Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny. Kuba a Matěj se mají k světu

Další fotky

Před 21 lety 13. ledna se narodili medvědí bráškové Vojta, Kuba a Matěj. Zpočátku medvíďata žila u pana Václava Chaloupka, když ale vyrostla, našla nové bydlení na berounské Městské hoře.

Od doby, kdy se tři medvědi usídlili v Berouně na Městské hoře, chodí za nimi gratulanti také ze školní družiny Základní školy Beroun-Závodí a přinášejí jim kromě ovoce a medu i vlastnoručně vyrobené dorty. Vzhledem ke koronavirové situaci přišla za medvědími kluky jen dvě oddělení družiny, ale děti nepřišly s prázdnou, přinesly ovocné dorty a další pamlsky, např. piškoty, mrkev a jablka. Děti také přispěly do kasičky na med.

Když jsme se přiblížili k medvědáriu, byli jsme docela zklamaní. Medvědí kamarádi na nás nečekali, nebyl zde nikdo. Všem bylo jasné, že oficiální oslavy být nemohou, ale doufali jsme, že nás kluci budou vyhlížet. Asi jim byla zima, asi spinkali. Vždyť přece víme, že medvědi jsou zimní spáči. Sice u nás v Berouně tak docela ne, můžeme se s nimi setkat v průběhu celého roku. Ke svému životu mají všechno, teplo, dobré papáníčko, krásné kutloušky, nemají potřebu zimního spánku. Ale za chvíli paní ošetřovatelka otevřela dveře jejich pokojíků a my jsme na ně zavolali.

FOTO: Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny

Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 32Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 05Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 28Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 08Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 29
Další fotky
Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 01Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 19Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 13Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 18Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 12Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 24Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 23Děti v Berouně nezapomněly na medvědí narozeniny - medvědi 15

Dva kluci Kuba a Matěj se probudili a přišli za námi. Ze srdce jsme jim popřáli hodně zdraví, štěstí a dlouhá léta. V duchu jsme si vzpomněli i na medvěda Vojtu, který se na nás již díval z medvědího nebe a slavil určitě s námi. Paní ošetřovatelka kluky nakrmila, rozdala jim naše dortíky a my se nemohli vynadívat.

Jak se učí zvířata v pražské zoo?

Kluci jakoby věděli, že jsme za nimi přišli. Jejich upřené pohledy plné radosti nás opravdu velmi potěšily. Po předání dárků jsme se s našimi chlupáči rozloučili. Narozeninový den našich chlupáčů Kuby a Matěje jsme si opravdu užili. Hlavně, aby nám zde vydrželi ve zdraví ještě hodně dlouho.

Květa Hrbáčková

6.3.2021
To se tak parta kamarádů z Prahy rozhodla téměř před 20 lety, že by se...
4.3.2021
Pro letošní rok měl Kulturní a okrašlovací spolek KOS Osov opět smělé plány týkající se...
23.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.2.2021
Přes složitou epidemiologickou situaci probíhá dál řada investičních akcí. To se projevilo i v programu...
23.2.2021
Církev československá husitská ve Tmani si letos připomíná 100 let od počátků svého vzniku v...
18.2.2021
DobroDílo oficiálně zahájilo svou činnost v Králově Dvoře na podzim roku 2019. Vstoupilo tak nedávno...
17.2.2021
Druhý únorový týden se děti školní družiny ZŠ Beroun-Závodí vydaly v maskách na průvod od...
17.2.2021
Není to tak dlouho, kdy byl revitalizován rybník v Lesoparku Dražovka v Hořovicích. Kolem něj...
16.2.2021
Rozvolňování protikoronavirových opatření je v nedohlednu, dlouhodobá výuka teorie a řešitelské soutěže na dálku jsou...
16.2.2021
Na hranicích příbramského a berounského okresu působí parta mladých lidí, kteří si říkají Dovedové Křešín....
16.2.2021
V Českém krasu, na návrší Zlatého koně u Koněpruských jeskyní začala dlouho očekávaná stavba domu...
Reklama