Bude v březnu 2021 Region festival v Hořovicích?

Další fotky

V Hořovicích se připravuje hudební multižánrový festival do Klubu Labe na březen příštího roku. Je to odvážný projekt při současných omezeních a s výhledem, že virus tady zřejmě bude s námi pořád, a tedy je možnost, že jeden nouzový stav bude stíhat druhý. Také proto jsem položila několik otázek organizátorovi tohoto festivalu Richardu Abrahamovi.

* Vaše plány na hudební festival jsou velké. Podobnou akci však v Hořovicích nepořádáte poprvé. Připomenete nám předchozí akce podobného druhu?

Podobných undergroundových akcí bylo za více jak 20 let obnoveného klubu nespočet. Labe je nádherný klub s dobrými lidmi, příjemnou atmosférou, skvělým zvukem a kvalitním zázemím.

* Kdo vám s organizací akce pomáhá?

Většinou nikdo a zároveň „všechny“ zúčastněné kapely. Snažím se jim vysvětlit, že reklama především z jejich strany přivede fanoušky. Některé kapely jsou aktivní, některé zase aktivně pasivní.

* Co vůbec příprava festivalu obnáší?

V dnešní době především musíte zaujmout publikum. Bez publika není divadlo. Politická situace je mizerná, trh přesycen koncerty a Hořovice již dávno nejsou tou porevoluční středočeskou mekkou rock metalové scény a tak se snažím metalheads co nejvíce nasytit nejen různorodou tvrdou muzikou, ale i slosovatelnými vstupenkami, kde jsou výhry v podobě permanentek například na nejznámější Český festival Brutal Assault, nebo Czech Death Fest, jednou byly vstupenky i na lokální Rockfest Jince a také výhry v podobě merchu zúčastněných kapel.

Sezóna památek končí dříve, letos je přišlo navštívit 3,6 milionu lidí

* Účast přislíbily kapely, které jsou regionálnímu publiku známé. Jsou mezi kapelami také nějaké nové, neokoukané?

Neokoukaná je především Morgiana Project. Morgiana je přesně tou muzikou, která nenudí, nabízí sakra poctivý symfonický metal a věřím, že Region Festival 2021 hned od začátku pořádně metalově rozohní. Hned po nich plánuji druhou podobně neokoukanou – Rapete. Viděl jsem s manželkou nedávno jejich vystoupení v Labi a odnášel jsem si velké nadšení z parádního výkonu kluků z Královo Dvora.

* Proč podobná akce? Koho má oslovit? Máte nějaký bohulibý záměr?

V našem okolí je spousta skvělých hudebních uskupení. Myšlenka pořádání této akce se sama nabízí, a pokud bude pozitivní zpětná vazba od fanoušků, budu mít důvod v zastoupení MKC Hořovice tuto akci pořádat i nadále. V budoucnu bych chtěl akci zkusit pořádat jako dvoudenní (pátek a sobota), anebo alespoň 2x ročně. Také zvažuji možnost pozvání známé kapely jako hlavního hosta festivalu, ale to je věcí budoucnosti a vyjednávání s ředitelem MKC.

* Co říkáte současnému dopadu různých omezení na kulturu? Přežije kultura? Ev. kdo a co z ní přežije?

To víte, že přežije. Bude to stejné jako za komunistické nebo nacistické diktatury. Lidi už i v dnešních dnech začínají chápat, že ta šaráda s viry je jen uměle vytvořená komedie k ovládání mas. Underground přežije a metalheads taky!!!! Nás nikdo nikdy nezotročí!!

Podpora pro pečující. Projekt v Berounsku, Dobříšsku a Hořovicku

Jak to bude i v ostatních odvětvích kultury, nevím, ale vzhledem k historii odhaduji, že pro tentokrát to bude trochu náročnější, protože především v kultuře je spoustu agilních agitátorů a udavačů a pomocí zkorumpovaných médií, internetu a socnetů budou pomocí ukřičené rétoriky a Goebbelsovo „stokrát opakovaná lež se stává pravdou“ systematicky šířit své represe.

* Nebojíte se, že vaše práce s organizací bude nakonec zmařena? Máte nějaký náhradní plán? Já nevím, třeba to vše z Klubu Labe přesunout někam na louku, na pole? Aby bylo možno dodržet dvoumetrové odstupy, roušky, dezinfekci, cucání nápojů skrz brčko přes dírku v roušce? Několik rad bych pro pana Prymulu měla taky

Nebojím, a pokud mi vláda Region Fest 2021 zakáže, vymyslím náhradní řešení. Václav Havel, ať už na něj máme názor jakýkoliv, dokázal dělat v mnohem horších podmínkách undergroundové koncerty, na které se dodnes v našich řadách s úctou vzpomíná. Když to šlo tenkrát v té kruté krvavé diktatuře, proč by to nemohlo jít dnes? Buď budeme jako cyklista nahoře shrbení a dole šlapat, anebo půjdeme s rovnými zády a hlavou vztyčenou proti nepřátelům a jako jedno tělo si krví a obětmi našich předků svobodu ubráníme. Inspirací nechť jsou nám tisíce punkových, hard corových a metalových songů!

Na závěr si dovolím jeden vzkaz. Ústřední postavou britské kepely Motörhead byl LEMMY Kilmister. V jednom rozhovoru řekl, že politici jsou všichni hajzlové a nesmí se jim věřit a jediné náboženství by měl být Rock´n´Roll!! A měl pravdu! Vytesejme si tato slova do našich srdcí a nebudou války, nebude nenávist, nebudou potřeba politici…

Děkuji za odpovědi.

FOTO: Region Festival 2021

Region Festival 2021 - Murder IncRegion Festival 2021 - Morgiana ProjectRegion Festival 2021 - RapeteRegion Festival 2021 - AmokRegion Festival 2021 - Knedlofil
Další fotky
Region Festival 2021 - RavenlawRegion Festival 2021 - Richard Abraham
Dnes, 11:15
Tak jsem se dočkali. Hrady už jsou opět otevřené a zpřístupněné návštěvníkům. Od prvního června...
10.6.2021
V pátek 11. června bude v 17 hodin slavnostně na nádvoří Starého zámku zahájena letošní...
10.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.6.2021
Na kole dětem - tak je nazván projekt cyklotour s Josefem Zimovčákem. Zahájení cesty napříč...
8.6.2021
T. J. Sokol Komárov – oddíl volejbalu - pořádal přípravný turnaj kadetek a juniorek ve...
8.6.2021
Vévoda Štěpán II. bavorský s rytíři, jezdci a s doprovodem vyjel ve vší slávě dne...
4.6.2021
V sobotu 5. června se uskuteční průvod poselstva s vévodou Štěpánem II. spojený s historickým...
1.6.2021
Pietní akt „Židé na Tetíně“ k uctění památky posledních židovských obyvatel Tetína popravených v nacistických...
26.5.2021
Nová série hrnků „čtvero ročních období“ potěší nejen milovníky čaje. Po sérii kávových hrnků s...
24.5.2021
Děti z 1. a 4. oddělení školní družiny ZŠ Beroun-Závodí se vydaly na historickou stezku...
19.5.2021
Strážníci ze Zdic již brzy zamíří do ulic Králova Dvora.
Reklama