18℃
Dnes je 20. květen , svátek má Zbyšek

8 tipů na opálené sexy tělo. Jak docílit snědé pokožky a ještě zhubnout?

Toužíte po dokonale snědé pokožce, která bude vypadat dobře v šatech? Rozhodně nechoďte na slunce bez důkladné přípravy. Jaké? Máme pro vás 10 tipů pro bezpečné opalování, po kterém navíc zhubnete.

Reklama

1. Hydratujte kůže týden předem

Chystáte se na dovolenou, nebo se budete opalovat jen na zahradě? Tak či tak, je dobré začít s hydratací kůže už týden před tím, než ji vystavíte přímému slunci. Tedy používat krémy na obličej i na tělo. Slunce a UV záření kůži vysušují a i když budete mít krém na opalování s sebou, je dobré pokožku trochu předpřipravit na větší zátěž. Nezapomeňte hydratovat také zevnitř, pijte čistou vodu.

Pánové zbystřete! Je tu letní souboj napěchovaných dekoltů našich hereček. Hlasujte, která je má „nej“

2. Mažte se 30 minut před opalováním

Většina lidí přijde na koupačku a teprve tehdy se začnou natírat krémem. To je ale špatně. Ideální je natřít se aspoň půl hodiny před tím, než přijde kůže se sluncem do styku. Tedy už doma, než vůbec vyjdete na koupaliště, na pláž nebo jen na zahrádku. Teprve pak mohou být opalovací přípravky účinné. Natírejte se pravidelně asi po dvou až třech hodinách.

3. Vyberte si správný faktor

Ne každém vyhovuje ten stejný faktor krému. Zatímco někdo má pokožku, která se moc dobře opaluje a často si v Česku vystačí s faktorem 6, zatímco u moře s faktorem 30, moc lidí takové štěstí nemá. Obzvláště světlé typy a blondýny potřebují u moře faktor 50, v domácích českých podmínkách často taktéž. Hlavně přes poledne pro blondýny a zrzky faktor 30 opravdu nemusí stačit a slunce je spálí. Pokud naopak máte tmavší vlasy nebo tmavě hnědé, můžete si dovolit sáhnout po nižším faktoru. Vždy je ale lepší napoprvé dát faktor vyšší a ubírat jen opatrně.

Zkusíte to bez plavek? Známe 5 legendárních nudistických koupališť

4. Nepoužívejte krémy z předchozího roku

Krémy na opalování se moc rády kazí, stejně jako kterékoliv jiné. Bohužel je to tak, že je člověk často nestihne spotřebovat a zbytek čeká do dalšího roku. Riziko je ale v tom, že krémy podléhají vlivu tepla a slunečního záření, takže ty loňské už vám k ničemu nebudou. Neposkytnou tu správnou ochranu. Proto je ideální kupovat opalovací krémy v malých lahvičkách a tak, aby vám posloužily opravdu jen to jedno léto… Velká balení kupujte jen tehdy, pokud máte velkou rodinu.

4. Otestujte alergii

Mezi 12 a 16 hodinou toho dne při opalování pochytáte asi 75 procent slunečního záření z celého dne. Proto vás žádný krém nemůže chránit úplně. Takže je třeba se opalovat rozumně a když nemáte vyzkoušený opalovací krém, tak se v této době neopalujte. Krém vám musí dokonale sednout, a proto je nutné si ho napřed ozkoušet na malém kousku kůže a až když zjistíte, že je všechno v pořádku, můžete se opalovat. Krém, na který máte alergii, vás moc neochrání, spíš naopak.

Koupaliště filmových hvězd z první republiky se znovu otevírá! Vítejte na plovárně Jureček

5. Přes poledne se držte ve stínu

Sluneční záření je nejsilnější přes poledne, takže v tomto čase byste se na přímém slunci měly zdržovat minimálně. Je spíše lepší se přes poledne opalovat ve stínu, protože i tam se tělo pomalu opaluje. Rovnoměrného opálení dosáhnete také při sportu, nicméně to není přes poledne vhodné.

6. Opalujte se a zhubněte

Přes léto se skvěle hubne. Stačí jen každý den mimo opalování i plavat, třeba někde, kde se opalujete. A hned je pár kilo dole. Hubnutí mohou podpořit i zeštíhlující krémy, ale nesázejte na to moc. Mohou spíš pomoci pravidelným vmasírováním krému k rovnoměrnému uspořádání tuku na nohou. Rozhodně ale samy od sebe tuk nespálí. I přesto se vyplatí hubnutí těmito krémy podpořit.

7. Dávejte si vitaminy

Zejména pak betakaroten, abyste se dobře opalovaly. Nic ale nezkazíte multivitaminem, abyste doplnily všechny potřebné vitaminy a minerály. Koupit se dají přímo směsi pro snadné opalování – pro bledulky, kterým to nikdy moc nešlo, je to jasná volba.

8. Chraňte i svoje vlasy

To, že byste měly nosit čepici na hlavě, aby vám nebylo ze sluníčka špatně, je samozřejmost. Na co spousta žen už ale zapomíná, je ochrana vlasů před sluncem. Ideální je zabalit vlasy do nějakého oleje, třeba kokosového nebo olivového, zkusit ale můžete i jojobový. Vlasy budou krásně hydratované a hlavně nebudou na slunci tak trpět. V letním počasí jsou takové zábaly zkrátka ideální. Nechce olej působit hodinku, nebo klidně třeba celý den. I po umytí vlasů je ideální v nich kokosový olej pro hydrataci ponechat a ani to na nich nepoznáte.

Před 1 hodinou
Majestátné hory, velkolepé stavby, ale i například stádo hrochů. Tyto dechberoucí snímky mají společné jedno:...
Před 3 hodinami
Přišel na svět přesně v té době, kdy byl jeho rodný Izrael donucen vést řadu...
Včera, 17:30
Jestli chcete opravdu poznat, co je to zvrat osudu, začtěte se do životního příběhu Léonory...
Včera, 16:00
Býváte často unavení a propadáte depresím? Dánská psychoterapeutka Ilse Sand vám poradí, jak se s...
Včera, 14:00
Jestli máte cukrovku, zpozorněte. Tato nemoc má totiž kromě těch obvyklých důsledků jednu nepříjemnost navíc....
Včera, 11:30
Čím víc pročítáme životopisy Leninových a Stalinových soudruhů, tím víc vystupuje jedno základní schéma. Společná...
Včera, 10:00
Letos by se 150 let dožil profesor Rudolf Jedlička, lékař a mecenáš, zakladatel české rentgenologie,...
Včera, 08:00
Lidská mysl se vine různými cestičkami. Nevím z jakého důvodu, ale dnes jsem si vzpomněl...
18.5.2019
Výbuch sopky se prý nedá předpovědět, ale tady se to podařilo. Již v roce 1978...
18.5.2019
Není to tak dlouho, co jsem se procházel po Staroměstském náměstí v Praze. Nikam jsem...
Reklama