Kde čekat v létě komplikace na silnicích ve středních Čechách

Na řadě míst středních Čech budou muset řidiči přes léto počítat s komplikacemi. Kolony lze čekat zejména na dálnici D1, kde se kvůli stavebním pracím jezdí v zúžených pruzích. Přibydou uzavřené úseky na silnici 112 mezi Benešovem a Vlašimí, která slouží jako alternativní trasa k D1. Kvůli budování okružní křižovatky se bude provoz ve špičkách zpomalovat i na silnici I/3 u Benešova.

S omezeními na D1 musejí řidiči počítat na 21. až 29. kilometru mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi a dále na 56. až 66. kilometru mezi Souticemi a Loktem. Na opravovaných úsecích se smí jezdit maximálně 80 kilometrů v hodině, rychlost aut hlídají radary.

Stavbaři se nedávno vrátili na D1 mezi 2. a 12. kilometr, kde pokračuje rekonstrukce z loňského roku. S jejím dokončením se počítá letos v říjnu. Dopravní opatření se s postupem stavebních prací budou měnit. Doprava má být vedena převážně v režimu dva plus dva plus jeden jízdní pruh.

Práce zasáhly také do sjezdů a nájezdů na dálnici, konkrétně exit 8 na Dobřejovice a Čestlice je ve směru na Brno do 3. července zcela uzavřený a exit 6 na Průhonice nebude průjezdný od 4. do 19. července. V srpnu bude na dva týdny uzavřený také nájezd na D1 ze silnice II/101 od Říčan a Jesenice ve směru na Brno a doprava bude vedena po vyznačených objížďkách. Na konci srpna se dělníci přesunou na exit 2 Šeberov a Opatov ve směru do Prahy, práce však budou prováděny po jízdních pruzích, a tak již do plynulosti provozu významně nezasáhnou.

Spor o modré zóny. Klánovice versus Újezd nad Lesy

Na silnici 112 je uzavřena část v Domašíně od mostu pod kostelem k odbočce na Nesperskou a Hrazenou Lhotu. Auta nemohou jezdit také od železničního přejezdu u Struhařova k odbočce na Jemniště. Od 1. července se počítá s úplnou uzavírkou od mostu v Domašíně pod kostelem ke křižovatce na Palackého náměstí a uzavírkou silnice od křižovatky do Navrátilovy ulice ke křižovatce na Zdislavice.

Stavbaři pracují také na silnici I/3, která slouží jako hlavní tah z Prahy na jih. U Benešova nedávno začala výstavba okružní křižovatky Červené Vršky. Do provozu bude na začátku října, tudíž stavba ovlivní provoz na této důležité dopravní tepně během prázdnin.

vera/čtk

Dnes, 15:20
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Dnes, 11:13
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
Dnes, 09:01
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
Včera, 18:37
Otevření parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře plánuje radnice na přelom léta a podzimu....
Včera, 18:14
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
Včera, 11:11
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
Včera, 09:41
Beroun podal žádost o stavební povolení na opravu mostu u osady V Kozle směrem na...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám...
Reklama