16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

5 zajímavých faktů o lásce. Víte, že zamilovanost působí jako kokain?

Měsícem lásky bývá označován květen. Hlavně prvního května se milenci schází pod rozkvetlou třešní a dávají si polibek. Připravili jsme pro vás pět věcí, které o lásce možná ještě nevíte.

Reklama

1. Červená odzbrojuje. Možná si to neuvědomujete, američtí experti z univerzity v Manchesteru na to však provedli rozsáhlou studii. Ze závěrů vyplynulo, že když na sobě mají ženy cokoliv červeného, tak se s nimi muži častěji pouští do řeči a mají touhu vést s nimi hlubší konverzace než jindy. Z toho se už pak může vyvinout vzájemné porozumění a nebo dokonce láska. Červená je tedy největší zbraní všech nezadaných žen, které potřebují upoutat pozornost. Možná víte, že jako nejdůvěryhodnější barva působí černá, proto je vhodná na pohovory. A právě červená barva na ženách působí na pohovorech na první pohled dobře.

5 signálů, podle kterých poznáte, že jste láskoholik. Není ale vaše láska patologická závislost?

2. Máte psa? Jste víc atraktivní. Jestli máte jako domácího miláčka právě psa, vězte, že už to vám přináší plusové body. Působíte totiž víc uvolněně, mazlík pomáhá snižovat napětí, stres, nebo dokonce úzkosti. Podle celé řady studií se se psem v posteli lépe usíná a navíc ještě nikdy nevstáváte sami. Podle britských psychologů muž, který venčí svého psa, má až třikrát větší šanci, že se mu podaří získat telefonní číslo ženského protějšku.

3. Povrchnost vítězí a první dojem udělá své. I když je to možná hodně povrchní, tak to, jestli o sebe budou mít dva jedinci zájem, rozhodne už prvních pár vteřin. Odhalil to průzkum amerických expertů v Pensylvánii, kterého se zúčastnilo 10 tisíc dobrovolníků. Při prvním setkání rozhodují hlavně věci jako je výška postavy, váha, vlasy, oblečení, ale také celková přitažlivost daného člověka. Tu samozřejmě hodnotí ten, kdo na schůzku přijde. Věci jako je zaměstnání, vzdělání, koníčky nebo rodinné zázemí, obvykle zůstávají stranou. Bohužel je to tak.

5 jazyků lásky zachrání každý vztah. Které známe a proč je důležité se je naučit?

4. Svůj k svému, aneb protiklady se nepřitahují. Možná jste slyšeli o tom, že dva lidé mohou být úplně odlišní, a přece se budou přitahovat. To platí možná u magnetů nebo u lidí, kteří spolu stráví jednu noc. V dlouhodobých vztazích spolu ale vydrží pouze lidé, kteří vyznávají stejné hodnoty. Že je to pravda, potvrzují odborníci z britské univerzity v Liverpoolu, kteří ve výzkumu objevili, že mozek dává přednost podobně vypadajícím tvářím. Do výzkumu se zapojily dvě stovky dobrovolníků. Za atraktivní označili vždy převážně ty obličeje, které byly podobné jejich vlastním.

20 zajímavostí o filmu Pelíšky. Scénář se ztratil druhý den, nejlepší hlášky si herci vymysleli

5. Láska je jako kokain. Kdo by přirovnával lásku ke droze, ten by byl hodně blízko. Zamilovanost totiž v těle opravdu působí jako droga. Stimuluje totiž větší produkci dopaminu v mozku, což je chemikálie, která se uvolňuje také bezprostředně po užití kokainu. Láska ve skutečnosti nemá nic společného s romantikou, naopak má dobré vysvětlení a oporu v celé řadě chemických látek, které spouštějí euforické pocity. Proto jsou podle expertů silně návykové jak omamné látky, tak pocity lásky a oddanosti k druhému.

Dnes, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Dnes, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Dnes, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Dnes, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Dnes, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:30
Příslušníci královských rodin to mají někdy komplikované a bez ohledu na konkrétní rodinné vazby stejně...
Dnes, 10:00
Rodiny s dětmi v kočárku hledají obvykle trasy výletů obtížně. Máme hned dvě místa, která...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Reklama