak si najde nového partnera a celý koloběh se opakuje. Řešením pro takového člověka je terapie, hledání vlastní osobnosti, vlastních hodnot, zájmů a zvýšení sebevědomí. Jen tak si může najít partnera bez toho, aby se na něm stal závislý.

Včera, 18:09
Chtěli byste se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou? Tak přijďte...
Včera, 17:30
Skrývají se ve vás znaky geniality? Na to nikdy nepřijdete, když se budete vymlouvat na...
Včera, 16:00
Jeho jméno, Josif Iremašvili, je dnes prakticky neznámé. Proslavil se však knihou nazvanou „Stalin a...
Fototiskárny
Včera, 14:22
Vadí vám, že své fotografie máte pouze ve složkách v počítači, kde o nich snadno...
Včera, 14:00
Tento zářivý drahokam nalezneme na jarní obloze hned zvečera. Je nepřehlédnutelný. Nejjasnější hvězda severní oblohy,...
Včera, 11:30
Pionýr a chození do pionýra. Kdo z dnešních řekněme čtyřicátníků a starších by si nato...
Včera, 10:33
Ve Středočeském kraji je na rizikových místech zakázáno rozdělávat oheň. Zákaz platí do odvolání, týká...
Včera, 10:00
Želvušky jsou jedny z nejfascinujících tvorů na planetě. Nejen díky své schopnosti přežít za všech...
Včera, 08:00
Různými alergiemi trpí u nás přes dva a půl miionu lidí. Například každé třetí české...
23.4.2019
Letecká společnost American Airlines přijala svou první letušku s Downovým syndromem. Shantell je sedmnáct let...
Reklama