Na jednu jízdenku. Votice a Dobrovice se zapojí do středočeské integrované dopravy

Zapojení do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje čeká tento měsíc dvě části středních Čech. Od 22. srpna bude možné jezdit na jednu jízdenku platící ve Středočeském kraji ve vlacích a autobusech v regionu Votic na Benešovsku, od 29. srpna také v Dobrovicích a okolí v okrese Mladá Boleslav.

Začlenění krajů do systému PID (Pražské integrované dopravy) by mělo pomoci zlepšit dopravní obsluhu a tím i dostupnost regionálních center a Prahy. „Výhodou pro obyvatele z těchto regionů je, že na jednotnou jízdenku či na lítačku budou moci využívat dopravu téměř v celém Středočeském kraji,“ uvedla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Ve Voticích a okolí bude zavedeno 11 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), zrušeno bude 19 linek, jež pod PID nespadají. Do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje tak bude nově zahrnuto 21 měst obcí Středočeského a Jihočeského kraje.

Hlavní změnou by mělo být zavedení linky 500 na trase Praha – Benešov – Olbramovice – Votice – Miličín – Tábor, po dohodě s Jihočeským krajem by měly vybrané linky pokračovat do Jindřichova Hradce nebo Třeboně. Linka 500 bude mít v Benešově zajištěnou návaznost na rychlík R17 ve směru do Prahy a zpět, v benešovské železniční stanici si budou moci lidé koupit předplatné jízdného PID. Jízdné budou moci cestující uplatnit pouze ke hranicím Středočeského kraje, pro cesty v Jihočeském kraji bude platit tarif vyhlášený dopravcem tohoto kraje.

Praha se postará o chátrající hroby svých slavných představených. Ty, které ještě jsou

O týden později, 29. srpna, se stanou součástí integrované dopravy také autobusové linky v Dobrovicích a okolí. Změní se pět linek a zavedeny budou čtyři nové. Spoje by měly hlavně zlepšit dostupnost Mladé Boleslavi. „Bude zabezpečena doprava na směny Škody Auto v Mladé Boleslavi, bude rozšířena dopravní obsluha v pracovní dny a v některých časech také nově zavedena víkendová doprava,“ dodala Jermanová. Podle ní by se také měly propojit obce mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem a také by se mělo zlepšit spojení mezi Mladou Boleslaví a Lysou nad Labem.

Od 13. prosince by se do systému integrované dopravy měly začlenit i Berounsko, a oblasti Hořovic a Rožmitálu pod Třemšínem. Rozšíření integrované dopravy bude stát kraj 25 milionů korun, peníze se využijí hlavně na technické dovybavení vozů a zvýšení dopravního výkonu.

vera/čtk

Na Masarykův most v Kolíně se nejspíš vrátí historické lampy nebo dlážděné chodníky

Dnes, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Dnes, 15:00
Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně...
Dnes, 09:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Dnes, 09:40
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
Včera, 14:30
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
19.9.2020
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
19.9.2020
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
18.9.2020
Zastupitelstvo Řevnic vyhlásilo „vlastní“ místní referendum, které se bude týkat plánované výstavby v oblasti bývalé...
18.9.2020
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
Reklama