Provoz na D1 po nedělní nehodě má být dopoledne částečně obnoven

Provoz na dálnici D1 po nedělní tragické hromadné nehodě na Benešovsku by měl být ve směru na Brno obnoven jedním pruhem kolem 10:00 a dvěma pruhy kolem 15:00, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. V opačném směru na Prahu je dálnice průjezdná, tvoří se ale kolony.

Po nehodě v neděli kolem 19:30 ve směru na Brno shořela čtyři auta, řidič jednoho z osobních aut uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři, dva ze zraněných mají středně těžká poranění.

„Škoda byla předběžně vyčíslena na deset milionů korun,“ řekl mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda. Příčinu nehody policie vyšetřuje.

Policie řidiče z dálnice odklání na 41. kilometru u Divišova, objízdné trasy kolabují. „V problémech je celá oblast jihovýchodně od Prahy, hlavně Benešovsko a Vlašimsko je plné nouzově odstavených kamionů z noci,“ uvedl Rýdl.

Na 49. kilometru havarovalo pět osobních aut a cisterna, která se převrátila přes oba jízdní pruhy a začala hořet. Z cisterny vytékal palmový olej, podle policie byla vozovka kluzká. Po požáru je i poškozený asfalt na dálnici, což obnovení provozu také komplikuje.

„Vrak cisterny už je pryč, naplno probíhá čištění vyteklého oleje. Za hodinu nastoupí oprava svodidel a budeme také asfaltem nouzově spravovat žárem popraskané betonové desky dálnice,“ uvedl Rýdl kolem 09:45.

Vážně zraněn byl i jeden z policistů, který kvůli této nehodě odkláněl provoz na dálnici na 34. kilometru. Náraz jiného vozu jej odmrštil od policejního auta. „S vážnými mnohočetnými poraněními a po nezbytném zajištění na místě ho vrtulník přepravil do nemocnice v pražských Střešovicích,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

OMH, ČTK

Režisérka Eva Toulová
Dnes, 16:24
Stela Nebeská je šestatřicetiletá žena, neúspěšná herečka, které se rozpadá manželství, má před rozvodem, přičemž...
Dnes, 14:58
Praha je velmi bohatá na výskyt různých druhů ptáků, z nichž řada dokonce patří mezi...
Dnes, 07:37
Ve Valdštejnské zahradě v Praze začala výstava, která připomene 130 let do narození spisovatele a...
Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
Reklama