7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel
Komerční článek

Americká hypotéka z pohledu výhod a nevýhod

Problematika bydlení či podnikatelských začátků je velmi často diskutovaná především z pohledu dostatečného množství peněz pro začátek. Získat finanční prostředky není vůbec jednoduché. Vždyť se jedná o vcelku vysokou sumu. Jen si vezměte stavbu nového objektu, případně několika nemovitostí. Jde o miliony korun. To samé platí i o nákupu nejrůznějšího vybavení, výrobků a podobných věcí! Kde tyto peníze vzít? Třeba z americké hypotéky. Že jste o tomto termínu ještě neslyšeli? Pak jste na správné adrese. My se na americkou hypotéku zaměříme mnohem podrobněji a podíváme se konkrétně na její výhody i nevýhody. Sami si uděláte obrázek, jestli po ní budete chtít sáhnout, nebo nikoliv.

Americká hypotéka se představuje

Definice americké hypotéky není nijak složitá. V podstatě jde o půjčku velkého obnosu peněz podobně jako u klasické hypotéky. Jen tyto prostředky nejsou určeny ke konkrétnímu účelu. U standardní hypotéky musíte prostě stavět, rekonstruovat nebo nakupovat nemovitost. Americká vám dává volnou ruku. Obliba tohoto produktu stoupla především v poslední době se zvyšujícími se úroky u klasických hypotečních úvěrů. Stejně tak se zpřísňují podmínky, což americké hypotéce také otevírá cestu.

Hlavní přednosti americké hypotéky

První výhoda je logická a spočívá v poskytnutí peněz na cokoli. Nikdo se žadatele a potenciálního dlužníka nebude ptát, za jakým účelem peníze využil. Koupit si tak může třeba nemovitost a k ní automobil nebo cokoli jiného. Druhou výhodou je rychlost poskytnutí. Tato rychlá půjčka je fakticky poskytnuta expresně a neexistují u ní průtahy podobně, jako tomu bývá u standardní hypotéky. Na peníze není nutné čekat dlouhou dobu a odkládat tak třeba stavbu domu. Vynikající je i možnost rychlého předčasného splacení úvěru. Bez potíží můžete kdykoli zbytek dlužné částky vrátit. U standardní hypotéky to možné mimo termín fixace není. Počítejte i s tím, že úroková sazba bude mnohem nižší než u jakékoli jiné tradiční spotřebitelské půjčky. Přece jenom se jedná o hypotéku. A co doba splácení? Bude samozřejmě delší, což pro vás bude optimální. Splátky si rozvrhnete dle potřeby.

Nevýhody americké hypotéky

První nevýhodou je určitě vyšší úroková sazba než u klasické hypotéky určené na stavbu, rekonstrukci či nákup objektu. U americké hypotéky si lze také půjčit o něco méně peněz, a to do nějakých 50 až 70 % hodnoty konkrétní nemovitosti. Většina poskytovatelů má stanoven přesný finanční strop, přes který se jako jejich klient nemáte šanci dostat. Jinak se také setkáte s vyšším poplatkem za vyřízení samotného úvěru. Vše si ale lze pohodlně porovnat přímo na internetu a vybrat si tu nejvýhodnější americkou hypotéku. Učinit tak můžete třeba na Hyperfinance.cz.

 

Před 1 hodinou
Zatímco zámky leží v Čechách většinou v malebných údolích, obklopené nádhernými zahradami, hrady si musí...
Před 1 hodinou
Noční chodec, to bylo životní téma František Hudeček (1909 v Němčicích u Holešova – 1990...
Před 2 hodinami
Oskarovi Nedbalovi, narozenému 26. března 1874 v Táboře, dal už v jeho útlém věku základy...
Před 3 hodinami
Navaluje se vám při dlouhé jízdě ve vlaku nebo autem? Je to tím, že je...
Dnes, 10:00
Narodil se 26. března 1946, a když vypráví o svém životě, je to jako číst...
Dnes, 08:00
Prodej nemovitosti je komplikovaná záležitost a stále více majitelů nemovitostí řeší, zda využít při prodeji...
Dnes, 08:00
Dnes je tomu 113 let, co se v Jincích narodil houslista a skladatel Josef Slavík...
Včera, 17:30
Křižáci v bitvě u Sudoměře 25. března 1420 prý byli poraženi lstí – vjeli do...
Včera, 16:00
Na ohni nažhaví kámen a přistoupí ke své dceři. Dívku za ruce drží další ženy,...
Včera, 15:28
Narodil se ve Dvoře Králové nad Labem (odtud jeho pseudonym Dvorský) 24. března 1899 jako...
Reklama