Den Bezpečí se uskutečnil v letním kempu u řeky Berounky

Na programu, který připravily Policie České republiky a Hasičský záchranný sbor České republiky, byly dynamické ukázky z práce obou sborů.

Policisté poučili návštěvníky o základech sebeobrany, středočeští policejní psovodi prezentovali výcvik služebních psů ze Základní kynologická organizace Beroun. Zásahová jednotka Středočeského kraje předvedla, jak může probíhat zadržení nebezpečných pachatelů a Dálniční oddělení Rudná prezentovalo techniku, kterou používá v každodenních činnostech.

V policejním stánku se návštěvníci seznámili s preventivními projekty Zabezpečte se a Stop vloupání. Největším lákadlem byl bezesporu policejní vrtulník, který si mohli návštěvníci prohlédnout a při odletu sledovat jeho vzdušné manévry. Všichni příchozí velmi pozitivně také ocenili také projížďku ve člunu HZS Beroun a policejního Poříčního oddělení Labe. Příslušníci obou sborů pak společně demonstrovali záchranu tonoucího hned několika způsoby.

„Program je každý rok velice pestrý a akce se účastní mnoho organizací, jako například BESIP s nárazovou plošinou a simulací otočení vozidla kolem své osy, Autoškola Zavadilka, Dům dětí a mládeže Beroun a další. Děti měly o zábavu postaráno v podobě velkého skákacího hradu, či mohly ony, ale i jejich rodiče a další návštěvníci, navštívit stanoviště statických ukázek bezpečnostních složek,“ vysvětluje tisková mluvčí nprap. Mgr. Lucie Kostečková.

Chytrý jako liška. Co jste o liščí chytrosti možná nevěděli

7.7.2020
Městské muzeum v Žebráku je stejně jako další objekty Muzea Českého krasu znovu otevřeno pro...
5.7.2020
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
3.7.2020
V rámci léčby inkontinence nabízí standardně operační metodu TVT, která není v České republice příliš...
29.6.2020
Původní muzikál Postřižiny bude v červenci 2020 k vidění ve Všeradicích a Hořovicích.
11.6.2020
NOW‘S THE TIMEHistorii jazzu můžete říct čtyřmi slovy:Louis Armstrong. Charlie Parker.Miles DavisŽáci Základní umělecké školy...
9.6.2020
Město Králův Dvůr investovalo do rozšíření a modernizace výstražného a varovného systému ochrany před povodněmi,...
3.6.2020
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
3.6.2020
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
26.5.2020
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
Reklama