Hradozámecká noc na Starém zámku

29.8, 00:00 hod.
Hořovice

Stalo se již tradicí, že Muzeum Hořovicka sídlící v areálu Starého zámku v Hořovicích, se připojuje k celorepublikové akci pořádané Národním památkovým ústavem s názvem „Hradozámecká noc“.
Kulturní památku bude možné navštívit ve večerní atmosféře a projít si nejen stálou expozici muzea, ale v rámci komentovaných prohlídek s průvodcem se podívat i na dvě výstavy.
Pro letošní rok byla zvolena tematika významného jubilea 400 let od bitvy na Bílé hoře, uvidíte ukázku zbraní vojáků třicetileté války. Exponáty zapůjčil šermířský a divadelní spolek Harcíři z Rokycan, kteří také během večerního kulturního programu vystoupí se šermířským představením. Druhá výstava pojednává o významném kartografickém díle první poloviny 17. století, kterou je mapa Čech vytvořená Pavlem Aretinem z Ehrenfeldu.
Panely byly zpracovány a zapůjčeny Mapovou sbírkou a Geografickou knihovnou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.
Hradozámecká noc se uskuteční v soboru 29. srpna od 18 do 22 hodin, v prostorách nádvoří Starého zámku i muzejních expozic.
Pro návštěvníky je připraven bohatý program, při kterém bude rovněž uvedena přednáška pojednávající o historii Starého zámku. Zmíněny budou též zajímavé osobnosti i tajemné podzemí tohoto původně gotického hradu. Kouzlo okamžiku a středověkou atmosféru dokreslí hudební produkce kapely GUTTA z Plzně.
Srdečně zveme, vstupné symbolické 20,- Kč a občerstvení zajištěno (pivo, víno, limo).

Akce

Koná se ve vašem okolí zajímavá akce? Dejte vědět ostatním a přidejte ji pomocí tlačítka vpravo.
Kino Stochov
Žluté lázně
Hořovice
Žluté lázně
Studio Orel, Dobříš
Dobřichovice, zámek
Nučice (Praha - západ)
Reklama