8 způsobů, jak si podomácku vybělit zuby. Co funguje a neničí zubní sklovinu

Za bělení zubů můžete utratit pěkných pár tisíc u zubaře. Sice to bude fungovat, nesmíte pak ale dlouho jíst potraviny, které by zuby mohly obarvit, a navíc to zásadním způsobem naruší zubní sklovinu. Přitom věci, které vám zuby dočasně, nebo i trvale vybělí, máte ve spíži.

Tyto postupy můžete snadno aplikovat doma. Samozřejmě byste měli dbát toho, že je vhodné bělit zuby jen jednou za 14 dní. Pokud je máte opravdu žluté, můžete to opakovat o něco častěji, měli byste ale vědět, že bílé zuby nerovná se automaticky zdravé zuby. Některé z uvedených metod mohou zuby vybělit jen dočasně, o což někdy může jít. Zuby jsou pak bělejší třeba na fotkách nebo vypadají bělejší před důležitou schůzkou. Jiné metody můžete zkoušet pro trvalejší efekt.

1. Zázvor a sůl

K tomuto bělení potřebujete zázvor, sůl a citron. Malý kousek zázvoru rozemelte nebo nastrouhejte. Dejte tam ¼ lžičky soli, plátek citronu vymačkejte do směsi a vše dobře promíchejte. Naneste směs na zuby zubním kartáčkem.

Do termosky, do myčky do odpadkového koše… Sedmkrát jedlá soda aneb V jednoduchosti je krása

2. Kaolinová hlína

K tomuto potřebujete kaolinový jíl. Naneste ho na zuby a dobře promasírujte zubním kartáčkem. Nepoužívejte příliš velký tlak, udělejte to jemně. Pak si vypláchněte pusu čistou vodou.

3. Epsomská sůl

Potřebujete jen vodu a epsomskou sůl, které smícháte ve stejném poměru, dokud se sůl úplně nerozpustí. Naneste vzniklou směs na zuby pomocí kartáčku. Můžete si s tím také kloktat a vypláchnout ústa. Sůl má bělicí účinky.

4. Neem listy

Neem je prášek z tropického stromu, který se používá k léčbě nachlazení, horečky, zánětů dásní a mnoha dalším věcem. Má ovšem také bělicí účinky. Přiveďte neem listy k varu a počkejte, než bude voda čistá. Nechte směs vychladnout a kloktejte ji.

Retro podle abecedy 15: Hřebíček léčí bolavé zuby, je využitelný ale i jinak. A jak mohou jantar ozvláštnit vůněmilovné dámy? Malý domácí lexikon praví, že…

5. Listy máty peprné a kokosový olej

Listy máty peprné rozemelte a přidejte do kokosového oleje. Ten má už sám o sobě bělicí účinky. Tuto směs dobře promíchejte a naneste na zuby pomocí zubního kartáčku. Nepoužívejte máty peprné moc, postačí asi 4 – 5 listů.

6. Peroxid vodíku a jedlá soda

Tohle je už způsob, který se nedoporučuje opakovat často. Spousta už hotových bělících směsí v drogeriích obsahuje právě peroxid vodíku. Když tuto směs smícháte s jedlou sodou v poměru 1:2, bude mít bělicí účinky. Míchejte, dokud se nevytvoří pasta. S tou opatrně vyčistěte zuby a poté vypláchněte ústa velkým množstvím vody.

7. Kakaový prášek

K tomuto způsobu potřebujete jen kakaový prášek a vodu nebo kokosový olej. Kakaový prášek smíchejte s vodou nebo kokosovým olejem. Vytvořte pastu a vyčistěte si zuby.

8. Ocet a jedlá soda

Potřebujete jedlou sodu a jablečný ocet. Smíchejte jednu lžičku jablečného octa a jednou lžičkou jedlé sody. Míchejte, dokud se nevytvoří homogenní směs. S výslednou pastou vyčistěte zuby a vypláchněte ústa velkým množstvím vody.

Jarní detox pro vaše zuby. Vybělí je mrkev, kokosový olej, či prášek do pečiva?

Upozornění

Berte, prosím, na vědomí, že není vhodné bělit si zuby každý den. To by mohlo vést k vyšší citlivosti dásní nebo citlivosti zubů na teplé a chladné. Proto si dobře rozmyslete, která metoda je pro vás nejlepší a dávejte si mezi bělením pauzu. Zuby je vždy vhodné bělit před spaním, nemá smysl si zuby vybělit a potom ještě jíst. Pro bělejší zuby je také vhodné dodržovat co nejvíce bílou dietu.

Zdroj: Bright Side

Včera, 17:30
Brigitte Bardot. Sexuální symbol 50. a 60. let 20. století. Filmová herečka, zpěvačka a v...
Včera, 16:00
Náměstí květin. Opravdu poetický název, že? Pestrá paleta barev a vůní. Lidé jsou zde na...
Včera, 15:01
Na polohraném dokumentu Pěšky bez hranic právě pracuje režisérka Eva Toulová. Je o tom, že...
Včera, 14:00
Meditace s předmětem je cvičení soustředěné na prožívání přítomného okamžiku – vynikající způsob, jak si...
Včera, 11:30
V zimě, i v té letošní, pleť opravdu trpí. Můžete jí chránit několika způsoby. Ideální...
Včera, 10:00
Gottfried Bacher se narodil 17. 11. 1838 v rakouském Mühlbachu. V roce 1861 absolvoval báňskou...
Včera, 08:00
I když naše duše není vidět a nemá ani žádnou hmotnost, vůni či chuť, cítíme...
16.2.2020
„Zbláznil jsem se na zimní olympiádě v Innsbrucku. Zatáhl se mi mozek, jako kdyby přišla...
16.2.2020
Nápadné a velmi dekorativní čemeřice zdobí zahrady častokrát už od prosince či ledna, leckdy kvetou...
16.2.2020
Když v únoru roku 1923, britský, amatérský archeolog Howard Carter, odpečetil Tutanchamovu hrobku, kterou objevil...
Reklama