25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

7 tipů pro intimní hygienu

Péče o tělo je záležitostí každého dne a intimní hygiena by měla být jeho součástí. Přesto se někdy dopouštíme chyb, o kterých ani nevíme, že nám mohou přinést problémy a mnohé zkomplikovat. Víte, na co vše si dát při intimní hygieně pozor?

Reklama

1. Sprcha lepší než vana

I když patříte mezi milovníky horké vany, vašim intimním partiím horká voda nedělá příliš dobře. Pokud si horkou koupel dopřejte spíš jen výjimečně, tak se nic nestane, ale denní koupel se rozhodně nedoporučuje. Raději si denně dejte sprchu, kde můžete střídat teplou a vlažnou vodu, která je ideální pro rozproudění krve.

2. Pravidelná výměna prádla

K hygieně patří také pravidelná výměna dámského a pánského spodního prádla. Ať nosíte bavlněné dámské kalhotky nebo si potrpíte například na tanga kalhotky s krajkou, tak si je denně vyměňujte. Pokud sportujete, tak se nebojte prádlo si vyměnit ihned po sportu. To stejné platí u pánského spodního prádla, například bavlněných trenýrek, které muži rádi používají nejen ke každodennímu nošení, ale také na spaní.

3. Kvalitní materiály

Při nákupu spodního prádla i dalších svršků se vždy zajímejte o materiál, ze kterého je oblečení ušité. Vždy si vybírejte přírodní materiály a syntetické materiály volte jen minimálně, případě si vyberte bavlněné spodní prádlo nebo jiné oblečení s menším podílem syntetiky.

4. Pozor na aviváž

Dejte si pozor na to, jaký prací prášek a aviváž používáte. Pokud máte citlivou pleť a trápí vás problémy s intimními partiemi, tak vybírejte produkty, které jsou ke kůži šetrné. Co se týče spodního prádla, tak byste na jeho praní aviváž neměli používat vůbec. Jen tak vám prádlo vydrží delší dobu jako nové.

5. Přírodní produkty

Pokud máte alergii na některou složku pracího prášku nebo aviváže, případě vám dělají zle sprchové gely a mýdla, tak si vybírejte takové, které jsou určené přímo pro použití na intimních partiích. Skvělou službu udělají také dětská mýdla a sprchové gely. Vybírejte si raději přírodní produkty, případně bio výrobky.

6. Zachovat správné pH

Abyste se vyhnuli podráždění kůže na intimních partiích, svědění a nepříjemnostem v podobě zánětů nebo mykóz, tak se snažte udržet přirozené pH. Rozhodně si intimní místa nenatírejte krémem, nepoužívejte na ně deodorant, a pokud se umýváte častěji, tak použijte speciální přípravky pro tyto partie nebo jen obyčejnou vodu.

7. Milostné hrátky

Možná vás překvapí, že pravidelný milostný život pomáhá proti zánětům a mykózám stejně tak jako hygiena a kvalitní spodní prádlo. Dopřejte si s partnerem rozkoš a nebraňte se i častějšímu vzrušení. Nestřídejte však partnery a raději si užívejte v dlouhodobém a spokojeném vztahu.

PR

Před 12 minutami
Novou publikaci Klenoty středočeského pravěku pokřtili její autoři z řad středočeského archeologického ústavu spolu se...
Před 38 minutami
Léto pomalu končí. Ráno už je docela chladno a nad nedalekým Dunajem se vznáší hustá...
Před 2 hodinami
Kde by byly současné tiskové kanceláře, kdyby se 21. července 1816 v Kasselu nenarodil Paul...
Dnes, 11:30
Potvrdit to mohou nejen ti, kteří si už sociální sítě pustili příliš k tělu a...
Dnes, 10:00
Klidně to mohly být jiné stupně, než ty Celsiovy, ale švédský přírodovědec Anders Celsius měl...
Dnes, 08:38
Divoká Šárka je romantické údolí Šáreckého (Litovického) potoka, které začíná divokým kaňonem v buližníkových skalách...
Dnes, 08:00
Naše zdraví ovlivňuje dědičnost, životní styl i prostředí, ve kterém žijeme. Dlouhodobý stres, tlak a...
Včera, 18:09
Chtěli byste se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou? Tak přijďte...
Včera, 17:30
Skrývají se ve vás znaky geniality? Na to nikdy nepřijdete, když se budete vymlouvat na...
Včera, 16:00
Jeho jméno, Josif Iremašvili, je dnes prakticky neznámé. Proslavil se však knihou nazvanou „Stalin a...
Reklama