Recept z Vlašimi chce Luděk Jeništa převést na kraj

První rok úspěšného provozu má za sebou dětské dopravní hřiště ve Vlašimi, které slouží pro dopravní výchovu žáků mateřských a základních škol. Není ovšem zdaleka jediným investičním počinem vedení města.

Vstupné na dopravní hřiště činí 20 korun za každého jezdícího návštěvníka, který s sebou musí mít vlastní dopravní prostředek. Povoleno je jezdit na kolech, šlapadlech, koloběžkách a odrážedlech, povinnou výbavou je cyklistická helma. Hřiště je součástí rozsáhlého sportovního areálu Na Lukách, který navštěvují tisíce lidí a do jehož rozvoje město pravidelně investuje nemalé částky. Letos byla například v prostoru malého bazénu zprovozněna dětská skluzavka pro nejmenší s příjemným nástupem, dlouhým skluzem, vlastním vodním čerpadlem a dojezdem sníženým přímo do vodní hladiny. „Investice je určena pro ty nejmenší a myslíme si, že i oni si užili omezení více než dost a že si zaslouží odměnit alespoň formou trochu toho „vyblbnutí“ :),“ komentovali novou atrakci na svém webu pracovníci sportovních zařízení s tím, že navzdory koronavirové krizi se realizace stihla s minimálním zpožděním.

„Při pohledu na naše sportovní zařízení můžeme směle prohlásit, že Vlašim je město sportu zaslíbené,“ říká starosta Luděk Jeništa (STAN), bývalý učitel, ředitel základní školy a český reprezentant ve stolním tenise, který stojí v čele města už páté volební období, od roku 2002. Pod jeho vedením zrealizovala dvanáctitisícová Vlašim celou řadu projektů v úctyhodné hodnotě 1,5 miliardy korun. Z toho zhruba 900 milionů pokryly národní a evropské dotace.

Své bohaté zkušenosti a znalosti nejen v oblasti sportu a školství chce Luděk Jeništa zúročit i v práci v krajském zastupitelstvu. „Do krajských voleb jsem vedl kolegy z dalších měst a obcí už v roce 2008. A Starostové a nezávislí se tehdy poprvé dostali do zastupitelstva,“ říká. V letošních volbách chce na úspěchy navázat. Mezi jeho cíle patří větší aktivita kraje při budování dalších silničních obchvatů středočeských měst, spolupráce kraje a měst v oblasti parkování i rozumné a efektivní využívání finančních prostředků.

FOTO: Investiční počiny ve Vlašimi

Investiční počiny ve Vlašimi - Vlasim deti hristeInvestiční počiny ve Vlašimi - Vlasim deti hristeInvestiční počiny ve Vlašimi - Vlasim skluzavkaInvestiční počiny ve Vlašimi - Ludek Jenista
11.3.2021
Bude novým předsedou Okresního fotbalového svazu stávající předseda Miroslav Garaja nebo Tomáš Novák? O tom...
3.3.2021
Nemocnice v Benešově a Mladé Boleslavi vyhlásily stav hromadného postižení osob. Během dneška či čtvrtka...
21.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
21.1.2021
Benešovská radnice vrací do hry severovýchodní obchvat města. Bez něj nedá souhlasné stanovisko václavické spojce....
3.12.2020
Ve středních Čechách v noci na dnešek napadl sníh, řidiči by měli být opatrní. V...
20.11.2020
Na znovuotevření odpočívky Studené v km 70,1 dálnice D1 ve směru na Brno se pracuje...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
6.11.2020
Benešovská nemocnice se kvůli nárůstu počtu pacientů s covidem-19 ocitla na hraně kapacity. Problémem je...
4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
25.9.2020
Výstavba okružní křižovatky Červené Vršky na silnici I/3 se blíží k ukončení II. etapy. Jelikož...
Reklama