Před 25 lety se tam vyrábělo železo. Nyní jsou Dolní Vítkovice kulturním centrem

Obrovskou změnou prošly za poslední dvě desetiletí ostravské Dolní Vítkovice.

Vybrali jsme


Stalo se
DNES 11:15

Obětí čtvrtečního výbuchu rodinného domu v Otinovsi na Prostějovsku je jednačtyřicetiletý majitel domu. Potvrdila to soudní pitva.

DNES 11:00

Stovky lidí vyrazí ve čtvrtek 28. září na Frýdecko-Místecku do Beskyd a během akce Poděkuj horám budou sbírat odpadky. Poprvé tam letos budou také sázet stromy.

DNES 10:45

Od středy 20. do pátku 22. září se Vsetín připojil ke kampani Evropský týden mobility, která má za cíl propagaci alternativních způsobů dopravy, lidského zdraví a životního prostředí.

DNES 10:30

Jedna z největších pražských městských částí Praha 11 je již řadu let bez dětské pohotovosti. I přesto, že starostka Prahy 11 ve svém volebním programu pohotovost přislíbila, pořád se nic neděje.

DNES 10:15

Policisté vyšetřují případ násilného úmrtí zhruba 43leté ženy v Dalovicích na Karlovarsku, která byla v pondělí zřejmě zastřelena.

Další zprávy
26.9.2023
Olomoucký kraj

Prostějov se zazelená jižním prstencem

Už v roce 2019 se město Prostějov rozhodlo vybudovat na jihu města rozsáhlý pás zeleně. Takzvaný jižní prstenec o rozloze přibližně 12 hektarů zahrnuje 60 pozemků různých vlastníků.

26.9.2023
Praha

Na pomoc pražským bezdomovcům půjde přes 15 milionů

Pražský magistrát rozdělí v příštím roce mezi jednotlivé městské části zhruba 15,5 milionu korun na projekty zabývající se problémy s bezdomovectvím. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili radní na svém jednání.

26.9.2023
Praha

Školáci na Břevnově mají novou školní jídelnu

Děti ze základní školy J. A. Komenského na Břevnově už během obědů nemusí čekat, až se jim uvolní místo u stolu. Od září mají k dispozici novou, rozšířenou jídelnu. Polepšily si také kuchařky, které nyní vaří v moderně zrekonstruované kuchyni.

26.9.2023
Praha

Dvorecký most i přes problémy pomalu ale jistě roste

Nový most mezi Podolím a Zlíchovem má založené hlubinné piloty, opěry a pilíře spodní části stavby. Stavbu Dvoreckého mostu doprovází neočekávané události kvůli složitým geologickým podmínkám.

25.9.2023
Středočeský kraj

Za fiktivní hospitalizace nemocnice zaplatí

Krajský soud v Praze v pondělí uznal Nemocnici Na Pleši v Nové Vsi pod Pleší na Příbramsku vinnou z podvodného vykazování péče a souhlasil s patnáctimilionovým trestem, na němž se dohodla se státním zastupitelstvím.

25.9.2023
Jižní Morava

Zdrogovaný muž vytrhal kabely z chodby brněnské nemocnice

Nejspíš zdrogovaný sedmačtyřicetiletý muž vytrhal o víkendu na chodbě Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně desítky metrů elektrického vedení a kabelů. Strážníci jej kvůli podezření z trestného činu předali policistům. 

25.9.2023
Praha

Praha podpoří národnostní menšiny 20 miliony

Na dotace na podporu národnostních menšin dá Praha v příštím roce 20 milionů Kč, což je meziročně asi o 12 milionů více. Důvodem zvýšení je, že bude muset zaplatit pomoc ukrajinským uprchlíkům.