-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Petr Vychodil se stal potřetí starostou Králova Dvora

Starostou Králova Dvora na Berounsku se stal potřetí Petr Vychodil (ODS). Místostarosty jsou Jiří Oberfalzer (ODS), Josef Antoniv (ČSSD) a Jan Šilhavý (Nezávislí Králův Dvůr). Rozhodli o tom zastupitelé na ustavujícím zasedání.

Reklama

Všichni tři místostarostové jsou neuvolnění. „V minulých obdobích jsme měli dva místostarosty, nyní máme tři, ale budou pracovat za plat dvou místostarostů, který si rozdělí rovnoměrně na třetiny,“ řekl Vychodil. Pětičlennou radu ještě doplní coby řadová radní Jana Chlupová (ODS).

Občanští demokraté v komunálních volbách získali 11 ze 17 mandátů, o čtyři více než při minulých volbách. Přestože mají v zastupitelstvu většinu, nechtěli vládnout sami a do rady přizvali Nezávislé Králův Dvůr a ČSSD. „Mohli jsme samozřejmě udělat jednobarevnou vládu, ale jsem přesvědčen o tom, že naše výsledky ve volbách jsou i výsledky celého zastupitelstva, a tak jsme si řekli, že budeme respektovat výsledky voleb a ODS nebude posilovat,“ uvedl Vychodil, který má za sebou dvě období v křesle starosty a předtím byl dvě volební období místostarostou. Také v minulých letech se podle něj na radnici spolupracovalo napříč stranami.

Druzí za ODS skončili Nezávislí Králův Dvůr, kteří získali dva mandáty. Zbylá uskupení, tedy ANO, ČSSD, Rozkvět a Za krásné město Králův Dvůr, mají v novém zastupitelstvu po jednom křesle.

Město příští rok čekají tři velké investiční akce. Chce vybudovat sběrný dvůr a dokončit druhou etapu stavby školky. Ve spolupráci se Středočeským krajem má být také zahájena první etapa výstavby obchvatu města téměř za 50 milionů korun od restaurace rychlého občerstvení KFC k novému mostu. Stavební společnost začne s výstavbou zřejmě už v prosinci. „Město se na této stavbě bude podílet deseti miliony, budeme platit chodník, cyklostezku a část dešťové kanalizace,“ dodal Vychodil.

Téměř devítitisícový Králův Dvůr je jedním z nejlidnatějších sídel berounského okresu. První zmínka o městě pochází z roku 1394, kdy v něm byl panskou jednotou zajat král Václav IV. V roce 1980 se obec stala součástí sousedního Berouna. Osamostatnila se v listopadu 1990. V roce 2004 získal Králův Dvůr statut města.

Zdroj: čtk

Praha koupí pozemek pro Radlickou radiálu za 21,7 milionu

18.1.2019
Zámku v Hořovicích na Berounsku loni výrazně přibylo návštěvníků. Jejich počet vzrostl na 26.000 z...
18.1.2019
A za 7 dní vznikne vztah na dalších 5 let nebo do konce života, alespoň...
Ilustrační foto
14.1.2019
Beroun řeší, jakým způsobem provést monitorovací vrty na skládce Lištice. Sondy, které jsou nezbytné před...
10.1.2019
Berounští kriminalisté vyšetřují podvodné pronajímání bytů přes internet, většinou v Praze a Plzni. Celkově už...
4.1.2019
Beroun rozšiřuje 2. základní a mateřskou školu v Preislerově ulici. Díky přístavbě získají žáci a...
3.1.2019
Beroun chce letos začít s opravami venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti, který je v...
1.1.2019
Králův Dvůr na Berounsku musí opravit lávku pro pěší a cyklisty před dálnici D5. Při...
31.12.2018
Beroun dokončí příští rok v červenci přístavbu 2. základní a mateřské školy v Preislerově ulici....
30.12.2018
Beroun se v příštím roce pustí do rekonstrukce městské knihovny v bývalých kasárnách. Krov a...
Reklama