Karlštejn můžete od března navštívit, kdy se vám zamane

Další fotky

Tedy kromě pondělí, kdy je většina českých památek tradičně zavřená. Zatímco v únoru se brány hradu otevíraly návštěvníkům pouze o víkendech, přinese čtvrtek jakožto první březnový den příjemnou změnu.

Zkáza rodiště královny Johany. Co ničí už léta zámek v Rožmitálu?

Pro zájemce o prohlídku hradu se zatím otevře pouze první okruh se soukromými a reprezentačními prostory Karla IV. v Císařském paláci a Mariánské věži. Druhý okruh s Kaplí sv. Kříže a třetí okruh (vyhlídka z velké věže) se otevírají tradičně na 1. máje.

Hrad bude otevřen v době od 9:30 do 16 hodin. Spolu s hradem bude otevřena i prodejna upomínkových předmětů a také výstava Karlštejnský poklad, která byla pro velký zájem návštěvníků prodloužena do konce roku. Výstava je unikátní, neboť předměty, které představuje, ukrývaly karlštejnské zdi dobrých 600 let.

Zámek v Mníšku pod Brdy si můžete prohlédnout i během zimy. Láká na období První republiky

Návštěvnická sezona bude tradičně zahájena koncertem, který je naplánovaný na sobotu 3. března. Posluchačům se v Rytířském sále Císařského paláce představí ženské Trio Talia, které sezonu otevře sólovými skladbami pro zpěv a klavír i pro housle a klavír, a dále lidovými písněmi v úpravách tak velkých skladatelů jako je Leoš Janáček nebo Antonín Dvořák.

Tajemství krvavé Ameriky: Jde o sebevraždy nebo nešťastné nehody?

Zahajovacím koncertem to na Karlštejně tradičně začíná a Štěpánským koledováním za zvuku dobových nástrojů skupiny Chaire to končí. Během sezóny nabízí Karlštejn svým návštěvníkům již tradiční akce, jako jsou vinobraní, jízda králů, ale pořádá také mimořádné události, jako prohlídku večerního Karlštejna. Každý návštěvník si tak může vybrat z bezpočtu akcí přesně podle svého vkusu a nálady.

FOTO: Karlštejn

Karlštejn - KarlštejnKarlštejn - 126_Karlštejn_Budňany_cesta_dolů_k_silnici_na_hrad_SVKarlštejn - Pixabay_karlstein-77840_1280Karlštejn - Karlštejn_4Karlštejn - Karlstejn
Další fotky
Karlštejn - KarlštejnKarlštejn - Hrad_Karlštejn_06Karlštejn - 1200px-Karlštejn_5

Gotická okrasa berounských vrchů se díky své historii i nádherným výhledům stala jedním z nejnavštěvovanějších českých hradů. Místo, které ochraňovalo v průběhu staletí jedny z nejcennějších relikvií a české korunovační klenoty, přiláká ročně přes 200 tisíc lidí.

 

Dnes, 07:37
Městské muzeum v Žebráku je stejně jako další objekty Muzea Českého krasu znovu otevřeno pro...
5.7.2020
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
3.7.2020
V rámci léčby inkontinence nabízí standardně operační metodu TVT, která není v České republice příliš...
29.6.2020
Původní muzikál Postřižiny bude v červenci 2020 k vidění ve Všeradicích a Hořovicích.
11.6.2020
NOW‘S THE TIMEHistorii jazzu můžete říct čtyřmi slovy:Louis Armstrong. Charlie Parker.Miles DavisŽáci Základní umělecké školy...
9.6.2020
Město Králův Dvůr investovalo do rozšíření a modernizace výstražného a varovného systému ochrany před povodněmi,...
3.6.2020
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
3.6.2020
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
26.5.2020
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
Reklama