20℃
Dnes je 19. duben , svátek má Rostislav

Investic se letos v Berouně dočkají hlavně školy

Co všechno připravuje v rámci investic, sportu i kultury pro letošní rok berounská radnice hovoříme se starostkou Soňou Chalupovou.

Reklama

Paní starostko, co považujete za hlavní cíl pro radnici v letošním roce?
V letošním roce máme před sebou rozsáhlé investiční akce zejména v oblasti školství. Jde hlavně o přístavbu 4. a 2. základní školy. Obě tyto akce jsou již v běhu. Dostavbou obou škol bude zajištěna dostatečná kapacita základního školství pro předpokládaný počet dětí podle demografického vývoje v Berouně. V oblasti školství budeme rovněž rozšiřovat i kapacitu mateřských škol. Mimo tyto stavební akce se chystají i další, máme záměr rekonstruovat knihovnu a také venkovní koupaliště na Velkém sídlišti. Našim cílem je tyto akce úspěšně provést a některé letos i dokončit. Obecně je ale hlavním cílem radnice pracovat a fungovat tak, aby byli naši občané co nejvíce spokojeni a měli minimální potřebu si na práci radnice stěžovat.

Jste jedním z mála úřadů na úrovni okresů, který nabízí občanům on-line objednání na úřad. Je to bezpochyby velmi dobrá služba, jak ji lidé hodnotí, jak se k ní staví úředníci radnice a vy?
On-line objednání na náš úřad bylo zavedeno už před několika lety. Po prvotních zádrhelích systém došel v mezičase vylepšení, takže nyní pracuje s minimem výpadků. Je lidmi, a to jak občany-klienty, tak referenty, kteří žádosti vyřizují,  hodnocený velmi pozitivně. Lze říci, že oběma stranám šetří čas i nervy.

Jedním z projektů radnice je nové kryté sportoviště pro školu v Jungmannově ulici. V jakém časovém horizontu se uskuteční a jak bude financováno?
Řešení otázky výstavby krytého sportoviště pro Jungmannovu základní školu je v tuto chvíli ještě na úplném začátku. Momentálně pracujeme na koncepčním řešení více potřeb této školy, jako jsou například šatny a pochopitelně i zmíněné kryté sportoviště. Realizace ale v letošním rozpočtu ještě není.

Beroun je místo, kam jezdí lidé za odpočinkem, za poznáním, dá se říci z celé republiky. Připravilo město spolu s infocentrem nové atraktivní nabídky?
Celoročně v Berouně připravuje jak město, tak i řada spolků a jednotlivých soukromých subjektů velmi bohatý program kulturní a sportovní. Nabízíme už tradiční lákadla, jako jsou např. hudební festival Talichův Beroun, hrnčířské trhy nebo výborně vybavené kino, v Berouně je řada sportovních příležitostí od plaveckého areálu Aquapark, zimního stadionu, sportovních zařízení Lokomotiva Beroun a areál Sport Eden až po možnosti  pěší a cykloturistiky ve městě i jeho okolí. Letos chceme zkusit obnovit i starší tradiční sportovní akce, které se dříve v Berouně konaly, například Berounský cyklomaraton nebo různé akce běžecké pro děti i dospělé. Těšíme se i na akce, které budou spojeny s novým členstvím Berouna ve spolku Svatá Ludmila. A určitě se na všechny návštěvníky Berouna budou těšit naši, teď už jen dva večerníčkovští medvědi Matěj a Kuba.

Co je dobré mít na paměti, když budete chtít vyzkoušet konopnou mast. Přinášíme několik užitečných rad

 

15.4.2019
Někdy jsou případy natolik neočekávatelné, že jen opravdu velmi rychlá a správná reakce okolí odežene...
12.4.2019
Městské muzeum v Žebráku na Berounsku, které je pobočkou Muzea Českého krasu, zahájilo novou sezonu...
10.4.2019
6. dubna 2019 poprvé po zimní pauze pro návštěvníky své prostory znovu otevřelo Army muzeum...
8.4.2019
Město jde vstříc obyvatelům a rozhodlo se využívat nový informační systém MOBISYS, díky kterému může...
7.4.2019
Národní přírodní rezervace Karlštejn, která má pro turisty přes čtyřicet značených tras, je chráněné území...
6.4.2019
Oblastní spolek Českého červeného kříže v Berouně má bohaté portfolio velmi žádaných služeb.
5.4.2019
Zemní práce v areálu berounské nemocnice, které souvisejí s miliardovým projektem psychiatrické kliniky, potrvají zhruba...
3.4.2019
Hasiči dnes ráno vyjížděli k požáru bytu v Berouně. Z bytového domu pomohli vyvést zhruba...
3.4.2019
Policisté obdrželi informaci o případu, ke kterému mělo dojít v obci Žebrák před základní školou...
1.4.2019
Nemocnice v Hořovicích na Berounsku plánuje výrazné rozšíření, její kapacita by se měla až zdvojnásobit....
Reklama