16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Investic se letos v Berouně dočkají hlavně školy

Co všechno připravuje v rámci investic, sportu i kultury pro letošní rok berounská radnice hovoříme se starostkou Soňou Chalupovou.

Reklama

Paní starostko, co považujete za hlavní cíl pro radnici v letošním roce?
V letošním roce máme před sebou rozsáhlé investiční akce zejména v oblasti školství. Jde hlavně o přístavbu 4. a 2. základní školy. Obě tyto akce jsou již v běhu. Dostavbou obou škol bude zajištěna dostatečná kapacita základního školství pro předpokládaný počet dětí podle demografického vývoje v Berouně. V oblasti školství budeme rovněž rozšiřovat i kapacitu mateřských škol. Mimo tyto stavební akce se chystají i další, máme záměr rekonstruovat knihovnu a také venkovní koupaliště na Velkém sídlišti. Našim cílem je tyto akce úspěšně provést a některé letos i dokončit. Obecně je ale hlavním cílem radnice pracovat a fungovat tak, aby byli naši občané co nejvíce spokojeni a měli minimální potřebu si na práci radnice stěžovat.

Jste jedním z mála úřadů na úrovni okresů, který nabízí občanům on-line objednání na úřad. Je to bezpochyby velmi dobrá služba, jak ji lidé hodnotí, jak se k ní staví úředníci radnice a vy?
On-line objednání na náš úřad bylo zavedeno už před několika lety. Po prvotních zádrhelích systém došel v mezičase vylepšení, takže nyní pracuje s minimem výpadků. Je lidmi, a to jak občany-klienty, tak referenty, kteří žádosti vyřizují,  hodnocený velmi pozitivně. Lze říci, že oběma stranám šetří čas i nervy.

Jedním z projektů radnice je nové kryté sportoviště pro školu v Jungmannově ulici. V jakém časovém horizontu se uskuteční a jak bude financováno?
Řešení otázky výstavby krytého sportoviště pro Jungmannovu základní školu je v tuto chvíli ještě na úplném začátku. Momentálně pracujeme na koncepčním řešení více potřeb této školy, jako jsou například šatny a pochopitelně i zmíněné kryté sportoviště. Realizace ale v letošním rozpočtu ještě není.

Beroun je místo, kam jezdí lidé za odpočinkem, za poznáním, dá se říci z celé republiky. Připravilo město spolu s infocentrem nové atraktivní nabídky?
Celoročně v Berouně připravuje jak město, tak i řada spolků a jednotlivých soukromých subjektů velmi bohatý program kulturní a sportovní. Nabízíme už tradiční lákadla, jako jsou např. hudební festival Talichův Beroun, hrnčířské trhy nebo výborně vybavené kino, v Berouně je řada sportovních příležitostí od plaveckého areálu Aquapark, zimního stadionu, sportovních zařízení Lokomotiva Beroun a areál Sport Eden až po možnosti  pěší a cykloturistiky ve městě i jeho okolí. Letos chceme zkusit obnovit i starší tradiční sportovní akce, které se dříve v Berouně konaly, například Berounský cyklomaraton nebo různé akce běžecké pro děti i dospělé. Těšíme se i na akce, které budou spojeny s novým členstvím Berouna ve spolku Svatá Ludmila. A určitě se na všechny návštěvníky Berouna budou těšit naši, teď už jen dva večerníčkovští medvědi Matěj a Kuba.

Co je dobré mít na paměti, když budete chtít vyzkoušet konopnou mast. Přinášíme několik užitečných rad

 

Včera, 17:00
Beroun požádá o dotaci z Evropské unie na výstavbu záchytného parkoviště v lokalitě Na Podole....
11.6.2019
Hudební festival Rockový Slunovrat má za sebou 14. ročník, který nebyl o nic méně úspěšný...
10.6.2019
Rakovnické Tyršovo koupaliště se otevře návštěvníkům po ukončení obnovy zázemí v červenci. Vznikly zde čtyři...
5.6.2019
U Tetína na Berounsku dnes ráno nabouralo osobní auto do stromu. Devětačtyřicetiletá řidička utrpěla zranění,...
5.6.2019
Beroun se přidá k městům, která omezují sekání trávy kvůli přírodě a lepšímu zadržování vody...
4.6.2019
Beroun chce v mateřských školách Pod Homolkou a Tovární vybudovat přírodní zahrady se vzdělávacími prvky....
2.6.2019
V Berouně je dost recesistů na to, aby si počkali na Husově náměstí na tramvaj,...
2.6.2019
V Muzeu Českého krasu v Berouně je až do konce září k vidění nová výstava...
31.5.2019
Dnes už zaniklé řemeslo živilo kdysi stovky obyvatel. Na přelomu 19. a 20. století bylo...
29.5.2019
O Štěpánu Rakovi, přírodovědci, geologovi a paleontologovi je známo, že rád chodí na geologické vycházky...
Reklama