Policie pátrá po řidiči, který srazil v Benešově cyklistu

Nehoda se stala v ulici Ke Stadionu v Benešově 18. října. Řidič sraženému cyklistovi neposkytl pomoc. Pátrá po něm policie.

K nehodě došlo 18. října letošního roku. Ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne projížděl dosud neznámý řidič v neznámém motorovém vozidle po ulici Ke Stadionu v Benešově ve směru jízdy od ulice Hodějovského. Při odbočování vlevo v křižovatce  u Hotelu Benica na silnici I/3 nedal přednost v jízdě protijedoucímu cyklistovi, který přijížděl ve směru od Motelu Konopiště k ulici Ke Stadionu.

„Došlo tak ke střetu, následkem kterého 84letý muž spadl na zem a zranil se. Neznámý řidič pak sice zastavil a muže kontaktoval, první pomoc mu ale neposkytl a z místa odjel. Zraněný tak musel ošetření v nemocnici vyhledat sám. Orientační dechová zkouška u něj byla negativní,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Benešově Eva Stulíková.

Událostí se zabývají policisté z oddělení dopravních nehod benešovského dopravního inspektorátu, kteří po neznámém řidiči intenzivně pátrají.

Podle policie by se mělo jednat o muže ve věku kolem 55 let, který řídil pravděpodobně delší stříbrné osobní motorové vozidlo nezjištěné značky a typu. Ve vozidle měl být sám.

„Policisté se v této souvislosti obracejí na případné svědky celé události, zejména pak na skupinku několika osob, které v té době měly stát na chodníku u Hotelu Benica a mohly něco vidět. Vidět nehodu mohli také řidiči vozidel, kteří stáli v koloně na silnici I/3 na úrovni hotelu Benica,“ uvedla mluvčí.

Jakékoliv informace, které by mohly vést k řádnému objasnění celé věci, přivítají policisté na tel.: 974 871 261 anebo na lince 158.

4.8.2020
Týnec nad Sázavou má za sebou první ročník participativního rozpočtu. V jeho rámci město uvolnilo...
4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
31.7.2020
Středočeské památky a kempy si letošní návštěvnickou sezonu chválí. Celková čísla ale zkazí jarní měsíce,...
30.7.2020
Plachetnici, která se před třemi týdny potopila na Slapské přehradě, vyzvedl ze dna na vlastní...
28.7.2020
Krádež kabelů v Praze omezila dnes ráno provoz zhruba 70 železničních spojů, převážně mezi Prahou...
27.7.2020
V režii zahraničních autokrosových jezdců se uskutečnil první závod mezinárodního mistrovství České republiky v Poříčí...
26.7.2020
U Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku dnes pokračovala technoparty. Počet účastníků se od sobotního večera zvýšil...
24.7.2020
Stavbaři by do konce roku mohli začít s budováním obchvatu Olbramovic na Benešovsku. Ředitelství silnic...
16.7.2020
Benešov od 1. září plánuje změny v městské hromadné dopravě. Místo dosavadních dvou linek budou...
7.7.2020
Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice, poříční...
Reklama