Nechte se zdarma otestovat na infekční nemoci. Blíží se Evropský týden testování

V rámci kampaně Evropský testovací týden bude obecně prospěšná společnost Magdaléna bezplatně testovat na infekční nemoci, a to v termínu od 22. do 29. listopadu 2019.

„Celá procedura trvá asi 30 minut a provádí ji odborníci, kteří jsou připraveni vás podpořit a pomoci, ať výsledek dopadne jakkoliv. Testování je anonymní, bezpečné a bezplatné,“ uvedla pro Náš REGION Petra Martínková z Magdalény. „Kampaň Evropský týden testování na HIV a žloutenky probíhá již několikátý rok a zapojují se do ní státní, soukromé i neziskové organizace po celé Evropě,“ dodala.

Poprvé od listopadu 1989 hrozí omezování i rušení ambulantní péče o závislé na alkoholu či drogách

Otestovat se mohou přijít úplně všichni. „Přijďte, pokud máte obavu, že jste mohli být vystaveni riziku infekce i pokud máte prostě jen rádi jistotu, že jste zdraví. Včasné podchycení nemocí umožňuje podstoupit léčbu, zlepšit kvalitu života a v případě HIV infekce život prodloužit. Dávno navíc neplatí, že žloutenka je jen nemocí narkomanů. Žloutenkou se mohou nakazit i zdravotníci, lidé s tetováním či piercingem, pacienti s onemocněním ledvin na dialyzační léčbě či lidé, kteří často střídají sexuální partnery,“ řekla Martínková.

Testuje se v různých městech

Testovacích míst je několik. V Hořovicích (Plzeňská 1641, Kancelář terénního programu Magdaléna) se bude testovat ve čtvrtek 22. listopadu od 13 do 19 hodin, v Berouně (Havlíčkova 1732, Kancelář terénního programu Magdaléna) v pondělí 25. listopadu od 9 do 17 hodin a ve středu 27. listopadu od 13 do 19 hodin, v Příbrami (Žežická 193) v pondělí 25. listopadu od 10 do 18 hodin nebo kdykoli během tohoto dne na Městské policii Příbram (nám. T. G. Masaryka 121, Příbram I, jen je třeba volat 15 minut předem na 156).

Magdaléně z Mníšku pod Brdy chybějí peníze na specializovanou péči

V Příbrami se bude testovat ještě v úterý 26. listopadu od 11 hodin v azylovém domě (Brodská 100) a od 14 hodin v nízkoprahovém denním centru (Čs. Armády 407). V Dobříši bude testováno v úterý 26. listopadu od 12.30 hodin na Městské policii (Mírové nám. 230), v Sázavě (Zdravotní středisko, nám. Voskovce a Wericha 358) v úterý 26. listopadu od 12 do 18 hodin.

Přes dvacet let praxe

V Sedlčanech ve středu 27. listopadu od 10 hodin v azylovém domě (Primáře Kareše 432) a od 13 hodin v objektu městské policie (Nádražní 336), ve čtvrtek 28. listopadu pak od 12 hodin v objektu městské policie. V benešovském Centru adiktologických služeb (Nová Pražská 399) ve středu 27. listopadu od 12 do 18 hodin, na ubytovně Solenice (Solenice 33) v Kamýku nad Vltavou ve čtvrtek 28. listopadu od 16 do 17 hodin.

Obklopeni brdskými lesy pomáhají lidem zbavit se závislostí

„Magdaléna o.p.s. poskytuje již více než dvacet let sociální a zdravotní služby lidem zasaženým závislostí a jejich blízkým. Na místě bývalé raketové základny na vrchu Včelník nedaleko Mníšku pod Brdy, poskytujeme jedenadvacátým rokem léčbu klientům, pro něž je „kompletní rekonstrukce života“ v podobě ročního pobytu často jedinou možností, jak porazit závislost. Za tu dobu prošlo jen naší terapeutickou komunitou více než 400 klientů, počet těch, kteří se k závislosti nevrátí se každoročně pohybuje kolem 70 procent,“ uvedla Martínková.

Včera, 18:10
Audiovizuální ceny TRILOBIT 2020 Českého filmového a televizního svazu FITES byly v sobotu večer slavnostně...
Včera, 17:01
Nymburk chce v příštích pěti letech investovat do své nemocnice 100 milionů korun, postupně po...
Včera, 15:01
Všenory u Prahy požadují rekonstrukci původních historických budov místní železniční zastávky. Pro opravu objektů se...
Včera, 12:01
Mokřady jsou velmi cenné, avšak ohrožené ekosystémy, které významně přispívají k udržování vody v krajině...
Včera, 08:33
Ochranáři uklidili pastviny velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru u Milovic na Nymbursku od pozůstatků...
Včera, 08:30
V Česku by mohl vzniknout specializovaný odborový svaz pro automobilový průmysl. Uvedl to odborový předák...
Včera, 08:28
Parkování v Berouně je problém, a to především v centru a na sídlištích. Někteří řidiči si ale...
Včera, 08:28
Čtrnáct středočeských středních škol upraví či vytvoří prostory pro venkovní výuku. Žáci a učitelé je...
Včera, 08:25
Převzetí firmy Kajgr prodej pneu a.s. Jindřichem Vařekou starším (ⴕ 90) odstartovalo letitý spor mezi...
Včera, 08:22
V Neratovicích na Mělnicku je málo míst pro parkování, město chce postavit parkovací dům, zadalo...
Reklama