Petr Vychodil se stal potřetí starostou Králova Dvora

Starostou Králova Dvora na Berounsku se stal potřetí Petr Vychodil (ODS). Místostarosty jsou Jiří Oberfalzer (ODS), Josef Antoniv (ČSSD) a Jan Šilhavý (Nezávislí Králův Dvůr). Rozhodli o tom zastupitelé na ustavujícím zasedání.

Všichni tři místostarostové jsou neuvolnění. „V minulých obdobích jsme měli dva místostarosty, nyní máme tři, ale budou pracovat za plat dvou místostarostů, který si rozdělí rovnoměrně na třetiny,“ řekl Vychodil. Pětičlennou radu ještě doplní coby řadová radní Jana Chlupová (ODS).

Občanští demokraté v komunálních volbách získali 11 ze 17 mandátů, o čtyři více než při minulých volbách. Přestože mají v zastupitelstvu většinu, nechtěli vládnout sami a do rady přizvali Nezávislé Králův Dvůr a ČSSD. „Mohli jsme samozřejmě udělat jednobarevnou vládu, ale jsem přesvědčen o tom, že naše výsledky ve volbách jsou i výsledky celého zastupitelstva, a tak jsme si řekli, že budeme respektovat výsledky voleb a ODS nebude posilovat,“ uvedl Vychodil, který má za sebou dvě období v křesle starosty a předtím byl dvě volební období místostarostou. Také v minulých letech se podle něj na radnici spolupracovalo napříč stranami.

Druzí za ODS skončili Nezávislí Králův Dvůr, kteří získali dva mandáty. Zbylá uskupení, tedy ANO, ČSSD, Rozkvět a Za krásné město Králův Dvůr, mají v novém zastupitelstvu po jednom křesle.

Město příští rok čekají tři velké investiční akce. Chce vybudovat sběrný dvůr a dokončit druhou etapu stavby školky. Ve spolupráci se Středočeským krajem má být také zahájena první etapa výstavby obchvatu města téměř za 50 milionů korun od restaurace rychlého občerstvení KFC k novému mostu. Stavební společnost začne s výstavbou zřejmě už v prosinci. „Město se na této stavbě bude podílet deseti miliony, budeme platit chodník, cyklostezku a část dešťové kanalizace,“ dodal Vychodil.

Téměř devítitisícový Králův Dvůr je jedním z nejlidnatějších sídel berounského okresu. První zmínka o městě pochází z roku 1394, kdy v něm byl panskou jednotou zajat král Václav IV. V roce 1980 se obec stala součástí sousedního Berouna. Osamostatnila se v listopadu 1990. V roce 2004 získal Králův Dvůr statut města.

Zdroj: čtk

Praha koupí pozemek pro Radlickou radiálu za 21,7 milionu

Dnes, 09:41
Beroun podal žádost o stavební povolení na opravu mostu u osady V Kozle směrem na...
1.8.2020
Králův Dvůr na Berounsku rozšíří dům s pečovatelskou službou o nový pavilon. Celkové náklady budou...
31.7.2020
Koupaliště na Velkém sídlišti v Berouně, které se před týdnem otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, čelí...
31.7.2020
Středočeské památky a kempy si letošní návštěvnickou sezonu chválí. Celková čísla ale zkazí jarní měsíce,...
29.7.2020
Města na Berounsku usilují o omezení tranzitní dopravy na silnici II/605, která vede podél plzeňské...
28.7.2020
V Berouně začne v srpnu výstavba cyklověže, která nahradí nynější úschovnu kol na vlakovém nádraží....
24.7.2020
Beroun zavádí sdílená kola s elektrickým pohonem, poprvé se na nich lidé svezou příští týden...
22.7.2020
Výpravní budovu na berounském vlakovém nádraží čeká rekonstrukce. Správa železnic již vybrala zhotovitele, je jím...
20.7.2020
V Berouně skončila rekonstrukce venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti. Práce trvaly deset měsíců a...
14.7.2020
Středočeský kraj se zapojí do akcí, které příští rok připomenou 1100 let od mučednické smrti...
Reklama