Recept z Vlašimi chce Luděk Jeništa převést na kraj

První rok úspěšného provozu má za sebou dětské dopravní hřiště ve Vlašimi, které slouží pro dopravní výchovu žáků mateřských a základních škol. Není ovšem zdaleka jediným investičním počinem vedení města.

Vstupné na dopravní hřiště činí 20 korun za každého jezdícího návštěvníka, který s sebou musí mít vlastní dopravní prostředek. Povoleno je jezdit na kolech, šlapadlech, koloběžkách a odrážedlech, povinnou výbavou je cyklistická helma. Hřiště je součástí rozsáhlého sportovního areálu Na Lukách, který navštěvují tisíce lidí a do jehož rozvoje město pravidelně investuje nemalé částky. Letos byla například v prostoru malého bazénu zprovozněna dětská skluzavka pro nejmenší s příjemným nástupem, dlouhým skluzem, vlastním vodním čerpadlem a dojezdem sníženým přímo do vodní hladiny. „Investice je určena pro ty nejmenší a myslíme si, že i oni si užili omezení více než dost a že si zaslouží odměnit alespoň formou trochu toho „vyblbnutí“ :),“ komentovali novou atrakci na svém webu pracovníci sportovních zařízení s tím, že navzdory koronavirové krizi se realizace stihla s minimálním zpožděním.

„Při pohledu na naše sportovní zařízení můžeme směle prohlásit, že Vlašim je město sportu zaslíbené,“ říká starosta Luděk Jeništa (STAN), bývalý učitel, ředitel základní školy a český reprezentant ve stolním tenise, který stojí v čele města už páté volební období, od roku 2002. Pod jeho vedením zrealizovala dvanáctitisícová Vlašim celou řadu projektů v úctyhodné hodnotě 1,5 miliardy korun. Z toho zhruba 900 milionů pokryly národní a evropské dotace.

Své bohaté zkušenosti a znalosti nejen v oblasti sportu a školství chce Luděk Jeništa zúročit i v práci v krajském zastupitelstvu. „Do krajských voleb jsem vedl kolegy z dalších měst a obcí už v roce 2008. A Starostové a nezávislí se tehdy poprvé dostali do zastupitelstva,“ říká. V letošních volbách chce na úspěchy navázat. Mezi jeho cíle patří větší aktivita kraje při budování dalších silničních obchvatů středočeských měst, spolupráce kraje a měst v oblasti parkování i rozumné a efektivní využívání finančních prostředků.

FOTO: Investiční počiny ve Vlašimi

Investiční počiny ve Vlašimi - Vlasim deti hristeInvestiční počiny ve Vlašimi - Vlasim deti hristeInvestiční počiny ve Vlašimi - Vlasim skluzavkaInvestiční počiny ve Vlašimi - Ludek Jenista
4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
25.9.2020
Výstavba okružní křižovatky Červené Vršky na silnici I/3 se blíží k ukončení II. etapy. Jelikož...
7.9.2020
Radnice v pražských Běchovicích vypracuje studii a nutnou dokumentaci rozšíření železniční zastávky Praha-Běchovice střed. Běchovice...
28.8.2020
Tři ohniska moru včelího plodu eviduje Státní veterinárná správa na Vlašimsku a Divišovsku v okrese Benešov....
21.8.2020
Sklizeň ve středních Čechách je podle zemědělců zatím většinou lehce nadprůměrná. V některých lokalitách, třeba...
18.8.2020
Loňský kybernetický útok na Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov způsobil škodu přes 59 milionů korun....
18.8.2020
Zapojení do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje čeká tento měsíc dvě části středních...
14.8.2020
Stavbaři dnes dokončili ražbu 840 metrů dlouhého tunelu Mezno na trati Sudoměřice - Votice. Díky...
9.8.2020
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
Reklama