14℃
Dnes je 21. červenec , svátek má Vítězslav

Starostou Berouna by měl být lídr ČSSD Ondřej Šimon

V Berouně budou vládnout vítězní Nezávislí Berouňáci s Berounem sobě, Lepším Berounem a ČSSD. Starostou by měl být lídr ČSSD Ondřej Šimon.

Reklama

Nová koalice bude mít v zastupitelstvu 13 z 21 křesel. Novinářům to včera řekli zástupci budoucích koaličních stran.

Místostarosty se mají stát Dušan Tomčo (Nezávislí Berouňáci) a Kamil Machart (Beroun sobě). V sedmičlenné radě ještě usednou Olga Chocová, Eva Chlumská (obě Nezávislí Berouňáci), Martin Veselý (Beroun sobě) a Jiří Míka (Lepší Beroun). Na dotaz ČTK, proč starosta není z vítězného uskupení, lídr Nezávislých Berouňáků Tomčo uvedl, že jde o kompromisní řešení. ČSSD skončila ve volbách šestá a ze všech koaličních stran dostala nejméně hlasů.

Šimon je ředitelem berounského domova pro seniory, v minulosti byl mimo jiné předsedou finančního výboru. Hlavním úkolem je podle něj dokončit započaté akce, zejména přístavby a rekonstrukce škol. Mezi své priority řadí také dopravu, parkování a vybudování jižního obchvatu města.

Zástupci stran uzavřeli dohodu o koalici a do 2. listopadu chtějí vypracovat seznam programových priorit. Chtějí také do tohoto data stanovit podmínky vzájemné spolupráce včetně dohodovacího řízení pro případ, že v některých otázkách nebude panovat jednoznačná shoda. Do 5. prosince vypracují podrobné programové prohlášení na celé čtyřleté období.

Nezávislí Berouňáci obsadí v jednadvacetičlenném zastupitelstvu pět křesel. O jeden mandát méně mají Beroun sobě a ANO. ODS získala tři zastupitele, Lepší Beroun a ČSSD mají po dvou mandátech a komunistům připadlo jedno křeslo.

Středověk, Beroun a medvědi. Jak to jde celé dohromady?

Lídr Nezávislých Berouňáků Tomčo ve volbách neuspěl, ostatní kandidáti ho přeskočili. Nakonec ale v zastupitelstvu přesto usedne, v jeho prospěch by měl odstoupit Josef Štěpánek. Ustavující jednání zastupitelstva je plánováno na 5. listopadu.

Před čtyřmi lety v Berouně vyhráli také Nezávislí Berouňáci, tehdy v čele s bývalou starostkou Šárkou Endrlovou. V zastupitelstvu obsadili šest křesel. Druhá skončila s výrazným odstupem ČSSD a třetí ANO, obě uskupení získala po třech mandátech. V původní městské radě byli zástupci Nezávislých Berouňáků, ČSSD a TOP 09 a podporovalo ji uskupení Pro Beroun. Starostkou byla zvolena Endrlová. Koncem roku 2015 ale rezignovala. Ve funkci ji nahradil místostarosta Ivan Kůs (ČSSD). Městská rada se poté několikrát obměnila.

Dnes, 09:31
V létě 1869 zastavovaly vlaky i v Černošicích a ve Všenorech, kde předtím ještě zastávky...
19.7.2019
Stavba vodních nádrží pro mírnění následků sucha u Senomat a Šanova na Rakovnicku má začít...
14.7.2019
Policisté zadrželi podezřelé z krádeží na čerpacích stanicích na Kladensku a na Berounsku. Způsobili škodu...
8.7.2019
Beroun opět zprovoznil venkovní plavecký bazén na Velkém sídlišti, který byl minulé pondělí uzavřen kvůli...
8.7.2019
V Berouně začne v srpnu rekonstrukce lávky pro pěší přes dálnici D5, stavební práce potrvají...
8.7.2019
Vítězi architektonické soutěže na novou podobu Wagnerova náměstí v Berouně se stali Richard Ott, Eliška...
8.7.2019
Králův Dvůr na Berounsku opravil střechu zámecké věže. Rekonstrukce vyšla na 1,3 milionu korun, město...
7.7.2019
Beroun chce na náměstí instalovat mlhovou bránu, která bude v parných dnech sloužit k osvěžení...
4.7.2019
Záchytné parkoviště vznikne na pozemcích u vlakového a autobusového nádraží poblíž dosavadního parkoviště PR (park...
4.7.2019
Urologické výkony lékaři až dosud prováděli na chirurgickém oddělení. Zřízení samostatné urologie přináší pacientům i...
Reklama