Během neděle havarovali v kraji čtyři motorkáři, všichni naštěstí přežili

2.8.2022
Roman Kořinek

Perný víkend mají za sebou policisté Karlovarského kraje, kteří museli řešit celkem šest dopravních nehod motorkářů. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy nedošlo naštěstí ani v jednom z případů ke smrtelnému zranění. Čtyři nehody motocyklistů se přitom staly v neděli během několika hodin.

„Sedmapadesátiletý řidič motocyklu značky Yamaha jel v pátek kolem sedmnácté hodiny po silnici druhé třídy poblíž Teplé na Chebsku. Po projetí pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost mokré vozovce a s motocyklem sjel z pozemní komunikace do příkopu. Při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice, kde byl následně hospitalizován. Škoda na poničeném motocyklu byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 50 tisíc korun,“ popisuje první lehčí nehodu policejní mluvčí.

V téměř stejnou dobu došlo k dopravní nehodě také na silnici první třídy poblíž Bečova nad Teplou. Teprve jednadvacetiletý mladík taktéž na motocyklu značky Yamaha opět zřejmě nepřizpůsobil rychlost mokré pozemní komunikaci, vjel do protisměru, kde se srazil s osobním automobilem značky Hyundai. Při této dopravní nehodě došlo k lehkému zranění jednadvacetiletého mladíka, který byl ošetřen Zdravotnickou záchrannou službou. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 100 tisíc korun.

„Během sobotního dne k žádné dopravní nehodě s účastí motocyklů nedošlo, ovšem v neděli řešili policisté hned čtyři takové dopravní nehody. Krátce po třinácté hodině poblíž Nejdku na Karlovarsku přejelo z dosud nezjištěných příčin osobní vozidlo do protisměru, kde ohrozilo právě projíždějícího pětatřicetiletého řidiče motocyklu značky Yamaha. Ten, aby zabránil střetu s vozidlem, sjel ze silnice a následně narazit do stromu. Řidič osobního vozidla po dopravní nehodě z místa ujel a pětatřicetiletý řidič motocyklu si přivodil lehké zranění,“ popisuje Jakub Kopřiva.

V neděli v rozmezí pouhé jedné hodiny, konkrétně od 14:20 hodin do 15:20 hodin, došlo v Karlovarském kraji hned ke třem dopravním nehodám s účastí motocyklistů. Poblíž Šabiny na Sokolovsku zřejmě nezvládl devětapadesátiletý řidič motocyklu značky Yamaha po projetí zatáčky řízení, vjel do protisměru a následně příkopu. I v tomto případu naštěstí došlo pouze k lehkému zranění řidiče motocyklu.

„Poblíž Lipové na Chebsku devětašedesátiletý řidič motocyklu značky Suzuki zřejmě taktéž nepřizpůsobil rychlost stavu pozemní komunikace a po projetí zatáčky sjel s motocyklem do příkopu. Řidič byl se svým zraněním letecky transportován do nemocnice v Praze, kde byl hospitalizován. Podobný osud měl i čtyřicetiletý řidič motocyklu značky Kawasaki, který se patrně během jízdy dostatečně nevěnoval řízení a poblíž Trstěnic na Chebsku po projetí zatáčky nezvládl řízení. Následně prorazil tři plastové zelené balisety, urazil ukotvení pozinkovaných směrových tabulí, přeskočil příkop a po zhruba 80 metrech zastavil v poli. Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič motocyklu i jeho osmatřicetiletá spolujezdkyně. Oba byli letecky transportování do nemocnice v Plzni,“ dodal Jakub Kopřiva s tím, že ve většině případů, pokud jim to tedy zdravotní stav dovolil, se řidiči motocyklů podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. V ostatních případech byl nařízen odběr krve v nemocnici ke zjištění přítomnosti alkoholu.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte