Víte, kde je v Praze Paví vrch? Výlet na něj není nijak náročný

Paví vrch (281 mnm) je vrch v Praze na Smíchově, nad záhybem Radlické ulice. Na severní straně se nachází park Santoška.

Vybrali jsme


Stalo se
29.9. 20:49

Při nehodě motocyklu v pátek v Ostravě zemřela šestnáctiletá řidička. Na místě kolize podlehla mnohočetným zraněním. Policie hledá svědky tragického střetu, řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

29.9. 20:00

Na sídlišti v Brně je o parkovací místa doslova boj. Lidé tak parkují, kde se dá. Řidiči ovšem zapomínají při parkování ponechat alespoň tři metry rozestup, tak, aby mohli projet například záchranáři nebo hasiči.

29.9. 19:00

Na pouťové atrakci v centru Příbrami se v pátek odpoledne zranilo dítě, případem se zabývá policie. Kvůli závadě se sesula lavice, v té době na atrakci jely dvě dívky.

29.9. 18:01

Policie na Vysočině zadržela v úterý na dálnici D1 Bělorusa, který převážel 33 migrantů včetně ženy a tří dětí. Je obviněný z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

29.9. 17:30

Ve Strání na Uherskohradišťsku v pátek padl 32 let starý teplotní rekord pro 29. září. Meteorologové v obci naměřili 24,1 stupně Celsia. Dosavadní maximum z roku 1991 činilo 24 stupňů Celsia.

Další zprávy
29.9.2023
Komerční sdělení

Jan Mladovský / Pokrevní spřízněnost / Flesh and Blood

První výstava z letošního cyklu Galerijní Laboratoř představuje videoartový projekt vizuálního umělce, pedagoga a kurátora, organizátora kulturního dění Jana Mladovského s názvem Pokrevní příbuzní / Flesh and Blood.

29.9.2023
Praha

Pražská opozice tepala koalici za klesající bezpečnost

Nedostatek strážníků a policistů v ulicích. Shodli se představitelé opozičních stran na hlavním důvodu zhoršené bezpečnostní situace v ulicích metropole při Valdštejnské besedě pořádané ve Slovanském domě. Zástupci z řad koalice SPOLU na debatu nedorazili.

29.9.2023
Praha

Lanovka na Petřín má nové lano, vyrobili ho až v Bohumíně

Lano měří přes půl kilometru a tahá kabinu lanovky na vrchol Petřína. V Bohumíně jej vyrobil provoz Lanárny ŽDB Drátovna při Třineckých železárnách. O dokončení prestižní zakázky informovala mluvčí železáren Petra Macková Jurásková.

29.9.2023
Zlínský kraj

Senioři uspořádali turnaj v pétanque

Valašsko-meziříčský klub seniorů uspořádal 20. září první ročník turnaje v pétanque. Kromě domácího týmu soutěžila také družstva z okolí.