Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice zahájí v sobotu sezonu

Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí v sobotu novou sezonu. Lyžovat se bude na horní části hlavní červené sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva.

Zpočátku bude areál pro lyžaře a snowboardisty otevřený vždy od pátku do neděle a současně i večer od úterý do soboty, informoval mluvčí střediska Radek Polák.

Zasněžování zajišťuje technologie umožňující výrobu sněhu i při teplotách nad nulou, sníh se v areálu vyrábí už od začátku října. Lyžovat se od víkendu bude na půlkilometrové trati, a to od pátku do neděle od 09:00 do 16:00 nebo od úterý do soboty od 18:00 do 21:00.

„Na Monínci se na lyžařskou sezonu připravujeme již od léta, hlavní práce ale probíhají zhruba poslední měsíc. V sobotu ráno budeme mít již vše pro první návštěvníky přichystáno,“ uvedl výkonný ředitel areálu Jaroslav Krejčí.

S plným provozem areálu, který nabídne 1,2 kilometru dlouhou hlavní sjezdovku, hotelovou sjezdovku měřící 170 metrů nebo školní skipark vybavený jezdícím pásem, vlekem poma a půjčovnou lyžařského vybavení, se počítá zhruba od vánočních svátků.

Celodenní lyžování pro dospělého stojí v předsezoně 480 korun a pro dítě 385 Kč, pokud si zájemce pořídí skipas přes e-shop. Na pokladně přímo v moníneckém areálu dospělý zaplatí 515 a dítě 385 korun. Využít lze i levnější dvou- a čtyřhodinové tarify.

ČTK

Včera, 14:40
V nadcházejících senátních volbách kandiduje v příbramském obvodu také Petr Štěpánek. S Příbramskem je spojený...
Včera, 12:28
Mnohaletá snaha Ekologického centra Orlov vyvrcholila oficiální certifikací Národního geoparku Barrandien (NGB), který se tak...
25.9.2020
Komerční článek
V tomto roce se soutěž i nominace dostaly do úplně nového kontextu. Možná teď nemáte chuť „bojovat“...
25.9.2020
Středočeští hygienici v Hudčicích u Březnice navštívili stánk na návsi, ve kterém byla připravována točená...
21.9.2020
Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně...
20.9.2020
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
18.9.2020
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
18.9.2020
Peníze z veřejné sbírky měly původně pomáhat samoživitelkám a samoživitelům, na něž dopadly opatření proti koronaviru...
18.9.2020
Kvůli výpadku příjmů do rozpočtu způsobenému opatřeními proti koronaviru, uvažovala radnice Sedlčan o zvýšení daně...
17.9.2020
Na několika místech na Příbramsku hygienici zachytili nová ohniska onemocnění covid-19. Jedná se o menší...
17.9.2020
Houby rostou a za nimi do lesů míří houbaři, s nimi i zdivočelí měšťáci, kteří...
Reklama