13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Barva očí o vás prozradí víc než si myslíte. Jakou máte vy?

Barva očí prozradí o lidské povaze mnohem víc, než by se mohlo zdát. Máte oči modré, zelené, hnědé, šedivé anebo žluté? Jejich barva vám možná napoví víc o vaší osobnosti. Vědci zjistili, že je barva očí ovlivněná stejnými geny, které tvoří i čelní laloky mozku.

Reklama

Modré oči

Jestli máte modré oči, máte velkou mentální i fyzickou sílu. Jste tak vytrvalí, že máte tendenci pomáhat nejen sobě, ale i ostatním. Modroocí lidé bývají spokojeni, protože jsou okolím považováni za velmi atraktivní. Navíc je modrookých čím dál méně. V dětství bývají tito lidé plaší a opatrní, později se stávají spíše extroverty. Nemají rádi rutinu, jsou nezávislí a upřímní. Jedinou nevýhodou může být to, že bývají občas trochu sobečtí.

Hnědé oči

Lidí s hnědýma očima je na světě nejvíce. Mají optimistickou, vyrovnanou a kreativní povahu. Vzbuzují důvěru a jsou spolehliví. Většinou jsou individualisté a když si něco umanou, také toho dosáhnou. Dokáží být ale i velmi společenští, loajální a rádi pečují o druhé. Musíte ale rozlišit odstín – jestli jsou světle hnědé nebo tmavě hnědé až černé. Lidé se světle hnědýma očima jsou nezávislí a spontánní, divocí, dobrodružné povahy. Lidé s odstínem tmavým jsou živí, vášniví, dynamičtí a velmi inteligentní. Nemají svůj temperament ale vždy pod kontrolou. Okolí v nich většinou vidí lídra.

15 neuvěřitelných faktů o žralocích. Víte, že se navzájem požírají ještě před narozením?

Zelené oči

Lidí se zelenýma očima jsou asi jen dvě procenta populace. Ty jsou považovány za zvláště krásné, nosí v sobě potenciál věčného mládí. Tito lidé mohou být dominantní, zároveň ale i jemní, opatrní a přitom silní, nepředvídatelní a zároveň děsiví. Jsou to ale nezávislí, kreativní, inteligentní a zvědaví lidé. Potřebují hodně lásky dávat i dostávat. Co jim ale může komplikovat život, je jejich žárlivost.

Šedé oči

Vlastně nejde o samostatnou barvu, jde jen o určitý odstín modré. Tyto lidi je obtížné charakterizovat, ale všichni mají jedno společné. Jsou to extrémisté – jsou buď extrémně nevyrovnaní nebo extrémně v pohodě. Pro okolí je těžké brát tyto lidi vážně, nikdy totiž neví, co v sobě skrývají. Nicméně jsou šedoocí ze všech lidí nejméně agresivní. Jsou kreativní, nápadití a flexibilní ve svých postojích. Do toho, co dělají, vloží veškerou vášeň. Berou lásku i romantiku velmi vážně, ale svým mírným a pokojným způsobem. Slabou stránkou je vypočítavost a tvrdohlavost.

Jaké barvy byste měli nosit? To poznáte podle Vašeho horoskopu

Plná skříň a stále nemáte co na sebe? Zjistěte, která barva k vám sedí podle horoskopu

Žluté oči

Jsou velmi vzácné, říká se jim tygří nebo hadí. Napovídají o svých nositelích, že mají umělecké sklony, jsou okouzlující, velkorysý, velmi hbití a vynalézaví. Jsou ale emocionální a mlčenliví, mazaní a velmi vnímaví. Je potřeba k nim přistupovat loajálně, protože nesnáší, když je někdo podvádí. Jsou připraveni chránit své blízké až do posledního dechu.

Před 21 minutami
"Občané, občanky, soudruzi, soudružky! Právě se vracím z hradu od prezidenta republiky. Dnes ráno jsem...
Včera, 17:30
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Včera, 16:00
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Včera, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Včera, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Včera, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Včera, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Včera, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
15.2.2019
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
15.2.2019
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Reklama