7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Automobilové novinky 2019: Na co se letos můžeme těšit?

Konkurence na trhu s automobily je v současné době obrovská, což samozřejmě znamená velký tlak na výrobce – vývoj se zrychluje a zatímco ještě před dvaceti lety trval vývoj nového modelu roky, musí dnes automobilky celý proces stihnout v mnohých případech za necelý rok. Letošek není ničím výjimečný, pojďme se tedy podívat, co pro nás některé populární značky přichystaly, velkého množství nových modelů se dočkáme již toto pondělí na každoročním autosalonu v Ženevě.

Reklama

Škoda

Tuzemský výrobce má letos spoustu práce, po představení nástupce Rapidu jménem Scala bude asi nejočekávanější novinkou čtvrtá generace modelu Octavia. Současná generace oblíbeného rodinného i firemního vozu je na trhu již pátý rok a laťku pro svého nástupce nastavila hodně vysoko – vyrobilo se zatím zhruba 2 000 000 vozů, přičemž v srpnu 2017 se Octavia dostala na třetí místo mezi nejprodávanějšími automobily v Evropě. Design ani žádné přesné údaje zatím neznáme, ale určitě lze nový model čekat na některém z velkých autosalonů. Faceliftu se dočká vlajková loď Škody – Superb a bude představeno nové SUV Kamiq, které již brázdí silnice v Číně.

Volkswagen

Ve Wolfsburgu se také chystá nová generace nejprodávanějšího modelu, na trh má být uveden nový Golf, v pořadí již osmý. Toho se však dočkáme až koncem roku, předcházet mu bude faceliftovaný Passat (přepracován byl zejména co se týče motorů a technologií) či malé SUV T-Cross. Novinkou bude i malý elektromobil s názvem  I.D.Neo, jímž bude nahrazena výroba elektrického Golfu.

Nejpopulárnější bazarové automobily v ČR. Jaké ojetiny máme nejraději?

Hyundai

V Čechách již zavedená korejská značka Hyundai je pro tento rok střízlivější, na jaře se od ní dočkáme sportovní verze „N“ modelu i30 v provedení Fastback, která bude sdílet motory se současným i30N. U ostatních motorizací a dokonce i u modelu Tucson bude nově možné zvolit paket N-line zahrnující ostřejší vzhled a sportovní podvozek v příplatkové výbavě. Elektrifikace na poli pohonných jednotek se samozřejmě projevuje i zde, můžeme proto čekat příchod hybridních i čistě elektrických motorizací.

BMW

I u BMW bude letos hlavním tématem elektřina, po uvedení nových modelů Z4 a X7 koncem minulého roku se chystají pouze dva modely – bude se jednat o novou generaci řady 3 (zatím však pouze ve variantě sedan) a hatchbacku řady 1. Nového vzhledu se dočká nejvyšší řada 7, jejíž představení je netrpělivě očekáváno na autosalonu v Ženevě tento týden.

Jak mercedes ke svému jménu přišel? My to víme! Hlavně by to však měla být „ta“ mercedes

Renault

Hlavní novinkou z Francie bude nepochybně nové Clio, silný konkurent Škody Fabie. Zákazníky hodlá oslovit zejména vynikajícím interiérem, který podle fotografií vypadá opravdu působivě.

Alfa Romeo

Novinky z Turína se čtyřlístkem ve znaku jsou v automobilovém světě vždy pozorně sledovány, pro tento rok je v plánu nové malé SUV (i Italové se musí přizpůsobit světovému megatrendu), které se má zařadit pod současné Stelvio. Automobiloví nadšenci se ovšem nejvíc těší na připravované nástupce legendárních sportovních vozů 8C a GTV, jejichž uvedení se však tento rok zatím neočekává.

FOTO: Nové automobily pro rok 2019

Nové automobily pro rok 2019 - Škoda ScalaNové automobily pro rok 2019 - Golf 8Nové automobily pro rok 2019 - i30NNové automobily pro rok 2019 - bmw3Nové automobily pro rok 2019 - clio

 

Samozřejmě v tomto článku nelze obsáhnout všechny novinky; výrobců jsou desítky a každý z nich chystá pro tento rok nějaké změny. Nejlépe lze o automobilovém vývoji získat přehled právě z autosalonů, kromě výše uvedené Ženevy se pozornost obrací zejména k salonům ve Frankfurtu či v Paříži.

 

Před 25 minutami
Život bez mobilního telefonu si dnes již skoro nikdo neumí představit. Neustále si hledáme informace...
Před 2 hodinami
Zatímco zámky leží v Čechách většinou v malebných údolích, obklopené nádhernými zahradami, hrady si musí...
Před 2 hodinami
Noční chodec, to bylo životní téma František Hudeček (1909 v Němčicích u Holešova – 1990...
Před 3 hodinami
Oskarovi Nedbalovi, narozenému 26. března 1874 v Táboře, dal už v jeho útlém věku základy...
Dnes, 11:30
Navaluje se vám při dlouhé jízdě ve vlaku nebo autem? Je to tím, že je...
Dnes, 10:00
Narodil se 26. března 1946, a když vypráví o svém životě, je to jako číst...
Dnes, 08:00
Prodej nemovitosti je komplikovaná záležitost a stále více majitelů nemovitostí řeší, zda využít při prodeji...
Dnes, 08:00
Dnes je tomu 113 let, co se v Jincích narodil houslista a skladatel Josef Slavík...
Včera, 17:30
Křižáci v bitvě u Sudoměře 25. března 1420 prý byli poraženi lstí – vjeli do...
Včera, 16:00
Na ohni nažhaví kámen a přistoupí ke své dceři. Dívku za ruce drží další ženy,...
Reklama