-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Jak bude vypadat vedení Berouna se rozhodne až dnes

V Berouně nebylo ani před ustavujícím zasedáním zastupitelstva Berouna jasné, jak bude vypadat budoucí vedení města. Původně dohodnutá koalice Nezávislých Berouňáků, Berouna sobě, Lepšího Berouna a ČSSD padla a strany dál jednají o možných variantách.

Reklama

„Zatím pořád ještě jednáme. Jasno bude až v pondělí,“ řekla volební jednička ODS Soňa Chalupová. Podle některých zpráv by se vítězní Nezávislí Berouňáci mohli spojit s ODS, ANO a ČSSD. Lídr Nezávislých Berouňáků Dušan Tomčo to ale nepotvrdil. „To je jedna z variant, která by možná byla, ale bohužel není nic dojednáno, jednáme pořád dál,“ řekla Chalupová.

To, že jednání dosud nebyla uzavřena, potvrdil i dosavadní starosta Ivan Kůs (ČSSD). Výsledek bude podle něj znám v pondělí. „Jsem optimista a věřím, že veřejnost bude nakonec spokojena,“ řekl Kůs.

Nezávislí Berouňáci minulý týden odstoupili od uzavřené dohody o koalici s Berounem sobě, Lepším Berounem a ČSSD. Strany nebyly schopné se domluvit na programových prioritách, podmínkách fungování koaličních vztahů a rozdělení kompetencí v radě. Podle lídra Berouna sobě Kamila Macharta bylo jablkem sváru hlavně rozdělení kompetencí v městské radě.

Podle původní dohody se měl stát starostou lídr ČSSD Ondřej Šimon a místostarosty Tomčo a Machart. Předsedkyně berounské ČSSD Alena Mészárosová ale dnes uvedla, že Šimon se spolustraníky nekonzultoval vyjednávání a o podpisu koaliční smlouvy se berounští sociální demokraté dozvěděli až z médií. „Za zvláště závažné považujeme to, že sám za sebe a o své vůli podepsal koaliční dohodu s některými subjekty, ke kterým naše organizace měla a má vážné výhrady,“ dodala Mészárosová, aniž upřesnila, které strany má na mysli. Dodala pouze, že se tyto výhrady netýkají Nezávislých Berouňáků.

Nezávislí Berouňáci obsadí v jednadvacetičlenném zastupitelstvu pět křesel. O jeden mandát méně mají Beroun sobě a ANO. ODS získala tři zastupitele, Lepší Beroun a ČSSD mají po dvou mandátech a komunistům připadlo jedno křeslo.

Zdroj: čtk

Ve Stromovce vznikne tréninkové centrum pro gymnasty

18.1.2019
Zámku v Hořovicích na Berounsku loni výrazně přibylo návštěvníků. Jejich počet vzrostl na 26.000 z...
18.1.2019
A za 7 dní vznikne vztah na dalších 5 let nebo do konce života, alespoň...
Ilustrační foto
14.1.2019
Beroun řeší, jakým způsobem provést monitorovací vrty na skládce Lištice. Sondy, které jsou nezbytné před...
10.1.2019
Berounští kriminalisté vyšetřují podvodné pronajímání bytů přes internet, většinou v Praze a Plzni. Celkově už...
4.1.2019
Beroun rozšiřuje 2. základní a mateřskou školu v Preislerově ulici. Díky přístavbě získají žáci a...
3.1.2019
Beroun chce letos začít s opravami venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti, který je v...
1.1.2019
Králův Dvůr na Berounsku musí opravit lávku pro pěší a cyklisty před dálnici D5. Při...
31.12.2018
Beroun dokončí příští rok v červenci přístavbu 2. základní a mateřské školy v Preislerově ulici....
30.12.2018
Beroun se v příštím roce pustí do rekonstrukce městské knihovny v bývalých kasárnách. Krov a...
Reklama