Na jednu jízdenku. Votice a Dobrovice se zapojí do středočeské integrované dopravy

Zapojení do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje čeká tento měsíc dvě části středních Čech. Od 22. srpna bude možné jezdit na jednu jízdenku platící ve Středočeském kraji ve vlacích a autobusech v regionu Votic na Benešovsku, od 29. srpna také v Dobrovicích a okolí v okrese Mladá Boleslav.

Začlenění krajů do systému PID (Pražské integrované dopravy) by mělo pomoci zlepšit dopravní obsluhu a tím i dostupnost regionálních center a Prahy. „Výhodou pro obyvatele z těchto regionů je, že na jednotnou jízdenku či na lítačku budou moci využívat dopravu téměř v celém Středočeském kraji,“ uvedla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Ve Voticích a okolí bude zavedeno 11 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), zrušeno bude 19 linek, jež pod PID nespadají. Do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje tak bude nově zahrnuto 21 měst obcí Středočeského a Jihočeského kraje.

Hlavní změnou by mělo být zavedení linky 500 na trase Praha – Benešov – Olbramovice – Votice – Miličín – Tábor, po dohodě s Jihočeským krajem by měly vybrané linky pokračovat do Jindřichova Hradce nebo Třeboně. Linka 500 bude mít v Benešově zajištěnou návaznost na rychlík R17 ve směru do Prahy a zpět, v benešovské železniční stanici si budou moci lidé koupit předplatné jízdného PID. Jízdné budou moci cestující uplatnit pouze ke hranicím Středočeského kraje, pro cesty v Jihočeském kraji bude platit tarif vyhlášený dopravcem tohoto kraje.

Praha se postará o chátrající hroby svých slavných představených. Ty, které ještě jsou

O týden později, 29. srpna, se stanou součástí integrované dopravy také autobusové linky v Dobrovicích a okolí. Změní se pět linek a zavedeny budou čtyři nové. Spoje by měly hlavně zlepšit dostupnost Mladé Boleslavi. „Bude zabezpečena doprava na směny Škody Auto v Mladé Boleslavi, bude rozšířena dopravní obsluha v pracovní dny a v některých časech také nově zavedena víkendová doprava,“ dodala Jermanová. Podle ní by se také měly propojit obce mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem a také by se mělo zlepšit spojení mezi Mladou Boleslaví a Lysou nad Labem.

Od 13. prosince by se do systému integrované dopravy měly začlenit i Berounsko, a oblasti Hořovic a Rožmitálu pod Třemšínem. Rozšíření integrované dopravy bude stát kraj 25 milionů korun, peníze se využijí hlavně na technické dovybavení vozů a zvýšení dopravního výkonu.

vera/čtk

Na Masarykův most v Kolíně se nejspíš vrátí historické lampy nebo dlážděné chodníky

Včera, 09:05
Ve středních Čechách v noci na dnešek napadl sníh, řidiči by měli být opatrní. V...
20.11.2020
Na znovuotevření odpočívky Studené v km 70,1 dálnice D1 ve směru na Brno se pracuje...
9.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
6.11.2020
Benešovská nemocnice se kvůli nárůstu počtu pacientů s covidem-19 ocitla na hraně kapacity. Problémem je...
4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
25.9.2020
Výstavba okružní křižovatky Červené Vršky na silnici I/3 se blíží k ukončení II. etapy. Jelikož...
7.9.2020
Radnice v pražských Běchovicích vypracuje studii a nutnou dokumentaci rozšíření železniční zastávky Praha-Běchovice střed. Běchovice...
3.9.2020
První rok úspěšného provozu má za sebou dětské dopravní hřiště ve Vlašimi, které slouží pro...
28.8.2020
Tři ohniska moru včelího plodu eviduje Státní veterinárná správa na Vlašimsku a Divišovsku v okrese Benešov....
Reklama