4.3.2018

Středověk, Beroun a medvědi. Jak to jde celé dohromady?

Město Beroun by se klidně mohlo poangličtit na Bearoun. Mají medvěda ve znaku, na vlajce a dokonce vytvořili vlastní medvědárium, kde můžete vidět dva ze tří večerníčkových medvědů. Ve městě najdete pivovar, který v názvu nese slovo „medvěd“.

26.10.2017
Komerční sdělení

Co je „pozitivní“ a „negativní“ elektroodpad?

Pokud se divíte nadpisu tohoto článku, máte částečně pravdu. Správněji by měl znít „Co je elektroodpad s pozitivní a negativní hodnotou?“ Trocha zjednodušení ale neuškodí, protože tato problematika je širší (a často i odborné) veřejnosti stále spíše neznámá.

27.9.2017

Další krok k nové radnici na Praze 7

Schválením nejvýhodnější nabídky na rekonstrukci zakoupené budovy U Průhonu 38 začíná poslední etapa projektu radnice Prahy 7. Po dokončení se bude jednat o historicky první úspěšnou realizaci vítězného návrhu veřejné budovy v Praze, který vzešel z mezinárodní architektonické soutěže.

27.9.2017

Na muziku pod zámeček na Hanspaulce

První říjnovou neděli se koná tradiční svatováclavské odpoledne v hanspaulském centralparku pod zámečkem. Po dětském odpoledni bude od 16 hodin hudební podvečer, který zahájí písničkami pro děti skupina Jardy Vaculíka Dundun. Následně pak vystoupí pražská bluesrocková kapela MaSna a dále kapely Vycpaná Dáša, Wooden Shoes, Ivan Hlas Trio a Panika.

26.9.2017

Z Jesenice má být město pro život

Jesenice nemá centrum, náměstí, kostel ani park. Leží na křižovatce dvou hlavních silnic, na okraji Prahy. Jsou lidé, kteří Jesenici znají z okénka auta nebo jenom jako místo, kam jezdí spát. V literatuře je negativně nazývána jako vzor sídelní kaše a skladba obyvatel láká sociology k výzkumům soužití v rámci občanské společnosti.

22.9.2017

Pocitem opuštěnosti a zbytečnosti Dagmar Císařová netrpí

Neuvěřitelných 85 let oslavila letos vsrpnu emeritní profesorka Univerzity Karlovy Dagmar Císařová. Dáma plná elánu a energie vyučuje trestní právo od roku 1956 dodnes. Profesorka Císařová je také předsedkyní přípravné skupiny rekodifikační komise nového trestního řádu.

22.9.2017

V Praze budou opět troleje

Elektrické autobusy jsou budoucností městské hromadné dopravy. Pokud bude i nadcházející projekt dopravního podniku hlavního města Prahy úspěšný, může to znamenat radikální zlepšení ovzduší nejen pro Prahu samotnou, ale i pro ostatní města.

22.9.2017

Stanice metra Skalka se začala rekonstruovat

Od půlnoci 28. září zahájil Pražský dopravní podnik práce na modernizaci stanice metra Skalka na lince A. Provoz stanice pro cestující nebude po celou dobu rekonstrukce omezen.

22.9.2017

Je pro Petra Štěpánka důležitější zdraví Pražanů nebo Středočechů?

Petr Štěpánek je zastupitelem hlavního města Prahy, zároveň starostou Prahy 4 a nyní ještě  kandiduje do poslanecké sněmovny jako lídr Strany zelených ve Středočeském kraji. Nákladní doprava přitom trápí oba regiony. Jenže v zájmu Prahy je vytlačit kamiony do středních Čech, v zájmu středních Čech je, aby se z Prahy doprava nepřesunula. Že to nejde dohromady? Starosta Prahy 4 má unikátní plán, kterým vysvětluje tento střet zájmů: nejlepší bude na hranicích České republiky kamiony naložit na koleje!