Nemocnice v Hořovicích na Berounsku plánuje výrazné rozšíření

Nemocnice v Hořovicích na Berounsku plánuje výrazné rozšíření, její kapacita by se měla až zdvojnásobit. Do tří až čtyř let přibudou nová oddělení, operační sály a moderní centrální příjem. Cílem je vybudovat zařízení s republikovým přesahem, řekl majitel skupiny AKESO Holding Sotirios Zavalianis.

„Chystáme se rozšířit nemocnici o 90 až 100 procent kapacity. Plány máme hotové, v létě by měly začít zemní práce. Spěcháme, protože klientů máme obrovské množství,“ uvedl Zavalianis.
Náklady odhaduje na 750 milionů korun, není však do nich započítán zisk stavební firmy. Holding má své projektanty, stavbaře i veškerou stavební techniku. „Vlastním stavební firmu, tak stavíme sami. Je to podstatně levnější, protože naše stavební firma při stavbě našich věcí nerealizuje žádný zisk,“ řekl Zavalianis.
Přibudou například lůžka následné péče, prostory pro krátkodobou hospitalizaci nebo oddělení pro léčbu Crohnovy nemoci, což je chronické zánětlivé onemocnění střev. Rozroste se také lůžkové oddělení ARO. Výrazně rozšířit se mají i ambulantní prostory, které jsou nyní nedostatečné. Plány počítají také s výstavbou osmi operačních sálů, z toho tři budou určeny pro ortopedy. Investovat chce nemocnice rovněž do nové kotelny.
V době, kdy Zavalianis nemocnici kupoval, se mu pozemky zdály obrovské, postupně se ale zastavují a dnes už je jejich rozloha na hraně rozvojového plánu. „Až to děláme, žádný jiný prostor nezbude,“ uvedl.
Rozšíření si vyžádá přijetí asi 300 nových zaměstnanců, nyní jich v nemocnici pracuje 900. Nové lékaře a sestry chce majitel nalákat mimo jiné na byty, které v areálu staví. Celkem jde o stovku bytů o výměře 48 nebo 68 metrů čtverečních. Půlka bude dokončena ještě letos, druhá na jaře příštího roku. Za využívání se má platit jen symbolické nájemné.
Nemocnice chce také za dva a půl měsíce uvést do provozu zrekonstruovanou porodnici, její roční kapacita by se mohla zvýšit na 2500 porodů z dosavadních 1800. Rodičky nyní kvůli stavebnímu ruchu využívají náhradní prostory. Od května se má v nemocnici otevřít i samostatné urologické oddělení.
Zdroj: čtk

Pražskou Lhotku zdobí objekt Nové dvory. Zakreslen je již v josefských mapách z 18. století

Dnes, 18:01
Město Beroun ve spolupráci s městskou policí se zaměřila na vraky a dlouhodobě odstavená vozidla. Pokud...
24.1.2020
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
23.1.2020
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
23.1.2020
Byla spuštěna první etapa integrace oblasti Rakovnicka, která zahrnuje autobusové linky na trase Praha –...
22.1.2020
Hrad Karlštejn na Berounsku loni navštívilo 215.000 lidí, meziročně o deset procent méně. Pokles mohl...
22.1.2020
Dvě fotografické výstavy přibližují jeskyňářské výpravy do podzemí a přírodu starých důlních děl.
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
20.1.2020
Červeně značená turistická stezka dlouhá asi dvacet kilomterů, která začíná na náměstí v Berouně, vede...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
16.1.2020
Muzeum Českého krasu v Berouně loni navštívilo téměř 47.000 lidí. Proti předminulému roku jde o...
Reklama