Karlštejn můžete od března navštívit, kdy se vám zamane

Další fotky

Tedy kromě pondělí, kdy je většina českých památek tradičně zavřená. Zatímco v únoru se brány hradu otevíraly návštěvníkům pouze o víkendech, přinese čtvrtek jakožto první březnový den příjemnou změnu.

Zkáza rodiště královny Johany. Co ničí už léta zámek v Rožmitálu?

Pro zájemce o prohlídku hradu se zatím otevře pouze první okruh se soukromými a reprezentačními prostory Karla IV. v Císařském paláci a Mariánské věži. Druhý okruh s Kaplí sv. Kříže a třetí okruh (vyhlídka z velké věže) se otevírají tradičně na 1. máje.

Hrad bude otevřen v době od 9:30 do 16 hodin. Spolu s hradem bude otevřena i prodejna upomínkových předmětů a také výstava Karlštejnský poklad, která byla pro velký zájem návštěvníků prodloužena do konce roku. Výstava je unikátní, neboť předměty, které představuje, ukrývaly karlštejnské zdi dobrých 600 let.

Zámek v Mníšku pod Brdy si můžete prohlédnout i během zimy. Láká na období První republiky

Návštěvnická sezona bude tradičně zahájena koncertem, který je naplánovaný na sobotu 3. března. Posluchačům se v Rytířském sále Císařského paláce představí ženské Trio Talia, které sezonu otevře sólovými skladbami pro zpěv a klavír i pro housle a klavír, a dále lidovými písněmi v úpravách tak velkých skladatelů jako je Leoš Janáček nebo Antonín Dvořák.

Tajemství krvavé Ameriky: Jde o sebevraždy nebo nešťastné nehody?

Zahajovacím koncertem to na Karlštejně tradičně začíná a Štěpánským koledováním za zvuku dobových nástrojů skupiny Chaire to končí. Během sezóny nabízí Karlštejn svým návštěvníkům již tradiční akce, jako jsou vinobraní, jízda králů, ale pořádá také mimořádné události, jako prohlídku večerního Karlštejna. Každý návštěvník si tak může vybrat z bezpočtu akcí přesně podle svého vkusu a nálady.

FOTO: Karlštejn

Karlštejn - KarlštejnKarlštejn - 126_Karlštejn_Budňany_cesta_dolů_k_silnici_na_hrad_SVKarlštejn - Pixabay_karlstein-77840_1280Karlštejn - Karlštejn_4Karlštejn - Karlstejn
Další fotky
Karlštejn - KarlštejnKarlštejn - Hrad_Karlštejn_06Karlštejn - 1200px-Karlštejn_5

Gotická okrasa berounských vrchů se díky své historii i nádherným výhledům stala jedním z nejnavštěvovanějších českých hradů. Místo, které ochraňovalo v průběhu staletí jedny z nejcennějších relikvií a české korunovační klenoty, přiláká ročně přes 200 tisíc lidí.

 

24.1.2020
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
23.1.2020
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
23.1.2020
Byla spuštěna první etapa integrace oblasti Rakovnicka, která zahrnuje autobusové linky na trase Praha –...
22.1.2020
Hrad Karlštejn na Berounsku loni navštívilo 215.000 lidí, meziročně o deset procent méně. Pokles mohl...
22.1.2020
Dvě fotografické výstavy přibližují jeskyňářské výpravy do podzemí a přírodu starých důlních děl.
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
20.1.2020
Červeně značená turistická stezka dlouhá asi dvacet kilomterů, která začíná na náměstí v Berouně, vede...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
16.1.2020
Muzeum Českého krasu v Berouně loni navštívilo téměř 47.000 lidí. Proti předminulému roku jde o...
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
Reklama