Beroun vyplatil další peníze za pomoc při dopadení sprejerů

Beroun vyplatil další peníze za pomoc při dopadení sprejerů. Radnice v roce 2016 vypsala odměnu 15.000 korun za informace vedoucí k vypátrání vandalů poškozujících městský majetek. Dosud peníze vyplatila v jediném případě, nyní je získal další člověk. Podmínkou pro získání finanční odměny je nejen dopadení, ale i obvinění pachatele, řekla starostka Soňa Chalupová (ODS).

„Člověk, kterému jsme odměnu vyplatili, dal celou částku na dobročinné účely. Nechce ty peníze pro sebe,“ dodala starostka.

Odměna má lidi motivovat k tomu, aby nebyli lhostejní a podobné případy hlásili. Dopadnout sprejery a také jim čin prokázat však podle Chalupové není jednoduché. Město dosud vyplatilo na odměnách celkem 30.000 Kč. Radnice prostředky uvolňuje až v okamžiku, kdy policie sprejera obviní. Chce tak předcházet tomu, aby na sebe lidé bezdůvodně žalovali. Vedení města se inspirovalo v Kadani na Chomutovsku, kde byla zavedena podobná odměna.

Beroun se s případy sprejerství stále potýká. Letos strážníci dopadli tři skupiny sprejerů, u dvou z nich již bylo zahájeno trestní stíhání. V minulosti sprejeři v Berouně poničili například novou fasádu kulturního domu Plzeňka nebo opravenou zeď u fary.

Zejména o víkendech se podle radnice po Berouně potloukají skupiny podnapilých mladých lidí, kteří ničí městský i soukromý majetek. Díky všímavosti kolemjdoucího se nedávno podařilo zadržet tři mladíky, kteří demolovali dopravní značení a mobiliář na autobusovém nádraží.

OMH, ČTK

Dnes, 17:21
V rámci léčby inkontinence nabízí standardně operační metodu TVT, která není v České republice příliš...
29.6.2020
Původní muzikál Postřižiny bude v červenci 2020 k vidění ve Všeradicích a Hořovicích.
11.6.2020
NOW‘S THE TIMEHistorii jazzu můžete říct čtyřmi slovy:Louis Armstrong. Charlie Parker.Miles DavisŽáci Základní umělecké školy...
9.6.2020
Město Králův Dvůr investovalo do rozšíření a modernizace výstražného a varovného systému ochrany před povodněmi,...
3.6.2020
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
3.6.2020
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
26.5.2020
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
19.5.2020
Po kolaudaci již brzy budou motoristé moci jezdit ve zkušebním provozu po první části obchvatu...
17.5.2020
Neumětely na Berounsku nemají problém s případnou výstavbou přehrady na vodním toku Chumava. Podle starosty...
Reklama