Do Berouna přijede průvod vévody Štěpána! Na co se můžete těšit?

V sobotu 5. června se uskuteční průvod poselstva s vévodou Štěpánem II. spojený s historickým jarmarkem. Kolem 11. hodiny dorazí poselstvo na Husovo náměstí před radnici, kde se setká s berounskými konšely. Přijďte je pozdravit i vy.

Průvod se letos poprvé zastaví i v areálu bývalých kasáren 88. pěšího pluku před Městskou knihovnou Beroun, kde bude připraveno dobové tržiště a krátký historický program. V prostorách u knihovny se průvod zdrží přibližně v čase od 12.00 do 14.00 hodin. Dobové tržiště se však bude konat již od 11.00 do 15.00 hodin.

Program a trasa průvodu je vzhledem k současné situaci stále v jednání. Aktuální stav najdete v nejbližší době na facebooku Královský průvod či na webových stránkách www.pruvodkarlaiv.cz

Vévoda Štěpán II. bavorský s rytíři, jezdci a s doprovodem vyjede ve vší slávě dne 5. června L. P. 2021 z Králova Dvora a jeho cesta povede přes Beroun na Tetín, kde přenocuje. V neděli 6. června se pak odebere do Srbska.

Tato druhá větev Královského průvodu vznikla z iniciativy starosty obce Tetín a projektu Svatá Ludmila 1100 let, námětem opřena o historickou postavu vévody Bavorského Štěpána II., u nás známou z filmu Noc na Karlštejně v podání Miloše Kopeckého.

Jádro průvodu, tedy zbrojnoše a praporečníky ztvární skupiny historického šermu Alotrium a Honorata, v roli bubeníků se nově představí skupina Gard z Brna, dále pak jezdci na koních a dobové vozy a kočáry. Po cestě se k průvodu připojují další skupiny historického šermu, a dobrovolníci.

I při letošním již pátém ročníku Poselstva vévody bavorského bude v průvodu nesen relikviář svaté Ludmily, inspirovaný středověkými ostatkovými relikviáři, ve kterém je uložena replika hedvábné látky, nalezené v hrobce sv. Ludmily. Tento relikviář, upomínající na jednu ze zakladatelek české panovnické dynastie a babičku svatého Václava, bude v průvodu slavnostně nesen na zdobených nosítkách a vystavován na všech zastávkách Poselstva vévody Štěpána II.

Zdroj: mb

16.6.2021
Tak jsem se dočkali. Hrady už jsou opět otevřené a zpřístupněné návštěvníkům. Od prvního června...
10.6.2021
V pátek 11. června bude v 17 hodin slavnostně na nádvoří Starého zámku zahájena letošní...
10.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.6.2021
Na kole dětem - tak je nazván projekt cyklotour s Josefem Zimovčákem. Zahájení cesty napříč...
8.6.2021
T. J. Sokol Komárov – oddíl volejbalu - pořádal přípravný turnaj kadetek a juniorek ve...
8.6.2021
Vévoda Štěpán II. bavorský s rytíři, jezdci a s doprovodem vyjel ve vší slávě dne...
7.6.2021
Správa železnic (SŽ) při opravě nádraží v druhé polovině května v Lochovicích na Berounsku zalila...
1.6.2021
Pietní akt „Židé na Tetíně“ k uctění památky posledních židovských obyvatel Tetína popravených v nacistických...
26.5.2021
Nová série hrnků „čtvero ročních období“ potěší nejen milovníky čaje. Po sérii kávových hrnků s...
24.5.2021
Děti z 1. a 4. oddělení školní družiny ZŠ Beroun-Závodí se vydaly na historickou stezku...
19.5.2021
Strážníci ze Zdic již brzy zamíří do ulic Králova Dvora.
Reklama