4℃
Dnes je 20. listopad , svátek má Nikola

Petr Vychodil se stal potřetí starostou Králova Dvora

Starostou Králova Dvora na Berounsku se stal potřetí Petr Vychodil (ODS). Místostarosty jsou Jiří Oberfalzer (ODS), Josef Antoniv (ČSSD) a Jan Šilhavý (Nezávislí Králův Dvůr). Rozhodli o tom zastupitelé na ustavujícím zasedání.

Všichni tři místostarostové jsou neuvolnění. „V minulých obdobích jsme měli dva místostarosty, nyní máme tři, ale budou pracovat za plat dvou místostarostů, který si rozdělí rovnoměrně na třetiny,“ řekl Vychodil. Pětičlennou radu ještě doplní coby řadová radní Jana Chlupová (ODS).

Občanští demokraté v komunálních volbách získali 11 ze 17 mandátů, o čtyři více než při minulých volbách. Přestože mají v zastupitelstvu většinu, nechtěli vládnout sami a do rady přizvali Nezávislé Králův Dvůr a ČSSD. „Mohli jsme samozřejmě udělat jednobarevnou vládu, ale jsem přesvědčen o tom, že naše výsledky ve volbách jsou i výsledky celého zastupitelstva, a tak jsme si řekli, že budeme respektovat výsledky voleb a ODS nebude posilovat,“ uvedl Vychodil, který má za sebou dvě období v křesle starosty a předtím byl dvě volební období místostarostou. Také v minulých letech se podle něj na radnici spolupracovalo napříč stranami.

Druzí za ODS skončili Nezávislí Králův Dvůr, kteří získali dva mandáty. Zbylá uskupení, tedy ANO, ČSSD, Rozkvět a Za krásné město Králův Dvůr, mají v novém zastupitelstvu po jednom křesle.

Město příští rok čekají tři velké investiční akce. Chce vybudovat sběrný dvůr a dokončit druhou etapu stavby školky. Ve spolupráci se Středočeským krajem má být také zahájena první etapa výstavby obchvatu města téměř za 50 milionů korun od restaurace rychlého občerstvení KFC k novému mostu. Stavební společnost začne s výstavbou zřejmě už v prosinci. „Město se na této stavbě bude podílet deseti miliony, budeme platit chodník, cyklostezku a část dešťové kanalizace,“ dodal Vychodil.

Téměř devítitisícový Králův Dvůr je jedním z nejlidnatějších sídel berounského okresu. První zmínka o městě pochází z roku 1394, kdy v něm byl panskou jednotou zajat král Václav IV. V roce 1980 se obec stala součástí sousedního Berouna. Osamostatnila se v listopadu 1990. V roce 2004 získal Králův Dvůr statut města.

Zdroj: čtk

Praha koupí pozemek pro Radlickou radiálu za 21,7 milionu

Včera, 08:33
14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat proběhne ve dnech 5.6. a 6.6.2020 v prostorách Lesního divadla...
18.11.2019
Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda...
15.11.2019
V Berouně byla otevřena přístavba 2. základní a mateřské školy v Preislerově ulici, v příštích...
14.11.2019
Středočeský kraj přispěje na obnovu lesních porostů a budování oplocenek. O dotaci požádalo 203 lesních...
12.11.2019
Pilotní vzdělávací projekt SIC DigiEduLab zahájí začátkem listopadu. Program představí jedinečnou metodologii výuky v dílně...
12.11.2019
Živé kapry převážel traktor s valníkem v přepravních kádích. Po havárii se vzhledem na svažitém...
10.11.2019
Až do 24. listopadu se můžete přijít podívat do Roubenky Lechnýřovny a Galerie Samson Cafeé...
9.11.2019
Leteckomodelářský klub založili nadšenci z Rakovníka a okolí začátkem roku 1950. Ne, že by se...
9.11.2019
Třetí zářijový víkend se sešla žákovská elita v letním biatlonu v Břidličné na Šumpersku na...
8.11.2019
V katastru obce Mořina na Berounsku nastal pro HZS Středočeského kraje náročný večerní zásah.
Reklama