Beroun bude dlouhé měsíce rozkopán. Nedojde k dopravnímu kolapsu?

V Berouně začne v polovině března rozsáhlá rekonstrukce frekventované Plzeňské ulice, která vede podél dálnice D5 a je součástí průtahu městem. Opravovat se bude úsek od prodejny Billa v Koněpruské ulici do Králova Dvora. Uzavírky jsou naplánovány do listopadu, v Králově Dvoře mají práce pokračovat ještě příští rok v Jungmannově ulici. Původně měl být zároveň rekonstruován i úsek D5 mezi Berounem a Zdicemi, což by dopravu ještě více zkomplikovalo. Nakonec se podařilo dojednat, že se obě akce nebudou časově překrývat.

V Plzeňské ulici má být od 15. března opravován úsek mezi ulicemi Koněpruská a Košťálkova a v Králově Dvoře část Jungmannovy ulice u Plzeňské. Od 16. července se dělníci přesunou na úsek od Košťálkovy ulice do Králova Dvora a od 21. listopadu do 30. května příštího roku budou opravovat zbytek Jungmannovy ulice mezi ulicemi Macháčkova a Okrajová. Řidiči musejí počítat s objížďkami.

Antigraffiti program v Berouně zatnul tipec sprejerům

Zástupci Berouna a Králova Dvora v minulosti uzavřeli s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO) memorandum o spolupráci při řešení dopravní situace v berounské aglomeraci. Zavázali se v něm, že budou předcházet dopravním kolapsům, které postihly města při předloňských několikaměsíčních opravách D5. Kolony aut tehdy sjížděly z ucpané dálnice do obou měst a blokovaly dopravu.

Vedení Berouna se kvůli obavám z dalšího dopravního kolapsu obrátilo na Ťoka i zástupce kraje. „Nechceme, aby se v ještě horší variantě opakovala situace z roku 2016. Právě proto jsme rádi, že organizace investorů, které mají ve správě údržbu zmíněných komunikací, tedy Krajská správa a údržba silnic a Ředitelství silnic a dálnic, našly vhodnou koordinaci obou staveb. Rekonstrukce Plzeňské ulice a oprava dálnice D5 se termínově nesetkají,“ uvedl místostarosta Berouna Michal Mišina (za ANO).

Berouňáky trápí doprava u Lidlu. Rýsuje se řešení?

Dalším krokem bylo odložení integrace dopravy spojené se změnou autobusových linek. Podle radnice by ji nebylo vhodné zavádět v období rekonstrukce hlavní berounské dopravní tepny. Beroun i Králův Dvůr také plánují zvýhodnění pro lidi, kteří nechají doma auta a budou cestovat městskou hromadnou dopravou. Možností je, že jízda městskými autobusy bude po dobu oprav nebo i déle zdarma.

ČTK

FOTO: Beroun plánuje na příští rok mimořádně vysoký rozpočet

Beroun plánuje na příští rok mimořádně vysoký rozpočet - Beroun_Děd_pohled_na_městoBeroun plánuje na příští rok mimořádně vysoký rozpočet - Beroun plánuje na příští rok mimořádně vysoký rozpočet - Beroun plánuje na příští rok mimořádně vysoký rozpočet - Beroun_Plzeňská_základní_školaBeroun plánuje na příští rok mimořádně vysoký rozpočet - Radnice_(Beroun)
16.6.2021
Tak jsem se dočkali. Hrady už jsou opět otevřené a zpřístupněné návštěvníkům. Od prvního června...
10.6.2021
V pátek 11. června bude v 17 hodin slavnostně na nádvoří Starého zámku zahájena letošní...
10.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.6.2021
Na kole dětem - tak je nazván projekt cyklotour s Josefem Zimovčákem. Zahájení cesty napříč...
8.6.2021
T. J. Sokol Komárov – oddíl volejbalu - pořádal přípravný turnaj kadetek a juniorek ve...
8.6.2021
Vévoda Štěpán II. bavorský s rytíři, jezdci a s doprovodem vyjel ve vší slávě dne...
7.6.2021
Správa železnic (SŽ) při opravě nádraží v druhé polovině května v Lochovicích na Berounsku zalila...
4.6.2021
V sobotu 5. června se uskuteční průvod poselstva s vévodou Štěpánem II. spojený s historickým...
1.6.2021
Pietní akt „Židé na Tetíně“ k uctění památky posledních židovských obyvatel Tetína popravených v nacistických...
26.5.2021
Nová série hrnků „čtvero ročních období“ potěší nejen milovníky čaje. Po sérii kávových hrnků s...
24.5.2021
Děti z 1. a 4. oddělení školní družiny ZŠ Beroun-Závodí se vydaly na historickou stezku...
Reklama