Agresivního cizince pomáhali v prodejně drogerie zpacifikovat zákazníci

17.1.2022
Roman Kořinek

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – město sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví devětadvacetiletému cizinci. Ten se dostal do konfliktu s ostrahou prodejny poté, co se snažil krýt dvaadvacetiletou zlodějku parfémů.

„K incidentu došlo v minulých dnech krátce před půl čtvrtou odpoledne v Karlových Varech. Devětadvacetiletý cizinec přišel společně s dvaadvacetiletou cizinkou do prodejny s drogerií, kde si žena nejprve prohlížela vystavené zboží a následně se snažila odcizit několik kusů parfémů,“ říká policejní mluvčí Jan Bílek.

Krádeže si ale všiml dvaatřicetiletý zaměstnanec ostrahy, který ženu na místě zadržel a vyzval jí, aby vrátila zboží. Zadržení ženy se ale nelíbilo podezřelému cizinci, který s ní do prodejny přišel.

„Na pracovníka ostrahy začal křičet a následně došlo ke strkanici. Pracovník ostrahy se následně snažil podezřelého cizince zpacifikovat. Ten se ale bránil a odstrčil muže z ostrahy na regál s vystaveným zbožím. Konflikt pokračoval tím, že se strážci prodejny podařilo cizince svalit na zem a následně ho tam za pomoci dvou zákazníků udržet až do příjezdu hlídky policie. Ta ho zadržela a převezla na obvodní oddělení k dalším úkonům,“ dodává policejní mluvčí s tím, že při incidentu nedošlo k žádnému zranění.

Žena nakonec odcizené parfémy vrátila, byla rovněž převezena na služebnu, kde ji byla uložena pokuta. Podezřelému cizinci ale hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte