16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Aby ďábel mohl nosit Pradu, musela předtím vzniknout. Stalo se tak před víc jak 100 lety

Další fotky

Takže je jasné, že se jedná o vícegenerační štafetu. Jako zatím poslední tento štafetový kolík drží Miuccia Prada. Na svět přišla 10. května 1949. A kde jinde, než ve městě módy – Miláně. Že se věnuje módě tedy nepřekvapí. Je však ale asi jedinou módní návrhářkou s doktorátem z politologie.

Reklama

Jako nejmladší vnučka Maria Prady, zakladatele společnosti Prada, spolu s manželem Patriziem Bertellim po něm v roce 1978 převzala rodinnou firmu vyrábějící luxusní zboží, proměnila ji na energický dům módy a získala do jeho služeb mnohé slovutné návrháře. V roce 2002 Miuccia otevřela galerii moderního umění s názvem Fondazione Prada, která vystavuje díla různých mezinárodních umělců.

OBRAZEM: 10 faktů o Vivienne Westwoodové. Pokud chcete být jako ona, stačí jen chtít. A mít odvahu hodnou ďábla

Její zřejmě vrozený zájem o módu a věci kolem ní se ale neprojevil hned naplno. Miuccia nejprve získala doktorát v oboru politologie a poté po pět let navštěvovala Teatro Piccolo, kde se učila a předváděla pantomimu. V průběhu sedmdesátých let byla aktivní členkou komunistické strany a plamenně bojovala za ženská práva. Nepouštěla však ze zřetele ani módu a tak byla ostatním k smíchu, protože díky tomu byla jiná než ostatní. Za to, že se odlišuje, se nenáviděla, ale jak vzpomíná, móda byla silnější než ona.

Muž, který vynalezl džínsy. Splněný americký sen Leviho Strausse

V roce 1978 zdědila podnik de facto v úpadku, ale nezalekla se toho a vstoupila do rodinného podniku vyrábějícího luxusní kožené tašky, který v roce 1913 založili její prarodiče, Mario a Martino Pradovi. V témže roce se provdala za Patrizia Bertelliho, který se stal i jejím obchodním společníkem. Miuccia se začala věnovat navrhování módních kolekcí a Patrizio Bertelli převzal vedení podniku. V roce 1985 zaznamenala první velký úspěch, když navrhla řadu černých jemně tkaných nylonových kabelek, které se okamžitě staly hitem. V roce 1989 navrhla a představila svou první kolekci dámského oblečení, pánská kolekce následovala v roce 1995.

Pařížská ulice – ze špinavé čtvrti synonymem luxusu. Víte, které slavné značky tady jsou?

V roce 1992 Miuccia představila svoji značku „Miu Miu“ jako finančně dostupnější řadu dámského oblečení inspirovanou jejím vlastním šatníkem. Jméno jí pak dala podle toho, jak jí říká rodina. V roce 1994 předvedla své kolekce na newyorském a londýnském týdnu módy. Stále však hledá i nové cesty k prezentaci módy. V roce 2011 spustila sérii ženských příběhů „Miu Miu“ skládající se z krátkých filmů režírovaných uznávanými režisérkami. Na rozdíl od jiných řvavých reklamních filmů a šotů je charakterizovalo komorní a tiché provedení. Nakonec i sama Muiccia Prada je známá svým decentním a klasickým vkusem a zálibou v módě, která je pohodlná a cool, ale zároveň luxusní.

Nejstarší modelka na světě Carmen Dell´Orefice. Nebudete věřit, kolik jí je let!

Patrizio Bertelli stále společnost vede po obchodní stránce a odpovídá v této oblasti za její strategii a produkty. Společnost se během času rozrostla do mezinárodního měřítka a prodává značky jako Fendi, Helmut Lang, Jil Sander nebo Azzedine Alaia. Dnes prodává kožené zboží, obuv, parfémy a oblečení pro muže i pro ženy v asi 250 obchodech v 65 zemích po celém světě. Ten český najdete v Pařížské ulici v Praze.

Pokud chcete být nenahraditelní, musíte být odlišní. Nejlepší citáty Coco Chanel

Kreativní módní značka Miu Miu se prezentuje jako plná protikladů, staví proti sobě jednoduchost a provokaci. Je odrazem současné ženy, která umí být svůdná, překračuje konvence a oblečením vyjadřuje svoji osobnost. V roce 2015 uvedla Miuccia na trh svůj první parfém „Miu Miu“, který charakterizuje nekonvenční designový flakon a neobyčejné květinové aroma. V krátkém reklamním snímku „Miu Miu Twist“ si pak modelka vtipně pohrává s obměnami slova „Miu“.

FOTO: Prada

Prada - Miuccia Prada.-britishvogue4Prada - Prada -1992 – Luxury ActivistPrada - Prada – Luxury ActivistPrada - Patrizio Bertelli a jeho manželka Miuccia Prada – VoguePrada - Designer Bags
Další fotky
Prada - Miuccia Prada – New York MagazinePrada - Miuccia Prada – TumblrjpgPrada - Miuccia Prada – www.out.comPrada - tkPrada - Miuccia Prada – zimbio.Prada - Miuccia Prada -Interview MagazinePrada - Miuccia Prada s manželem (vlevo) – Luxury ActivistPrada - Patrizio Bertelli a jeho manželka Miuccia Prada – Luxury ActivistPrada - Patrizio Bertelli a Miuccia Prada – Kidskunst.infoPrada - Prada – podzim-zima – 1990Prada - Prada – jaro 1992 – vogue.Prada - Prada – vogue.co.ukPrada - Prada – wikipediaPrada - Prodejna Prada v Miláně – wikipediaPrada - Prodejna Prada v Pařížské ulici v Praze – wikipediaPrada - Ďábel nosí Pradu – Luxor knihkupectvíPrada - Ďábel nosí Pradu – nextgeneration.ebloguri.roPrada - Ďábel nosí Pradu – Český rozhlas VltavaPrada - Ďábel nosí Pradu – Elite DailyPrada - Ďábel nosí Pradu – EllePrada - Ďábel nosí Pradu – EmpirePrada - Ďábel nosí Pradu – iDNES.tv – iDNES.czPrada - Ďábel nosí Pradu – JoyPrada - Ďábel nosí Pradu – MediumPrada - Ďábel nosí Pradu – Teen VoguePrada - Ďábel nosí Pradu – teteel.blog.czPrada - Ďábel nosí Pradu – Time MagazinePrada - Ďábel nosí Pradu – Vanity FairPrada - Ďábel nosí Pradu – Variety 2Prada - Ďábel nosí Pradu – VarietyPrada - Ďábel nosí Pradu – W MagazinePrada - British Vogue

Jako své nejvyšší hodnoty Miuccia Prada vyznává harmonii s přírodou, prací a s rodinou. Než založila rodinu, účastnila se každý den nějakého večírku. V roce 1988 se jí narodil první syn, v roce 1990 druhý a Miuccia se spíše stáhla do soukromí. Pro své děti vytvořila skutečný domov a velice si váží soukromí. Svůj dům rozhodně neproměnila v novinářský klub, i když by to samozřejmě díky své popularitě mohla snadno udělat. Vyznává bydlení na venkově. Ve svém domě a na zahradě nechce mít sériové vybavení z obchodního domu. Vše si zařizuje a vybavuje podle svého. Říká, že je to jejich domov, ne výstavní hala. V zimě pak obvykle se syny odjížděla na několik týdnů do svého dalšího nového domu v St. Moritzi. Starší syn Lorenzo Bertelli, vynikl jako automobilový závodník a připravuje se na převzetí firmy, o mladším žádné informace do médií nepronikly. Je až neuvěřitelné, jak diametrálně odlišný je současný život Miuccii Prady a život její rodiny od politických názorů, které tak vášnivě hlásala a zastávala v mládí.

FOTO: Parfém MIU MIU TWIST

Parfém MIU MIU TWIST - 1 – Parfém MIU MIU TWIST – Arome.czParfém MIU MIU TWIST - 2 – Parfém MIU MIU TWIST – Parfémy – HeurekaParfém MIU MIU TWIST - 3 – Parfém MIU MIU TWIST – aROME.CZParfém MIU MIU TWIST - 4 – Parfém MIU MIU TWIST – NOTINO.CZParfém MIU MIU TWIST - 5 – Parfém MIU MIU TWIST – youtube
Další fotky
Parfém MIU MIU TWIST - 6 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 7 – Parfém MIU MIU TWIST (MIU-seum) – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 8 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 9 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 10 – Parfém MIU MIU TWIST (MIU-nlight) – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 11 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 12 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 13 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 14 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 15 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 16 – Parfém MIU MIU TWIST (I´m standing on the MIU-n) – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 17 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 18 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 19 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 20 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 21 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 22 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 23 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 24 – Parfém MIU MIU TWIST – youtube –Parfém MIU MIU TWIST - 25 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 26 – Parfém MIU MIU TWIST – youtubeParfém MIU MIU TWIST - 27 – Parfém MIU MIU TWIST – youtube

Značka Prada jako všeobecně známá módní ikona se stala součástí názvu bestselleru Lauren Weisberger o zákulisí módního magazínu „Ďábel nosí Pradu“ a později stejnojmenného filmu, který v roce 2006 natočil režisér David Frankel v hlavních rolích s Meryl Streep a Anne Hathaway.

 

Dnes, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Dnes, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Dnes, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Dnes, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Dnes, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:30
Příslušníci královských rodin to mají někdy komplikované a bez ohledu na konkrétní rodinné vazby stejně...
Dnes, 10:00
Rodiny s dětmi v kočárku hledají obvykle trasy výletů obtížně. Máme hned dvě místa, která...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Reklama