Obyvatelé Berounska budou cestovat snadněji a levněji

Hromadná doprava na Berounsku a v okolí Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku se od neděle zapojí do systému pražské integrované dopravy (PID). Lidé tak budou moci na jednu jízdenku jezdit v pražské MHD, regionálních vlacích i rychlících, příměstských autobusech i berounské MHD.

Kromě lepšího provázání autobusových linek a četnějšího přímého spojení do Prahy u některých spojů se zejména v okolí Hořovic rozšíří návaznost vlaků a autobusů. Vznikne 27 nových linek PID, 11 dosavadních bude změněno a 47 zrušeno. Provoz linek bude koordinovat dispečink.

Berounsko je jednou z posledních středočeských oblastí bezprostředně sousedících s Prahou, kde dosud nebylo možné v plné míře využívat výhod PID. Od neděle bude zaveden nový pásmový a časový tarif a cestující budou moci využívat přestupních jízdenek i časových kuponů v papírové i elektronické podobě i platit jednorázově u řidiče kartou nebo pomocí mobilní aplikace Lítačka. Ušetří hlavně při pravidelném dojíždění.

Beroun chce v centru města vybudovat podzemní kontejnery

Centrálním přestupním uzlem bude autobusové nádraží v Berouně. Spojení ze Zdic, Králova Dvora a Berouna do Prahy bude zajištěno expresní linkou 394, respektive doplňkovými linkami 380 a 384. Linky jsou koncipovány jako průjezdní, což umožňuje lepší spojení přilehlých obcí s důležitými body v Berouně a Králově Dvoře.

Zajištěno má být četnější přímé spojení Zdic a Králova Dvora na Prahu a lepší obsluha Hostimi. Linka MHD Hořovice bude sloučena s linkami na Zbiroh a opačným směrem do Praskoles, čímž se rozšíří nabídka přímého spojení pro Zbiroh, Týček, Cerhovice a Záluží ke školám v Komenského ulici a nemocnici v Hořovicích, nové spojení ke školám a na Cintlovku získají i Praskolesy. Ve spolupráci s Plzeňským krajem se zlepší i obsluha Kařezu a Kařízku. Páteřní linka 521 zajistí pravidelné spojení v trase Příbram – Rožmitál pod Třemšínem – Věšín. Kromě toho vzniknou i doplňkové linky 509 a 522 pro obsluhu obcí Láz a Hvožďany.

adp/ČTK

Včera, 14:14
Zajímavá místa z příbramského a berounského okresu přibližují čtenářům dvě knihy, které se na veřejnost...
19.1.2021
Rada města Hořovice schválila na poslední radě v roce 2020 rozpočty na rok 2021 u...
18.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
18.1.2021
Svátek Tří králů máme již za sebou, ale Tříkrálová sbírka jako charitativní akce potrvá do...
16.1.2021
Chlapecké pěvecké duo MAFI ze Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice, mnohonásobní vítězové uměleckých soutěží...
15.1.2021
Hospodaření měst a obcí komplikovala v loňském roce nejen mimořádná opatření proti šíření koronaviru, ale...
14.1.2021
Před Vánocemi vyměnil poslanec za ODS Jan Skopeček své charitativní fotbalové turnaje za předvánoční charitativní...
12.1.2021
První místo jubilejního 10. ročníku ankety Alej roku ve Středočeském kraji vybojovala alej v zámeckém...
12.1.2021
Rodina Provaznikova předložila zastupitelům jedinečnou nabídku, přistoupí na ní město?
17.12.2020
Nebudu nijak přehánět, když si dovolím tvrdit, že podobnou unikátní vánoční výzdobu nemá v České...
10.12.2020
Beroun dnes uvedl do provozu novou cyklověž, která vznikla u autobusového a vlakového nádraží. Pojme...
Reklama