28℃
Dnes je 24. srpen , svátek má Bartoloměj

Nemocnice v Hořovicích na Berounsku plánuje výrazné rozšíření

Nemocnice v Hořovicích na Berounsku plánuje výrazné rozšíření, její kapacita by se měla až zdvojnásobit. Do tří až čtyř let přibudou nová oddělení, operační sály a moderní centrální příjem. Cílem je vybudovat zařízení s republikovým přesahem, řekl majitel skupiny AKESO Holding Sotirios Zavalianis.

Reklama

„Chystáme se rozšířit nemocnici o 90 až 100 procent kapacity. Plány máme hotové, v létě by měly začít zemní práce. Spěcháme, protože klientů máme obrovské množství,“ uvedl Zavalianis.
Náklady odhaduje na 750 milionů korun, není však do nich započítán zisk stavební firmy. Holding má své projektanty, stavbaře i veškerou stavební techniku. „Vlastním stavební firmu, tak stavíme sami. Je to podstatně levnější, protože naše stavební firma při stavbě našich věcí nerealizuje žádný zisk,“ řekl Zavalianis.
Přibudou například lůžka následné péče, prostory pro krátkodobou hospitalizaci nebo oddělení pro léčbu Crohnovy nemoci, což je chronické zánětlivé onemocnění střev. Rozroste se také lůžkové oddělení ARO. Výrazně rozšířit se mají i ambulantní prostory, které jsou nyní nedostatečné. Plány počítají také s výstavbou osmi operačních sálů, z toho tři budou určeny pro ortopedy. Investovat chce nemocnice rovněž do nové kotelny.
V době, kdy Zavalianis nemocnici kupoval, se mu pozemky zdály obrovské, postupně se ale zastavují a dnes už je jejich rozloha na hraně rozvojového plánu. „Až to děláme, žádný jiný prostor nezbude,“ uvedl.
Rozšíření si vyžádá přijetí asi 300 nových zaměstnanců, nyní jich v nemocnici pracuje 900. Nové lékaře a sestry chce majitel nalákat mimo jiné na byty, které v areálu staví. Celkem jde o stovku bytů o výměře 48 nebo 68 metrů čtverečních. Půlka bude dokončena ještě letos, druhá na jaře příštího roku. Za využívání se má platit jen symbolické nájemné.
Nemocnice chce také za dva a půl měsíce uvést do provozu zrekonstruovanou porodnici, její roční kapacita by se mohla zvýšit na 2500 porodů z dosavadních 1800. Rodičky nyní kvůli stavebnímu ruchu využívají náhradní prostory. Od května se má v nemocnici otevřít i samostatné urologické oddělení.
Zdroj: čtk

Pražskou Lhotku zdobí objekt Nové dvory. Zakreslen je již v josefských mapách z 18. století

22.8.2019
Venkovní plavecký bazén na Velkém sídlišti v Berouně ukončil sezonu o dva týdny dříve. Důvodem...
19.8.2019
Krajští hygienici nezaznamenali žádný nový případ onemocnění spalničkami. Od začátku roku 2019 do 33. kalendářního...
18.8.2019
Ceny pohonných hmot u středočeských čerpacích stanic opět klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
17.8.2019
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
17.8.2019
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
10.8.2019
Sklizeň v některých částech středních Čech už končí, místy ji naopak téměř zastavily srážky. Podle...
9.8.2019
Nejsilnější vědecký laser na světě. Objev nového léku proti rakovině prsu. Vývoj družice směřující ke...
Reklama