Na jednu jízdenku. Votice a Dobrovice se zapojí do středočeské integrované dopravy

Zapojení do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje čeká tento měsíc dvě části středních Čech. Od 22. srpna bude možné jezdit na jednu jízdenku platící ve Středočeském kraji ve vlacích a autobusech v regionu Votic na Benešovsku, od 29. srpna také v Dobrovicích a okolí v okrese Mladá Boleslav.

Začlenění krajů do systému PID (Pražské integrované dopravy) by mělo pomoci zlepšit dopravní obsluhu a tím i dostupnost regionálních center a Prahy. „Výhodou pro obyvatele z těchto regionů je, že na jednotnou jízdenku či na lítačku budou moci využívat dopravu téměř v celém Středočeském kraji,“ uvedla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Ve Voticích a okolí bude zavedeno 11 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), zrušeno bude 19 linek, jež pod PID nespadají. Do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje tak bude nově zahrnuto 21 měst obcí Středočeského a Jihočeského kraje.

Hlavní změnou by mělo být zavedení linky 500 na trase Praha – Benešov – Olbramovice – Votice – Miličín – Tábor, po dohodě s Jihočeským krajem by měly vybrané linky pokračovat do Jindřichova Hradce nebo Třeboně. Linka 500 bude mít v Benešově zajištěnou návaznost na rychlík R17 ve směru do Prahy a zpět, v benešovské železniční stanici si budou moci lidé koupit předplatné jízdného PID. Jízdné budou moci cestující uplatnit pouze ke hranicím Středočeského kraje, pro cesty v Jihočeském kraji bude platit tarif vyhlášený dopravcem tohoto kraje.

Praha se postará o chátrající hroby svých slavných představených. Ty, které ještě jsou

O týden později, 29. srpna, se stanou součástí integrované dopravy také autobusové linky v Dobrovicích a okolí. Změní se pět linek a zavedeny budou čtyři nové. Spoje by měly hlavně zlepšit dostupnost Mladé Boleslavi. „Bude zabezpečena doprava na směny Škody Auto v Mladé Boleslavi, bude rozšířena dopravní obsluha v pracovní dny a v některých časech také nově zavedena víkendová doprava,“ dodala Jermanová. Podle ní by se také měly propojit obce mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem a také by se mělo zlepšit spojení mezi Mladou Boleslaví a Lysou nad Labem.

Od 13. prosince by se do systému integrované dopravy měly začlenit i Berounsko, a oblasti Hořovic a Rožmitálu pod Třemšínem. Rozšíření integrované dopravy bude stát kraj 25 milionů korun, peníze se využijí hlavně na technické dovybavení vozů a zvýšení dopravního výkonu.

vera/čtk

Na Masarykův most v Kolíně se nejspíš vrátí historické lampy nebo dlážděné chodníky

11.3.2021
Bude novým předsedou Okresního fotbalového svazu stávající předseda Miroslav Garaja nebo Tomáš Novák? O tom...
3.3.2021
Nemocnice v Benešově a Mladé Boleslavi vyhlásily stav hromadného postižení osob. Během dneška či čtvrtka...
21.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
21.1.2021
Benešovská radnice vrací do hry severovýchodní obchvat města. Bez něj nedá souhlasné stanovisko václavické spojce....
3.12.2020
Ve středních Čechách v noci na dnešek napadl sníh, řidiči by měli být opatrní. V...
20.11.2020
Na znovuotevření odpočívky Studené v km 70,1 dálnice D1 ve směru na Brno se pracuje...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
6.11.2020
Benešovská nemocnice se kvůli nárůstu počtu pacientů s covidem-19 ocitla na hraně kapacity. Problémem je...
4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
25.9.2020
Výstavba okružní křižovatky Červené Vršky na silnici I/3 se blíží k ukončení II. etapy. Jelikož...
Reklama