9℃
Dnes je 14. říjen , svátek má Agáta

Matky s dětmi najdou v nepříznivé životní situaci pomoc v Azylovém domě

Oblastní spolek Českého červeného kříže v Berouně má bohaté portfolio velmi žádaných služeb.

Reklama

Mezi služby Oblastního spolku Českého červeného kříže v Berouně, kromě provozování Azylového domu Berounka a Domu na půl cesty, patří především bezpříspěvkové dárcovství krve ve spolupráci s transfuzním oddělením nemocnice v Hořovicích, výuka a edukace v poskytování první pomoci, také okresní kolo soutěže mladých zdravotníků a sociální služby. Oblastní spolek pořádá i kurzy první pomoci jak pro školy, podniky, ale i pro veřejnost, přičemž mezi nejžádanější patří kurz Zdravotníka zotavovacích akcí, který v současné době právě probíhá. Zdravotní tým pod vedením Martina Kosiny zajišťuje zdravotnický dozor na různých akcích v Berouně a okolí.

„Hlavním posláním našeho Azylového domu Berounka a Domu na půl cesty je pomoci matce a jejím nezletilým dětem překlenout těžkou životní situaci a pomoci při jejím řešení. Cílem je, aby klienti našli znovu své místo ve společnosti, obnovili vazbu na rodinu, pokud je to možné, získali pracovní příležitost a trvalé bydlení,“ vysvětluje Renáta Roubalová, ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže a doplňuje: „Posláním domu na půl cesty je zajistit plynulý přechod mezi ústavním zařízením a začleněním se do běžného života. Cílem je naučit klienty základní dovednosti týkající se samostatného života, například chodu domácnosti, kontaktu s úřady i manipulace s financemi. Naší cílovou skupinou jsou matky s dětmi, oběti domácího násilí a mládež opouštějící ústavní zařízení.“

V současné době využívá péče berounského Azylového domu a Domu na půl cesty dvanáct maminek a devatenáct dětí, kteří se mohou během svého pobytu těšit na soustu akcí, které pro ně oblastní spolek pořádá. Chodí třeba do aquaparku, na výlety i na karnevaly. „Každý víkend si mohou užít kroužek šikovné ručičky, který má mezi dětmi největší oblibu. Mezi méně oblíbené patří možnost každodenního doučování J,“ dodává ředitelka oblastního spolku.

Hlubuček porazil Lacinu. Hnutí STAN má v Praze obnovené vedení

 

12.10.2019
V Králově Dvoře se v pondělí 28. října poběží na počest vzniku samostatné Československé republiky...
12.10.2019
Autorská grafika pražské výtvarnice Lenky Dřízhalové, je především pro ně. Kromě toho, že se věnuje...
11.10.2019
Klubíčko provozuje částečně bezbariérový penzion i tréninkové pracoviště, kde si klienti osvojují základní pracovní návyky.
11.10.2019
Starostka Berouna Soňa Chalupová předala klíče od nového denního centra pro osoby bez přístřeší řediteli...
10.10.2019
Na jižním okraji města září stříbrná kopule hvězdárny od roku 1954. Po padesáti letech obnovilo...
10.10.2019
Nové třídy mateřské školy v Bezručově ulici, kde donedávna sídlilo denní centrum pro osoby bez...
10.10.2019
Blízké okolí Senomat, obce na nezápadnější cípu Rakovnicka, může turistům nabídnout zajímavé pěší i cyklistické...
9.10.2019
Město Beroun využilo možnosti spolupracvat s projektem KLOK.TEX, který podporuje Klokánky, zařízení Fondu ohrožených dětí,...
9.10.2019
S novým rokem přibude v Berouně i nové parkoviště před základní školou na Wagnerově náměstí.
8.10.2019
Je to vlastně vyhlídková věž na vysílači O2 u Jesenice, která byla po několikaleté přestávce...
Reklama