Provoz na D1 po nedělní nehodě má být dopoledne částečně obnoven

Provoz na dálnici D1 po nedělní tragické hromadné nehodě na Benešovsku by měl být ve směru na Brno obnoven jedním pruhem kolem 10:00 a dvěma pruhy kolem 15:00, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. V opačném směru na Prahu je dálnice průjezdná, tvoří se ale kolony.

Po nehodě v neděli kolem 19:30 ve směru na Brno shořela čtyři auta, řidič jednoho z osobních aut uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři, dva ze zraněných mají středně těžká poranění.

„Škoda byla předběžně vyčíslena na deset milionů korun,“ řekl mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda. Příčinu nehody policie vyšetřuje.

Policie řidiče z dálnice odklání na 41. kilometru u Divišova, objízdné trasy kolabují. „V problémech je celá oblast jihovýchodně od Prahy, hlavně Benešovsko a Vlašimsko je plné nouzově odstavených kamionů z noci,“ uvedl Rýdl.

Na 49. kilometru havarovalo pět osobních aut a cisterna, která se převrátila přes oba jízdní pruhy a začala hořet. Z cisterny vytékal palmový olej, podle policie byla vozovka kluzká. Po požáru je i poškozený asfalt na dálnici, což obnovení provozu také komplikuje.

„Vrak cisterny už je pryč, naplno probíhá čištění vyteklého oleje. Za hodinu nastoupí oprava svodidel a budeme také asfaltem nouzově spravovat žárem popraskané betonové desky dálnice,“ uvedl Rýdl kolem 09:45.

Vážně zraněn byl i jeden z policistů, který kvůli této nehodě odkláněl provoz na dálnici na 34. kilometru. Náraz jiného vozu jej odmrštil od policejního auta. „S vážnými mnohočetnými poraněními a po nezbytném zajištění na místě ho vrtulník přepravil do nemocnice v pražských Střešovicích,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

OMH, ČTK

Včera, 19:00
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
Včera, 17:01
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
Včera, 13:33
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
Včera, 10:22
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
Včera, 09:07
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
Včera, 08:34
Hlavní město Praha zahájilo koncem roku 2019 další etapu rekonstrukce Letenských sadů, od ulice Milady...
23.1.2020
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
23.1.2020
Pro svoji neschopnost skončil v čele Prahy 1 Pavel Čižinský. Úřad jím byl během jednoho...
23.1.2020
Letos poprvé Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Galerií Scarabeus propojí v sobotu dvě tradiční...
22.1.2020
Nová odbavovací hala a přemístění jedné z pojezdových tratí. To jsou projekty za 754 milionů...
Reklama