Medvědi na kamínkách. Děti v Berouně si připomněly 20 let od otevření medvědária

Další fotky

V pondělí 12. října uplynulo právě dvacet let od otevření medvědária v Berouně, kde jsou ubytování naši večerníčkoví hrdinové, naši chlupáčci, naši medvědi. Na toto výročí nezapomněly ani děti školní družiny Základní školy Beroun – Závodí.

Paní vychovatelky pro nás měly připravenou hru „Po medvědí stezce k medvědům“. Vzhledem k situaci, která nám naše plány mění, si děti 2. oddělení – Veverušáci – vymyslely něco jiného a doufají, že až se vrátíme zpět do školy, akci uskutečníme. Děti se tedy vrhly do suprové akce „Malované kamínky“. Na kamínky děti malovaly naše medvědy, které pak různě uloží na Městské hoře, kde se nachází naše medvědárium.

Na kamínky jsme malovali poprvé a moc nás to bavilo. Možná v tom budeme ještě někdy pokračovat, ale na jiné téma. Po skončení výtvarné činnosti jsme si povídali o tom, jak se k nám do Berouna medvědi dostali. Jak pan Chaloupek přišel s plánem na radnici a jak to všechno pokračovalo. A netrvalo to moc dlouho a 12. 10. 2000 bylo medvědárium předáno a do výběhu byli vpuštěni medvědí bratři Vojta, Kuba a Matěj.

Děti naší školní družiny po celou dobu dochází přát medvědům k jejich narozeninám. Jsou to naši kamarádi a my je máme rádi. Pak jsme zabrousili i na další téma o medvědech a zjišťovali jsme, zda má Beroun medvěda (třeba ne živého), ještě někde jinde. A přišli jsme na mnoho odpovědí: znak Berouna, vlajka Berouna, znak hokejového klubu Berounští medvědi, znak juniorů Berounských medvědů. Medvěd je i na řetězu berounského starosty. Název „Berounský medvěd“ nese také rodinný pivovar v Berouně. Takže krom našich miláčků medvědů je v Berouně medvěd i jinde. Nakonec jsme si vzali knihu Méďové a zavzpomínali na to, když byli medvědi ještě malí. Věříme, že se situace brzy zklidní a my, se budeme moci vydat po „Medvědí stezce“.

Text: Květa Hrbáčková

FOTO: Již 20 let je v Berouně medvědárium

Již 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - kaminek beroun medvedarium
Další fotky
Již 20 let je v Berouně medvědárium - kaminek beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - kaminek beroun medvedarium
Dnes, 17:20
Ve čtvrtek 19. listopadu jsme mohli být svědky toho, jak se uřezal a následně přepravoval...
Dnes, 14:20
V Králově Dvoře se u lanového centra v Počaplech staví nový Lesopark. Stavební práce by...
Včera, 16:20
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 16:20
Už se to rýsuje! Advent sice bude letos v Berouně probíhat jinak – jak zní...
24.11.2020
Teprve sedmnáctiletí spolužáci z víceletého Gymnázia Václava Hraběte (GVH) stojí za výrazným úspěchem veřejné sbírky...
19.11.2020
I během distanční výuky se daří děti motivovat k učení a lepším výsledkům díky aplikaci...
14.11.2020
Každý rok Charita Beroun pořádala Noc venku, kdy si lidé mohli vyzkoušet spát venku tak,...
13.11.2020
Ve středu 11. listopadu v 9 hodin se před prodejnou COOP na Palackého nám. v...
12.11.2020
Ve snaze o větší ochranu zaměstnanců a pacientů v Nemocnici Hořovice přistoupili k důraznější kontrole...
12.11.2020
Město Beroun má velkou šanci získat dotaci na stavbu nové školní budovy s kapacitou 18...
9.11.2020
Králův Dvůr na Berounsku vybudoval sběrný dvůr, lidé už tak nemusejí s odpadem do Berouna....
Reklama