Nemocnice Hořovice odvolala stav hromadného postižení osob. Trval téměř měsíc

Situace v regionu se pomalu lepší, nicméně stav v hořovické nemocnici je nadále velmi vážný. Přesto již umožňuje postupný přechod k normálnější činnosti nemocnice.

Informaci o tomto pozitivním vývoji nám zaslala tisková mluvčí NH Hospital, a.s., Nemocnice Hořovice, Petra Horáková ve čtvrtek 8. dubna: „Vzhledem k parciálnímu zlepšení kapacitní situace, zvláště v segmentu těžkého průběhu onemocnění COVID-19, odvoláváme k dnešnímu dni Stav hromadného postižení osob. Přesto nemocnice každý den stále přijímá několik pacientů s těžším průběhem COVID-19. Celé interní oddělení a část jednoho oddělení chirurgie je nadále plně obsazena pacienty COVID-19 pozitivními.“

MUDr. Michal Průša, ředitel Nemocnice Hořovice k tomu řekl: „To, co nás v posledních týdnech nejvíce trápilo, byla léčba pacientů s těžkým průběhem COVID-19 s nutností umělé plicní ventilace a navození stavu umělého spánku. Těchto pacientů máme v nemocnici nadále značné množství, ale stav většiny z nich se pomalu lepší, proto počítáme s tím, že počet takto postižených osob bude v budoucnu ubývat, pokud budou nadále trvat hygienicko-epidemiologická opatření, která omezí šíření viru v populaci.“

Podle pana ředitele Průši začnou v následujících týdnech postupně obnovovat běžnou péči. Dokonce od pondělí 12. dubna hodlají začít s běžnou operativou, kterou budou rozšiřovat tak, aby postupně odoperovali pacienty, jejichž výkony musela nemocnice kvůli coronaviru odložit.

Poradna u Tadeáše: Jak se vypořádat se ztrátou blízkého člověka

Nemocnice rovněž rozšiřuje kapacity očkování, kdy bude očkovací centrum každý den očkovat cca 250 lidí a to i o víkendech.

Interval mezi první a druhou dávkou u přípravků firem Pfizer a Moderna se prodloužil na 42 dnů, čímž dosáhlo možnosti očkovat první dávkou více pacientů najednou, čím by se mělo snížit riziko vzniku infekce a minimalizovat tíži jejího průběhu.

„Připomínám, že kritéria pro zařazení do rizikové skupiny nemocných jsou všeobecně známá praktikujícím specialistům, pokud pacient tato kritéria splňuje, obdrží kód pro přihlášení do systému,“ doplnil MUDr. Michal Průša.

Administrativní proces před očkováním mohou pacienti urychlit také tím, že si vyplněný dotazník přinesou už s sebou a odevzdají ho před podáním vakcíny.

Dnes, 11:23
Radní města Hořovice usilovali o prodloužení podchodu pod vlakovým nádražím v Hořovicích již nejméně deset...
Dnes, 11:11
Dne 4. května slavil svůj svátek svatý Florián – ochránce v nebezpečí ohně, vody a...
7.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
7.5.2021
Naše škola se zapojila do ekologického programu, který probíhá po celé republice. Do úklidové akce,...
1.5.2021
Děti z mateřinky v Lochovicích plnily v pátek 30. dubna čarodějnické úkoly, které pro ně...
30.4.2021
Muzeum Českého krasu v Berouně získalo do svých sbírek sochu sovětského komunistického vůdce Josifa Vissarionoviče...
29.4.2021
Český rybářský svaz – Místní organizace Jince započala v dubnu s revitalizací rybníku Amfík, který...
28.4.2021
Před časem vzbudil naši pozornost článek otištěný v Podbrdských novinách, týkající se revitalizace místních starobylých...
27.4.2021
V Lesoparku u Lanového centra v Počaplech poroste nový listnatý les. Společnými silami si ho...
23.4.2021
Plánujete výlet nebo dovolenou do unikátní turistické oblasti Brdy a Podbrdsko? V minulosti vás mohly...
20.4.2021
Sotirios Zavalianis a jeho AKESO otevřeli v pondělí 19. dubna v pražských Nových Butovicích nové...
Reklama