Medvědi na kamínkách. Děti v Berouně si připomněly 20 let od otevření medvědária

Další fotky

V pondělí 12. října uplynulo právě dvacet let od otevření medvědária v Berouně, kde jsou ubytování naši večerníčkoví hrdinové, naši chlupáčci, naši medvědi. Na toto výročí nezapomněly ani děti školní družiny Základní školy Beroun – Závodí.

Paní vychovatelky pro nás měly připravenou hru „Po medvědí stezce k medvědům“. Vzhledem k situaci, která nám naše plány mění, si děti 2. oddělení – Veverušáci – vymyslely něco jiného a doufají, že až se vrátíme zpět do školy, akci uskutečníme. Děti se tedy vrhly do suprové akce „Malované kamínky“. Na kamínky děti malovaly naše medvědy, které pak různě uloží na Městské hoře, kde se nachází naše medvědárium.

Na kamínky jsme malovali poprvé a moc nás to bavilo. Možná v tom budeme ještě někdy pokračovat, ale na jiné téma. Po skončení výtvarné činnosti jsme si povídali o tom, jak se k nám do Berouna medvědi dostali. Jak pan Chaloupek přišel s plánem na radnici a jak to všechno pokračovalo. A netrvalo to moc dlouho a 12. 10. 2000 bylo medvědárium předáno a do výběhu byli vpuštěni medvědí bratři Vojta, Kuba a Matěj.

Děti naší školní družiny po celou dobu dochází přát medvědům k jejich narozeninám. Jsou to naši kamarádi a my je máme rádi. Pak jsme zabrousili i na další téma o medvědech a zjišťovali jsme, zda má Beroun medvěda (třeba ne živého), ještě někde jinde. A přišli jsme na mnoho odpovědí: znak Berouna, vlajka Berouna, znak hokejového klubu Berounští medvědi, znak juniorů Berounských medvědů. Medvěd je i na řetězu berounského starosty. Název „Berounský medvěd“ nese také rodinný pivovar v Berouně. Takže krom našich miláčků medvědů je v Berouně medvěd i jinde. Nakonec jsme si vzali knihu Méďové a zavzpomínali na to, když byli medvědi ještě malí. Věříme, že se situace brzy zklidní a my, se budeme moci vydat po „Medvědí stezce“.

Text: Květa Hrbáčková

FOTO: Již 20 let je v Berouně medvědárium

Již 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - kaminek beroun medvedarium
Další fotky
Již 20 let je v Berouně medvědárium - kaminek beroun medvedariumJiž 20 let je v Berouně medvědárium - kaminek beroun medvedarium
Dnes, 11:15
Tak jsem se dočkali. Hrady už jsou opět otevřené a zpřístupněné návštěvníkům. Od prvního června...
10.6.2021
V pátek 11. června bude v 17 hodin slavnostně na nádvoří Starého zámku zahájena letošní...
10.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.6.2021
Na kole dětem - tak je nazván projekt cyklotour s Josefem Zimovčákem. Zahájení cesty napříč...
8.6.2021
T. J. Sokol Komárov – oddíl volejbalu - pořádal přípravný turnaj kadetek a juniorek ve...
8.6.2021
Vévoda Štěpán II. bavorský s rytíři, jezdci a s doprovodem vyjel ve vší slávě dne...
4.6.2021
V sobotu 5. června se uskuteční průvod poselstva s vévodou Štěpánem II. spojený s historickým...
1.6.2021
Pietní akt „Židé na Tetíně“ k uctění památky posledních židovských obyvatel Tetína popravených v nacistických...
26.5.2021
Nová série hrnků „čtvero ročních období“ potěší nejen milovníky čaje. Po sérii kávových hrnků s...
24.5.2021
Děti z 1. a 4. oddělení školní družiny ZŠ Beroun-Závodí se vydaly na historickou stezku...
19.5.2021
Strážníci ze Zdic již brzy zamíří do ulic Králova Dvora.
Reklama