Ocenění práce Charity pro Beroun

Charita Beroun byla po dobu koronavirové pandemie hlavním partnerem berounského krizového štábu. Díky více než stovce dobrovolníků a darů podporovatelů zajistila roznos roušek, dovážku nákupů a léků pro více než tři a půl tisíce seniorů. Její ředitel Petr Horák úspěšně sbírá manažerské zkušenosti v různých oborech již čtvrt století.

Během koronavirové krize obstaral největší poskytovatel sociálních služeb v regionu z daru společností Microsoft a Skype pro berounské rodiny a matky s dětmi také nákup a distribuci 17 tun potravin za více než milion korun. „Za to vše nám za město Beroun starostka Soňa Chalupová vyjádřila uznání a poděkování. Jsme rádi, že naše práce přinesla potřebnou pomoc v pravý čas a také děkujeme městu za dobrou a aktivní spolupráci,“ uvedl Petr Horák, ředitel berounské charity. Tato organizace zaměstnávající více než sto pracovníků poskytuje dvanáct registrovaných sociálních služeb rodinám s dětmi, seniorům a osobám bez přístřeší a její služby ročně vyhledá zhruba tisícovka klientů.

Zkušený manažer Petr Horák mnoho let působil v oblasti investic a má za sebou rovněž dvanáctiletou zkušenost z pozice místostarosty městské části Praha 5.  Na Smíchově byl u mnoha úspěšných revitalizací veřejných prostorů v Praze a okolí, jako byly například obnova Arbesova náměstí, parku Sacré Coeur, nám. Kinských, historických parků Klamovka, Portheimka či Santoška nebo obnova a výstavba 65 dětských hřišť. Své znalosti oblasti sociálních služeb, ale i obecní správy, vodohospodářství a správy nemovitostních portfolií chce zúročit jako kandidát hnutí STAN v nadcházejících krajských volbách. „Chtěl bych hlavně zapojit odborníky do zlepšení kvality života klientů v sociálních zařízeních a navýšit kapacitu a kvalitu těchto zařízení v celém Středočeském kraji. Všechno jde, když se chce. Musí se ale hledat cesta,“ říká.

V současnosti ale se svými spolupracovníky připravuje 4. charitativní běh Berounem. „Podzim se zdá být ještě daleko, ale již teď cizelujeme program na 17. září 2020. V odpoledních hodinách budou na Husově náměstí nachystány soutěže pro děti, skákací hrad a budete si moci zacvičit se Super Kruháčem. Běh odstartujeme v 18 hodin z Husova náměstí,“ přibližuje Petr Horák. Novinkou letošního ročníku by měly být tři trasy, odstupňované dle náročnosti. „Mám nesmírné štěstí na lidi kolem sebe a vážím si všech, kteří jsou zapojeni do různých dobročinných aktivit nejen prostřednictvím naší organizace,“ uzavírá ředitel Charity Beroun.

9.9.2020
Vzhledem k zhoršující se hygienicko-epidemiologické situaci související s šířením onemocnění COVID-19, platí zákaz návštěv na...
8.9.2020
Zhotovitel rekonstrukce je už známý, pro zhotovení aktualizace dokumentace pro územní řízení stavby Novostavba trati...
7.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
7.9.2020
Beroun se realizací projektu zařadil mezi evropská velkoměsta jako například Düsseldorf, Split nebo Bilbao, kde...
5.9.2020
Janě Procházkové z Hořovic se podařilo dne 12. července přeplavat kanál La Manche. Jednadvacetiletá Jana...
30.8.2020
V Brdech přibylo 270 km cyklotras, využijí je i pěší turisté.
28.8.2020
Mezi česká města, která v poslední době zavedla participativní rozpočet, se zařadil i Rakovník. Z...
27.8.2020
Vyberte si projekt z participativního rozpočtu a dejte mu svůj hlas.
27.8.2020
Z naší krajiny zmizely v posledních desetiletích mokřady, meze a travnaté plochy porostlé keři a...
27.8.2020
43. ročník tradičního heligónkářského festivalu proběhl v sobotu 15. srpna od 10.00 do 17.00 hodin...
26.8.2020
Starosta Černošic Filip Kořínek (Věci černošické) si stěžuje na provoz osobních vlaků na lince S7...
Reklama